Straipsniai
Atgal
Jaunimas su švietimo ministru dalinsis tuo, kas jiems dar liko po aukštojo mokslo reformos
2009-09-08

Antradienį, rugsėjo 8 dieną, 11 valandą partijos "Tvarka ir teisingumas" jaunimo lygos atstovai Švietimo ir mokslo ministrui Gintarui Steponavičiui ketina įteikti maišą šviežio derliaus bulvių. Tai bus savotiškas paraginimas ministrą prisijungti prie studentų ir pabandyti kartu išgyventi po to, kai, paėmus paskolas studijoms, studentai išgalės misti tik bulvėmis.


"Aukštojo mokslo reforma bei studentų kreditavimo sistema, kurios krikštatėvis yra ministras, ne tik numovė batus ir kelnes studentams, bet ir nepalieka jokių galimybių sveikai ir sočiai maitintis. Bulvės ir makaronai studentams lieka vieninteliu maistu, kurį dar sugebės įpirkti paskolų palūkanų naštos prispaustas jaunimas", - sakė šios lygos atstovas, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Jonas Juodka.

Jo teigimu, studijas pradedantys jaunuoliai, nors ir itin kritiškai vertina tai, kad palūkanas reikia mokėti ir studijų laikotarpiu, kitos išeities kaip imti kreditą, gerokai pakėlus mokesčio už studijas kartelę, studentai neturi.

"Mes ne tik siūlysime ministrui kartu išgyventi mintant tik bulvėmis, bet ir reikalausime nedelsiant pakeisti Vyriausybės nustatytą tvarką ir nereikalauti iš studentų studijų metais mokėti palūkanas bei jas dengti per visą kredito laikotarpį, o ne tik studijų metais", - sakė J. Juodka.

Foto
Komentarai