Lyginamosios Azijos Studijos
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-07-04 21:45:33 | Nuoroda

Tibetieciu kalba nera populiari, bet juk ne pagal populiaruma mokomasi :D Anksciau sinologai mokydavosi japonu, tai turbut logiskiau, kadangi yra daug bendrumu. Ne tik hieroglifai kalbas jungia, bet ir kulturos labai siejasi. Studentai juokiasi, kad, nors Tibetas priklauso Kinijai, bet Japonija kulturiskai daug artimesne, tad ja ir studijuoti butu kaip ir logiska. Beje, mokomasi klasikines tibetieciu kalbos, kuri yra (mano supratimu) labai sudetinga ir keista (lyginant su kitomis, mums dazniau pasitaikanciomis kalbomis) :D Beje, skaitome (tiksliau, bandome skaityti) budistinius tekstus, tai dar juokiames, kad reiketu pries pradedant tibetieciu kalba praeiti budizmo ivada.

Žinutė parašyta: 2010-07-04 22:08:27 | Nuoroda

Na, labai suprantama, kad skaitot budistinius tekstus. Būtų keisčiau, jei kokius bulvarinius leidinius... įdomu, tibetiečiai tokius leidžia? Kažkaip jie man atrodo tokie kitokie ir dvasingi - nors čia aišku stereotipai kalba;)
Hm, o jūs šiaip nesimokot religijų istorijos - juk religija - ypač svarbi kultūros dalis, o budizmas - viena svarbiausių Kinijos religijų (tarp konfucianizmo, daoizmo, etc.) Apskritai atrodo pasakiškai įdomu:) Ir kaip viskas išsibalansuoja - ar lieka entuziazmo ir laiko gilintis į kultūrą, ar tiek dėmesio skiriama pačiai kalbai, kad visa kita jau atrodo kaip antraeilis dalykas, kone laiko gaišimas, kai tokia sudėtinga kalba?

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
  • Matematika / VBE 98
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2010-07-04 23:14:01 | Nuoroda

Hm, o jūs šiaip nesimokot religijų istorijos - juk religija - ypač svarbi kultūros dalis, o budizmas - viena svarbiausių Kinijos religijų (tarp konfucianizmo, daoizmo, etc.) Apskritai atrodo pasakiškai įdomu:) Ir kaip viskas išsibalansuoja - ar lieka entuziazmo ir laiko gilintis į kultūrą, ar tiek dėmesio skiriama pačiai kalbai, kad visa kita jau atrodo kaip antraeilis dalykas, kone laiko gaišimas, kai tokia sudėtinga kalba?
 

Manau, kad leidzia, juk normalus zmones :D Ypac dabar, ypac sostineje, kur kinai atnese 'moderniaja kultura'. Del religiju istorijos - buna kursas apie budizma, tada apie budizmo sklaida Azijoje, sinologai turi konfucianizma, taip kad religijoms demesio skiriama. Del to susibalansavimo - itariu, tai asmeniska. Bet is savo pozicijos galiu pasakyti, kad gal pacioj pradzioj kalba ir buvo prioritetas, bet dabar (antrame kurse) daugmaz tolygiai. Priklauso nuo to, as studentas pats domisi kitais dalykais. Be to, kalba ilgainiui isikertam, galbut maziau pastangu reikia jai mokytis, kitkam lieka laiko. Zodziu, atsakymo vieno nera - priklauso nuo interesu ir poziurio :)

Žinutė parašyta: 2010-07-04 23:15:06 | Nuoroda

Oi, kaip cia nusikopinau gabala ne savo pasisakymo :D persiprasau :)

Žinutė parašyta: 2010-07-05 18:49:36 | Nuoroda

O apie arabistiką galką girdėjai gero/negero? Nors kiek žinau, tai šiemet tik antrą kartą priims.

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 81
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 93
Žinutė parašyta: 2010-07-05 22:20:28 | Nuoroda

Nea, gaila, bet negirdejau :)

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-07-06 13:45:57 | Nuoroda

irasiau ir as sinologija, 6 numeriu. Labai labai siais metais man nesiseka :D negalesiu studijuoti nei istorijos,nei antropologijos,nes neturiu geografijos metinio pazymio. Taip pat ir su siuo dalyku. Bet zinoma i sarasa vis tiek irasiau :D 

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-07-06 15:55:22 | Nuoroda

Man tas pats nes geo neturiu

 

Žinutė parašyta: 2010-07-06 16:00:41 | Nuoroda

Į istoriją be geo dar gali įstoti, jei egzai virš 90, bet į azijos studijas - neįmanoma.

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 81
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 93
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-07-06 16:03:13 | Nuoroda
Povilas.V rašė:

Į istoriją be geo dar gali įstoti, jei egzai virš 90, bet į azijos studijas - neįmanoma.

 man irgi taip atrodo ;D na nebent i arabistika, ten kiek ziurejau maziausiai stojanciuju. 

Žinutė parašyta: 2010-07-06 16:26:09 | Nuoroda

o apie indologiją gal kokių atsiliepimų yra?

  • Geografija / MBE 8
  • Istorija / VBE 67
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 56
  • Matematika / VBE 46
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 47
Žinutė parašyta: 2010-07-06 19:19:25 | Nuoroda

Man labai smalsu, ar didelis skirtumas yra tarp geografijos metinio pažymio B lygiu ir A lygiu? Pati turiu 10, bet B lygiu. Atsimenu, kaži kur skaičiau, bet dabar niekaip nebeprisimenu.
Truputį keista čia svarstyti, nes ryt sužinau istorijos rezultatą, o su interpretacijom visom... Visko gali būti. Baisoka.
Dar vienas klausimėlis:) Gal žinot, ar labai skiriasi kinų ir japonų hieroglifai? Žinau, kad japonai rašymo sistemą pasiskolino iš Kinijos, bet ar dabar jie labai skirtingi?

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
  • Matematika / VBE 98
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2010-07-06 19:29:06 | Nuoroda

Pažymys 10 B lygiu yra vertas tiek pat, kiek 9 A lygiu. Nedidelis skirtumas.

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 81
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 93
Žinutė parašyta: 2010-07-06 19:42:58 | Nuoroda

Aš stojau į sinologiją be geografijos metinio ir nieko blogo nenutiko. Manrods, iš mano grupiokų dauguma be to metinio. Tik nežinau, gal šiemet jis kitokią svarbą turi, kad jūs čia visi bijot?

Dėl hieroglifų - japonai pasiskolinę tradicinius kinų hieroglifus ir turi du savo kaip ir alfabetus, apie kuriuos aš tragiškai nieko nežinau :D bet greičiausiai tie, kurie taiko į japonologiją, yra pasidomėję, ir žodžiai hiragana bei katakana jiems kažką sako :D Žodž, naudoja ir kinų hieroglifus, ir savo rašmenis. Verta paminėti, kad Kinijos Liaudies Respublikoje naudojami supaprastinti hieroglifai, tad užmetęs akį į japonišką tekstą sinologijos studentas vargiai ką supras vien dėl to, kad ir hieroglifai, nors ir kiniški, jam nepažįstami. Bet, jei yra noro, sinologai visada su supaprastintais lygiagrečiai gali mokytis ir tradicinius hieroglifus :D

Žinutė parašyta: 2010-07-06 19:57:04 | Nuoroda

Kaip keista, kad kinai sukūrė hieroglifus, o dabar nebesupranta japonų hieroglifų, kurie pasiskolinti iš jų, nes savuosius taip supaprastino:)
O hiragana ir katakana išties sako kai ką:) Mano galva,  jos labai naudingos mokantis kanji:)

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
  • Matematika / VBE 98
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2010-07-06 19:57:52 | Nuoroda

Ahneli, labai gražiai paaiškinai ;)  

  • Istorija / VBE 60
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
  • Matematika / VBE 38
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 98
Žinutė parašyta: 2010-07-06 19:58:40 | Nuoroda
Elisa rašė:

Kaip keista, kad kinai sukūrė hieroglifus, o dabar nebesupranta japonų hieroglifų, kurie pasiskolinti iš jų, nes savuosius taip supaprastino:)
O hiragana ir katakana išties sako kai ką:) Mano galva,  jos labai naudingos mokantis kanji:)

 Gal irgi esi pradėjusi mokytis japonų kalbą ? :)

  • Istorija / VBE 60
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
  • Matematika / VBE 38
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 98
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-07-06 20:03:12 | Nuoroda

Dabartiniai antrakursiai kaip stojo, jiems reikėjo istorijos metinio pažymio. O aš jau žadu save nuteikti, kad nebūsiu sinologijos studente, nes per mažai gavau iš lietuvių...manau, kad net ir geografijos A10 turėdama neįstosiu...taigi...visdėlto parašiau Sinologija pirmu numerio, o antrru sinologija vnf ir dar arabistika. Kai buvau OC dėstytojas vienas pasakojo, kad arabistikoje labiau yra laukiami vaikinai, nes arabai nebertina moterų, tačiau viena mergina studijuojanti arabų kalba nesiskunbdė :) Apskritai negirdėjau nei vieno OC studento, kuriam nepatiktų studijos. Teoriškai galima pereiti po pirmo  pusmečio į OC, tik svarbu, kad nesipjautų paskaitos ir laisvai pasirenkamą turėtum kinų k. nes reikės jos egzaminą laikyti ir kiti dalykai turi būti panašūs :) galvoju, kad jei nepasiseks stosiu į kultūros istoriją ir antropologija, o tada mėginsiu į OC :) nes paskaitos tos pačios it kreditai atitinka :)

Žinutė parašyta: 2010-07-06 20:05:08 | Nuoroda
JapaneseKoreanLover rašė:

Ahneli, labai gražiai paaiškinai ;)  

 Dėkui, stengiausi :D

Šiaip išsilavinę kinai moka tradicinius, tai kaip ir priklauso. O kinai Taivanyje bei išeivijoje tradicinius ir tenaudoja. Bet sutinku, tikrai keistas dalykas, kad tauta pati sugriovė savo senąją kultūrą, o kaimynai išsaugojo :D Jei pasidomėtumėte, pamatytumėte, kad ojojoi, kiek daug japonai iš kinų pasiskolino ir taip ištobulino bei išpopuliarino, kad dabar nedaug kas težino, kad iš tikro tie dalykai atsirado Kinijoje!

Žinutė parašyta: 2010-07-06 20:05:31 | Nuoroda
witiulka rašė:

Dabartiniai antrakursiai kaip stojo, jiems reikėjo istorijos metinio pažymio. O aš jau žadu save nuteikti, kad nebūsiu sinologijos studente, nes per mažai gavau iš lietuvių...manau, kad net ir geografijos A10 turėdama neįstosiu...taigi...visdėlto parašiau Sinologija pirmu numerio, o antrru sinologija vnf ir dar arabistika. Kai buvau OC dėstytojas vienas pasakojo, kad arabistikoje labiau yra laukiami vaikinai, nes arabai nebertina moterų, tačiau viena mergina studijuojanti arabų kalba nesiskunbdė :) Apskritai negirdėjau nei vieno OC studento, kuriam nepatiktų studijos. Teoriškai galima pereiti po pirmo  pusmečio į OC, tik svarbu, kad nesipjautų paskaitos ir laisvai pasirenkamą turėtum kinų k. nes reikės jos egzaminą laikyti ir kiti dalykai turi būti panašūs :) galvoju, kad jei nepasiseks stosiu į kultūros istoriją ir antropologija, o tada mėginsiu į OC :) nes paskaitos tos pačios it kreditai atitinka :)

 Lietuvių kalba dar ne viskas, juk istorija svarbiausia, o istorijos tu gausi tikrai gerai ;) 

  • Istorija / VBE 60
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
  • Matematika / VBE 38
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 98
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą