Straipsniai

2016-12-29

Tarpušventis. Ką tik prabėgo Šv. Kalėdos. Su džiugesio, susitaikymo ir ramybės linkėjimais. Laukiame Naujųjų.

2016-12-28

Kalėdos dar vadinamos vaikų švente. Tačiau kai su jais išsiruošiame į miesto aikštę, kavinę, prekybos centrą ar kitur, anaiptol, ne visuomet randame šeimoms pritaikytą aplinką ar pozityviai į mažųjų išdaigas reaguojančius žmones. Kaip šios problemos sprendžiamos svetur, pasakoja neseniai Niujorke stažavusis Šiaulių universiteto dėstytoja Odeta Šapelytė.

2016-12-27

„Aš galiu pasakyti, kad miela ir džiugu širdyje, kad mes jį tokį turime. Džiaugiuosi, kad man teko garbė pristatyti Valdą Adamkų garbės daktaro vardui. Aš niekada nepamiršiu jo gyvenimiškų pamokų. Tikiuosi, kad dabar daktarą Adamkų universitete matysime dar dažniau“, – taip 1989 m. balandį Vilniaus universiteto laikraščiui sakė profesorius Česlovas Kudaba. Šiandien Prezidentas Valdas Adamkus sugrįžo į universitetą. Kad būtų papuoštas tikrosiomis, jam priklausančiomis VU garbės daktaro regalijomis – toga ir kepure.

2016-12-22

Šiaulių universiteto studentai sureagavo į kasmet vis prastėjančius visos Lietuvos moksleivių gimtosios kalbos žinių rodiklius. Raštingumo spragoms šalinti ir kalbos mokymosi procesą palengvinti informacinių technologijų trečiakursiai sukūrė mobiliesiems telefonams pritaikytą išmaniąją programėlę „Pažink ABC“. Ši nemokamai parsisiunčiama, ikimokyklinio amžiaus vaikams skirta programėlė mokys pažinti lietuvišką abėcėlę. Tikimasi, kad per interaktyvų žaidimą veikianti mokomoji programa pravers ir užsienyje gyvenantiems emigrantų vaikams.

2016-12-21

Kauno technologijos universiteto (KTU) talentų akademijos „GIFTed.COMM“ studentai prisidėjo prie Kauno miesto socialinių paslaugų centrui priklausančio Dainavos dienos globos centro įgyvendinamos iniciatyvos ir mėnesį laiko du kartus per savaitę būrį senjorų mokė kompiuterinio raštingumo pradmenų.

2016-12-20

Parduotuvėse mirga kalėdinės dekoracijos, radijo stotys viena po kitos groja šventines dainas ir staiga, pakeliui į darbą, suprantate: tiksi paskutinės dienos iki švenčių. Edukacinės platformos mazujuekspertumokykla.lt ambasadoriai siūlo keletą praktinių patarimų iš savo patirties, kurie padės įveikti šventinį stresą ir džiugiai pasitikti ateinantį stebuklą kartu su vaikais.

2016-12-18

Emigracija yra skaudžiausia Lietuvos realija. Statistikos departamento duomenimis, kasdien iš Lietuvos išvyksta apie 120 žmonių, o gruodžio mėnesį šalį gali palikti milijoninis emigrantas. Žmones į užsienį gena aukštesnis pragyvenimo lygis, geresnė studijų kokybė ir sveikesnė socialinė aplinka. Daugybė išvažiavusiųjų į gimtinę grįžti neketina, kiti – parvykti žada tik tada, kai gyvenimas tėvynėje pagerės. Bet Lietuvai žmonių reikia dabar, todėl stengiamasi susigrąžinti svetur studijuoti, dirbti ir gyventi patraukusius tautiečius.

2016-12-14

Pasaulinės žaidimų rinkos augimas stebimas jau ne vienerius metus. Šiuo metu yra apie 2 milijardus žaidėjų ir prognozuojama, kad iki šių metų pabaigos žaidimų rinka atneš daugiau nei 90 milijardų JAV dolerių pajamų. Teigiama, kad žaidimų rinkos augimas nesustos ir iki 2019 m. išaugs dar daugiau nei 6 %. Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos (LŽKA) valdybos narys, Kazimiero Simonavičiaus universiteto lektorius ir vienas iš studijos Tag of Joy įkūrėjų Šarūnas Ledas sako, kad šiam verslui nėra jokių kliūčių būti pelningam ir Lietuvoje.

2016-12-13

„Didesni reikalavimai stojantiesiems – dar vienas žingsnis siekiant geresnės studijų kokybės ir aukštosios mokyklos diplomo prestižo. Stojamasis balas didinamas nuosekliai antrus metus iš eilės ir tai yra vienas iš įrankių pakelti stojančiųjų motyvaciją ir žinių lygį“, išplatintame pranešime džiaugiasi Lietuvos universitetų rektorių konferencija (LURK). Asociacijos sudėtyje yra visų šalies universitetų rektoriai ir kiekvienas jų turi vienodą balso teisę, todėl stipresnieji universitetai turi vienodą balso teisę su sparčiai studentus prarandančiaisiais.

2016-12-12

Lietuvoje šiuo metu auginama daugiau nei 180 tūkst. avių. Iš jų vilnos gaminant verpalus susidaro itin daug vilnos atliekų, kurios yra netinkamos pakartotinei verpalų gamybai. Didžioji jų dalis yra sunaikinama specialiuose sąvartynuose. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkai rado būdą, kaip šias vilnos atliekas galima panaudoti praktiškai – pasiūlė gaminti ekologiškas termoizoliacines medžiagas.