Filosofija2009
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-05-05 13:13:33 | Nuoroda
Bū rašė:

Instrukcija, pasirinkau kadangi esu iš tų, kurie įžvelgia gyvenime tai, ko kiti nemato. Aš matau pasaulį sudaryta iš begalybės dalelių, ir mane domina visų tų dalelių kilmė ir paskirtis. Beje, manau, kad filosofija ne vien kitų "protingų" kūrinių skaitymas (pasirodė, kad tu būtent tą įžvelgi ir taip filosofiją matai ), o šiuolaikinė visuomenė: problemos, trūkumai, sprendimo būdai.

 Filosofija dvelkiantis atsakymas ;) Iš tiesų man patinka toks požiūris, nes ir pačiai kartais kyla panašūs klausimai. Ir taip: jei cituoji iš minties Kantą, tai dar ne viskas. Jei, kaip buvo sakyta jau studento žinutėj, filosofija moko matyti problemas pačiame kontekste, tai ši discplina iš tiesų yra visuomenę koreguoti gebantis dalykas (idealistiškai mąstant... bet filosofija, kaip savimonės ir pasaulėžiūros formuotoja, visgi turbūt turi tokią galią).

Dar būtų įdomu, ar ką nors paskaitinėji iš filosofinių knygų laisvalaikiu? (kokį filosofijos įvadą, straipsnių, gal ,,Sofijos pasaulį" teko skaityt...? ).

  • Istorija / VBE 97
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 91
Žinutė parašyta: 2010-05-05 13:34:25 | Nuoroda
Instrukcija. rašė:
Bū rašė:

Instrukcija, pasirinkau kadangi esu iš tų, kurie įžvelgia gyvenime tai, ko kiti nemato. Aš matau pasaulį sudaryta iš begalybės dalelių, ir mane domina visų tų dalelių kilmė ir paskirtis. Beje, manau, kad filosofija ne vien kitų "protingų" kūrinių skaitymas (pasirodė, kad tu būtent tą įžvelgi ir taip filosofiją matai ), o šiuolaikinė visuomenė: problemos, trūkumai, sprendimo būdai.

 Filosofija dvelkiantis atsakymas ;) Iš tiesų man patinka toks požiūris, nes ir pačiai kartais kyla panašūs klausimai. Ir taip: jei cituoji iš minties Kantą, tai dar ne viskas. Jei, kaip buvo sakyta jau studento žinutėj, filosofija moko matyti problemas pačiame kontekste, tai ši discplina iš tiesų yra visuomenę koreguoti gebantis dalykas (idealistiškai mąstant... bet filosofija, kaip savimonės ir pasaulėžiūros formuotoja, visgi turbūt turi tokią galią).

Dar būtų įdomu, ar ką nors paskaitinėji iš filosofinių knygų laisvalaikiu? (kokį filosofijos įvadą, straipsnių, gal ,,Sofijos pasaulį" teko skaityt...? ).

Aš filosofiją suprantu galbūt kiek kitaip. Man tai nėra "kažkas outta space", man tai paprastas dalykas. Filosofija man slepiasi visur paprastuose dalykuose. Neskaitau grynai vien filosofinių tekstų. Skaitau klasiką, ir joje galima įžvelgti daug ką. Išvis gyvenime mėgstu paprastumą, konkretumą. Domiuosi gyvenimu ir viskam savas laikas. Studijuodama įduos kryptį kur ką skaityti ir kuo domėtis.

  • Istorija / VBE 91
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 68
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 93
Žinutė parašyta: 2010-05-05 14:49:12 | Nuoroda

Klasika - visada geras pasirinkimas. Aš tai paskaitinėju šį tą, jau labai seniai turiu E. Nekrašo ,,Filosofijos įvadą", o rimtai įsikirtau tik dabar. Kadangi kaip čia jau sakė, kad iš jos mokosi filosofijos įvadą, tai aš jau kaip ir pradėjau  Skaitau savo malonumui, bet taip kad rimtai ,,kiščiau į galvą", kol kas nėra. Sutapimas gavosi.

 

  • Istorija / VBE 97
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 91
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-05-05 20:04:45 | Nuoroda

Keistoka, kad kolegos taip būsimas studijas idealizuojat - romantikos aš šitame moksle matau ne daugiau nei matematikoj ar fizikoje. Kaži, ar per keletą metų studijų įvyks sąmonėje dideli stebuklai ir atsivers akys: tokie dalykai su gyvenimu, su patirtim ateina. Bet kuriuo atveju, idealizmas ir entuziazmas visada geriau už abejingumą. Tikiuos, susitiksim, mielieji

Žinutė parašyta: 2010-05-05 20:12:09 | Nuoroda
_živilė rašė:

Keistoka, kad kolegos taip būsimas studijas idealizuojat - romantikos aš šitame moksle matau ne daugiau nei matematikoj ar fizikoje. Kaži, ar per keletą metų studijų įvyks sąmonėje dideli stebuklai ir atsivers akys: tokie dalykai su gyvenimu, su patirtim ateina. Bet kuriuo atveju, idealizmas ir entuziazmas visada geriau už abejingumą. Tikiuos, susitiksim, mielieji

 Hm... romantika? Aš bent romantikos nematau ;) nes noras pamatyt problemas iš esmės, tai... bent man ne romantika čia. Žinoma, kaip visada, kiekvienas turi teisę į savo nuomonę ;)

  • Istorija / VBE 97
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 91
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-05-05 20:15:05 | Nuoroda

Beje, pati į kokius balus apytikriai taikaisi? Aš jau pradedu abejot savo galimybėm dėl VU

Žinutė parašyta: 2010-05-06 07:07:16 | Nuoroda

Bent pažymiai mano tai geri (9-10), bet juk visi žinom, kaip su tais egzaminais būna: žinios lemia daug, bet atsitiktinumai taip pat. Tai neprognozuoju kol kas tiksliai. Prognozuoju tik tiek, kad daugiausiai gausiu už istoriją, po to lietuvių, o paskutinis liks anglų pagal procentus.

O kodėl abejoji? Pernai į vf praeinamas buvo 18,18; nors tai palyginus su kad ir 2008m. stojimu išaugęs balas, bet bendroj sumoj - įmanomas, ne į VU politikos mokslus ar japonologiją. Svarbu tikėt savim ;)

  • Istorija / VBE 97
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 91
Žinutė parašyta: 2010-05-06 07:08:04 | Nuoroda

ne 18,18; o 18,28. Vis tiek, įmanoma ;)

  • Istorija / VBE 97
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 91
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-05-06 13:59:00 | Nuoroda

Jei gaučiau tiek, kiek per bandomuosius, praslysčiau, bet kad jie juokingai lengvi buvo. Birželį tokių tikrai nebesitikiu    Šiaip daugiausiai tikiuosi iš anglų gaut, o lietuvių bijau prognozuot - neįsivaizduoju, kokias temas rašiniui pakiš...

Dar vienas galvos skausmelis, jei įstosiu, man bus gyvenama vieta. Bendrabutį gaut bus sunku, nes neturiu anei jokių lengvatų, o nuomotis truputį brangu...

Žinutė parašyta: 2010-05-06 14:47:01 | Nuoroda
_živilė rašė:

Keistoka, kad kolegos taip būsimas studijas idealizuojat - romantikos aš šitame moksle matau ne daugiau nei matematikoj ar fizikoje. Kaži, ar per keletą metų studijų įvyks sąmonėje dideli stebuklai ir atsivers akys: tokie dalykai su gyvenimu, su patirtim ateina. Bet kuriuo atveju, idealizmas ir entuziazmas visada geriau už abejingumą. Tikiuos, susitiksim, mielieji

Tavo visa šita rašliava neatitinka atsakymo į mūsų su Instrukcija mintis. Kažkaip keista buvo, kad iš piršto laužtos mintys apie filosofijos idealizavimą, apie mūsų norą kad "atvertų akis" į gyvenimą, apie kažkokius filosofijos stebuklus. Niekur nieko panašaus neužsiminėm.

Labai paprastai: norim tai, ką mums gali pasiūlyti tas mokslas (o tuo mes au pasidomėjome) ir apie jokius stebuklus net neina kalba.

  • Istorija / VBE 91
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 68
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 93
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-05-06 14:51:06 | Nuoroda

Ramiau, kolega   Galbūt ne taip supratau

Žinutė parašyta: 2010-05-06 15:19:56 | Nuoroda

Ginčai filosofijoje mums pravers, tačiau šiaip ramybė kur kas svarbesnis dalykas. ;) Taigi ramiai, ramiai.

Beje, gerai pasakei, _živile, "kolegos". Man patinka ;)

Kalbant apie idealizavimą, to daryti turbūt nereikėtų, bet kadangi nesijaučiu pakankamai kompetentinga, tai pasiremsiu gerb. A. Šliogeriu:

,,Šiuo metu, įsibėgėjus globalizacijai ir katastrofiškai didėjant informacijos lavinai, nėra ir, galimas daiktas, negali būti naudingesnio ir geresnio dalyko už filosofiją, kuri padeda surinkti į vieną centrą sudužusį į tūkstančius šukių pasaulio veidrodį, vadinamą individo sąmone arba siela, ir šitaip atlieka ne tik pažintinę, bet ir terapinę funkciją. Šito negali padaryti joks specialusis mokslas, jokia dalinė religija."

Taigi pasikartosiu: matoma problemų esmė, galimi sprendimai, o jei tikėsim profesorium, tai asmenybei irgi prideda vieną kitą teigiamą bruožą.

Manau, jog visi motyvai stojant į filosofiją yra suprantami, tinkami, jei tik pats žmogus supranta, ko ten eina ir ką nori iš to gauti. Beje, kas yra filosofija ir yra vienas opiausių filosofinių klausimų, todėl ir stojimo į filosofiją motyvai, manau, nesunkiai gali tapti tokiu pačiu diskusijų objektu.

Ėjau per aplinkui labai, tikiuosi supratot, ką norėjau pasakyt ;) O jei ne, replikuokit į mano rašliavas. Ir ramybės, tauta ;)

 

  • Istorija / VBE 97
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 91
Žinutė parašyta: 2010-05-06 16:40:43 | Nuoroda

Aš taikiai, damos. Kažkaip jūs čia bandot abi savo "proto galią" įrodyt protingais sakiniais ir citatom, kas manęs neveikia. Tiesiog... Kažkaip per daug įsijautėt į tą filosofijos reikalą, aš ne piktai

  • Istorija / VBE 91
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 68
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 93
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-05-06 16:42:02 | Nuoroda
Bū rašė:

Aš taikiai, damos. Kažkaip jūs čia bandot abi savo "proto galią" įrodyt protingais sakiniais ir citatom, kas manęs neveikia. Tiesiog... Kažkaip per daug įsijautėt į tą filosofijos reikalą, aš ne piktai

 Niekur nieko necitavau ir sakinius paprastus rašiau, prašau nemeluot

Žinutė parašyta: 2010-05-06 16:51:46 | Nuoroda

Ne mano ta proto galia, jei cituoju, juk sakiau, kad jaučiuosi nepakankamai kompetentinga. ;)

Nu nesvarbu, taika. Pakanka tų beprasmiškų diskusijų. Juk sakiau, kad visi stojimo motyvai yra teisingi, jei žmogus pats žino, ko nori iš studijų. Kiekvienas pasiims tiek, kiek norės, nes filosofija - tam dėkinga disciplina.

Tai be pykčių, sutinkat?

  • Istorija / VBE 97
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 91
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-05-06 16:56:23 | Nuoroda

Aha, kai įstosim, tada ir paliesim energiją

Žinutė parašyta: 2010-05-09 17:00:50 | Nuoroda

keista, kad toks didelis susidomėjimas filosofija, net man užduotus klausimus sunkiai atradau..;D

dėstytojai pirmam kurse tikrai mieli ir sukalbami, nieko blogo apie juos negaliu pasakyt. aišku, mokytis reikia, bet pavyzdžiui pirmam semestre aš lengvai prasisukau ir rimtai pasimokius tik po kelias dienas prieš egzaminą:) o jei jau dabar skaitai nekrašo vadovėlį, turbūt ir filosofijos įvado egzaminą jau galėtum laikyt;D nu bet jei sieki aukščiausių balų, tai aišku reikia pastangų įdėti, bet viskas įmanoma. tikrai yra gaunančių dešimtukus. antras semestras sunkesnis, ir dėstytojai reiklesni, todėl truputį bijau logikos, religijų istorijos ir civilizacijų istorijos egzaminų. bet gal kaip nors išgyvensiu juos...

beje į šliogerio paskaitas ir kai kurie pirmakursiai įsmunka pasiklausyt, nelegaliai;]

 

Žinutė parašyta: 2010-05-11 17:21:54 | Nuoroda
vilpišys rašė:

keista, kad toks didelis susidomėjimas filosofija, net man užduotus klausimus sunkiai atradau..;D

dėstytojai pirmam kurse tikrai mieli ir sukalbami, nieko blogo apie juos negaliu pasakyt. aišku, mokytis reikia, bet pavyzdžiui pirmam semestre aš lengvai prasisukau ir rimtai pasimokius tik po kelias dienas prieš egzaminą:) o jei jau dabar skaitai nekrašo vadovėlį, turbūt ir filosofijos įvado egzaminą jau galėtum laikyt;D nu bet jei sieki aukščiausių balų, tai aišku reikia pastangų įdėti, bet viskas įmanoma. tikrai yra gaunančių dešimtukus. antras semestras sunkesnis, ir dėstytojai reiklesni, todėl truputį bijau logikos, religijų istorijos ir civilizacijų istorijos egzaminų. bet gal kaip nors išgyvensiu juos...

beje į šliogerio paskaitas ir kai kurie pirmakursiai įsmunka pasiklausyt, nelegaliai;]

 

 Labai dėkui Tau už atsakymus. O kodėl taip logikos, religijų istorijos ir civilizacijų istorijos baiminiesi? Daug medžiagos, ar šiaip tokie "ne itin limpantys" dalykai? Ir dar vienas subjektyvus klausimas: ar apskritai esi patenkinta studijom?

  • Istorija / VBE 97
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 91
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-05-26 14:49:23 | Nuoroda
Instrukcija. rašė:

Ginčai filosofijoje mums pravers, tačiau šiaip ramybė kur kas svarbesnis dalykas. ;) Taigi ramiai, ramiai.

Beje, gerai pasakei, _živile, "kolegos". Man patinka ;)

Kalbant apie idealizavimą, to daryti turbūt nereikėtų, bet kadangi nesijaučiu pakankamai kompetentinga, tai pasiremsiu gerb. A. Šliogeriu:

,,Šiuo metu, įsibėgėjus globalizacijai ir katastrofiškai didėjant informacijos lavinai, nėra ir, galimas daiktas, negali būti naudingesnio ir geresnio dalyko už filosofiją, kuri padeda surinkti į vieną centrą sudužusį į tūkstančius šukių pasaulio veidrodį, vadinamą individo sąmone arba siela, ir šitaip atlieka ne tik pažintinę, bet ir terapinę funkciją. Šito negali padaryti joks specialusis mokslas, jokia dalinė religija."

Taigi pasikartosiu: matoma problemų esmė, galimi sprendimai, o jei tikėsim profesorium, tai asmenybei irgi prideda vieną kitą teigiamą bruožą.

Manau, jog visi motyvai stojant į filosofiją yra suprantami, tinkami, jei tik pats žmogus supranta, ko ten eina ir ką nori iš to gauti. Beje, kas yra filosofija ir yra vienas opiausių filosofinių klausimų, todėl ir stojimo į filosofiją motyvai, manau, nesunkiai gali tapti tokiu pačiu diskusijų objektu.

Ėjau per aplinkui labai, tikiuosi supratot, ką norėjau pasakyt ;) O jei ne, replikuokit į mano rašliavas. Ir ramybės, tauta ;)

 

Įdomi diskusija. Klausimai formuluojami geriau nei atsakymai. Bet čia ir yra Heidegger'is. Bet ne Derrida...

"Filosofija kaip terapija"? Man reikia terapijos kaip filosofijos.

Tai kas turite klausimų, rašykit žinutę.

Žinutė parašyta: 2010-05-26 17:32:56 | Nuoroda

Etant Donnes, neprisistatėt, gerbiamasis (oji), kokius klausimus galim užduoti? :D studijuoji filosofiją, spėju ;)

  • Istorija / VBE 97
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 91
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą