Lyginamosios Azijos Studijos
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-07-08 10:38:36 | Nuoroda
Anheli rašė:
Šiaip išsilavinę kinai moka tradicinius, tai kaip ir priklauso. O kinai Taivanyje bei išeivijoje tradicinius ir tenaudoja. Bet sutinku, tikrai keistas dalykas, kad tauta pati sugriovė savo senąją kultūrą, o kaimynai išsaugojo :D Jei pasidomėtumėte, pamatytumėte, kad ojojoi, kiek daug japonai iš kinų pasiskolino ir taip ištobulino bei išpopuliarino, kad dabar nedaug kas težino, kad iš tikro tie dalykai atsirado Kinijoje!

 
Dėkui už info:) Taip, kultūros revoliucija Kinijoje nemažai nesąmonių pridirbo.... Juk kinai nuo 1766 pr.m.e. turėjo savo pirmą dinastiją, o japonai daug vėliau valdymo sistemą perėmė būtent iš Kinijos... Kartu ir raštą, ir dar daug ką.
Bet tai nepadeda man apsispręsti, japonologija ar sinologija. Noriu abiejų:D Todėl japonologija labiau traukia, nes norint gal įmanoma ir kiniškai išmokti. Bet vis tiek atrodo keistoka mokytis ne iš pirminio šaltinio. Maždaug tas pats kas mokytis angliškai iš ruso imigranto... Kad bent hieroglifai būtų tie patys, o dabar labai jie maišysis:)
Beje, Anheli, galima dar klausimą? Tu puikiai į juos atsakinėji, tikrai labai ačiū:) Ar įmanoma išmokti tuos hieroglifus, jei tavo raštas nėra labai dailus ir kartais rašai kone vištos koja?:D Mane tai truputį gąsdina. Ar labai žiūri į milimetrus ir tikslumą?

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
  • Matematika / VBE 98
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2010-07-08 23:41:38 | Nuoroda

Šiek tiek įsiterpsiu į jūsų diskusiją.

Norėčiau paklaust konkrečiai apie japonologiją. Vienu metu buvau labai susidomėjus, bet kiek teko bendraut su žmonėmis, kurie ten mokėsi ar mokosi, atsiliepimai nebuvo labai teigiami - medžiagos, iš kurios gali mokytis minimaliai, lietuvių kalba apskritai beveik nieko nerasi, dėstytojai nepatyrę, o ir šiaip beveik visi mano kalbinti žmonės sakė, kad tiesiog turi mokytis pats, kitaip nieko nebus. Aišku, suprantu, kad kalba yra toks dalykas, kur didžioji dalis priklauso nuo tavo paties pastangų, vis dėlto gera mokymosi atmosfera irgi labai daug duoda. Tad įdomu būtų iš jūsų išgirst ar iš tiesų taip yra, ar čia tik tiem keliem žmonėm taip pasirodė (viena mergina, dirbanti japonų ambasadoje sakė, kad šnekėt pradėjo tik praėjus 7 metams po to, kai pradėjo tą kalbą mokytis)?

  • Istorija / VBE 98
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 96
  • Matematika / VBE 91
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE -
Žinutė parašyta: 2010-07-09 10:51:24 | Nuoroda

> Elisa, patarčiau rinktis ne pagal kalbą, o pagal regioną, nes vis tik teks studijuoti regiono kultūrą, istoriją ir panašiai. Būtent šie dalykai turėtų būti pagrindinis kriterijus, nes kalba yra tik pagalbinis instrumentas. Jei nebus įdomus kitų paskaitų turinys, tai, patikėk, kankinsies. Man irgi būtų faina ir įdomu mokytis japonų kalbą, bet regionas manęs netraukia, tad palieku šios kalbos studijas ateičiai, galbūt kursams, o gal ir svajonėms :D Dėl hieroglifų - galima rašyti ir vištos koja, kad tik jie būtų suprantami. Aišku, geriau, kad jie būtų gražūs, juolab, kad ir kinai savo "hanzius" labai aukština ir kreipia dėmesį, ar, pvz., rašai taisyklingai, t.y. teisinga brūkšnelių tvarka ir panašiai. Bet už negražius hieroglifus niekas skalpo tikrai nenuims!

> Gintosia, aš ne japonologė, bet galiu į kai ką atsakyti. Dėl literatūros, tai lietuviškai jos praktiškai nėra. Vieninteliai lietuviški tekstai pasitaiko tik kai kuriuose bendrojo universitetinio lavinimo dalykuose, o grynai specialybinėmis temomis skaitome angliškai, kas moka - rusiškai ar prancūziškai, jei randa kokių tekstų. OC biblioteka yra gan gausi, bet ji labiau praverčia rašant rašto darbus, ruošiantis seminarams, o ne mokantis kalbos :D Dėl dėstytojų - bent jau mano kurso dėstytojai man atrodo geri. Japonų kalbos dėstytoja, kiek girdėjau, tikrai kieta ir mokina gerai, gal jūs ją iš kursų pažįstate, nežinau... Sakyčiau, dabartiniai dėstytojai yra geri, bet kadangi Lietuvoje šiaip mažai mūsų specialybinių dalykų profų, tai sunku pakeisti išėjusų dėstytoją ir pan. Tada gal gali išpulti ir koks prastesnis, mažiau patyręs. Kol kas visi man atrodo profesionalai, labai įdomūs ir originalūs žmonės :) Aišku, gerai būtų, jei koks japonologas čia pasireikštų ir pasakytų, kai yra iš tikro :)

Žinutė parašyta: 2010-07-09 21:29:41 | Nuoroda

Anheli, mane domina ir japonų, ir kinų kultūra. Todėl idealiu atveju įstosiu į japonologiją, nuo antro kurso mokysiuos kinų kalbą ir pasistengsiu ją išmokti, domėsiuos kultūra ir pati... Toliau - pagal aplinkybes:)
Aišku, visai tikėtina, kad po pusės semestro lėksiu iš OC klykdama, kai mane prislėgs toks krūvis. Žiūrėsim:) Ir tu šaunuolė, kad tiek daug mokaisi (juk jau porą kursų praėjai, spėju?) ir dar vasarą randi laiko atrašyti į klausimus. Labai ačiū:)

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
  • Matematika / VBE 98
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2010-07-09 22:25:12 | Nuoroda

Labai optimistiškai skamba tavo planai :D :D Bet jei labai norėtum, kodėl gi ne, gal ir pajėgtum su abiem kultūrom susitvarkyti. Jei leidžia tvarkaraštis, galėtum lankyti laisvuosius dalykus iš sinologijos arba atvirkščiai. Įmanoma. Bet abiejose srityse pasiekti tą patį gylį tai kažin, kažin :D Kad ir pavydzdys - sinologai studijuoja Kinijos regioną, o antro kurso antrame semestre (esu būsima trečiakursė) prasidėjo tibetiečių kalba, vėliau bus tibetologijos įvadas ir pan. Na ir ką - sunku aprėpti ir tą, ir tą. Net jei yra noro (kalbu apie save).

Bet aišku, jei prioritetas yra Japonija, tai klausimas "uždarytas" :D

Žinutė parašyta: 2010-07-09 22:31:37 | Nuoroda

Bet palyginus studijų programas, kiek paskaitinėjau, tai Japonologai savo antrosios kalbos (kinų) mokosi gerokai daugiau, nei sinologai savosios (tibetiečių).

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 81
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 93
Žinutė parašyta: 2010-07-09 22:37:54 | Nuoroda

Kad ir kaip mylėčiau Japoniją ir jos kultūrą, japonologiją iš pirmo numerio teko išbraukti :( Istorijos gavau tik 60 :( Sėkmės stojantiems ten, tikiu,kad studijos tikrai bus įdomios ;)

  • Istorija / VBE 60
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
  • Matematika / VBE 38
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 98
Žinutė parašyta: 2010-07-09 22:52:42 | Nuoroda

Japonologai kaip antrą kalbą turi šiuolaikinę IR senąją kinų kalbą, o sinologai klasikinę tibetiečių. Greičiausiai dėl to ir tas skirtumas, turbūt japonai sudėjus abu dalykus kinų kalbai skiria daugiau valandų nei sinologai - tibetiečių. Spėju, kad taip ir yra :D

Žinutė parašyta: 2010-07-10 11:08:22 | Nuoroda

>Anheli, juk sakiau "idealiu" atveju:D Nežinau, kaip bus, bet noriu išmokti abi kalbas, be to, man sakė, kad žymiai lengviau yra mokytis kinų po japonų negu atvirkščiai. Be to, japonų kultūra gal kiek artimesnė, to subtilumo daugiau, daugiau pastelinių spalvų - Kinija man kiek per grėsminga. Gal ateičiai:) Žodžiu, kol kas pirmu numeriu palieku japonologiją, bet iki liepos 19 gal dar aplankys nušvitimas;) Arba neišlaikysiu anglų egzo, irgi galimybė..

>JapaneseKoreanLover - kaip gaila! Dar vienas atvejis, kai nusivili sistema. Egzaminai - toks suknistas sėkmės dalykas gali būti kartais, galėtų duoti balų už entuziazmą - tu gautum nemažai:) O dar tas istorijos egzaminas šiemet su savo interpretacijom... Tikrai gaila:(
 

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
  • Matematika / VBE 98
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2010-07-10 11:12:07 | Nuoroda

Tai entuziazmo dar vis yra, dabar namie kalbos mokausi,aišku sunkiau pačiai, negul kad dėstytojas aiškintų viską, bet išmokti įmanoma, pusė darbo jau padaryta ;)  

  • Istorija / VBE 60
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
  • Matematika / VBE 38
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 98
Žinutė parašyta: 2010-07-10 11:13:22 | Nuoroda

o gal kas žino,kodėl prieš du metus tokie aukšti stojančiųjų balai buvo? paskutinis priimtas į nemokamą vietą su  19,85   

  • Istorija / VBE 60
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
  • Matematika / VBE 38
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 98
Žinutė parašyta: 2010-07-10 13:53:46 | Nuoroda

Hm. Gal todėl, kad anksčiau duodavo tuos 70 už Rytų kalbų mokyklą?

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
  • Matematika / VBE 98
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2010-07-10 14:52:23 | Nuoroda

Tai, kad į japonoligiją vf užpernai net 19,96 balas buvo :D nemanau, kad šiemet bus labai daug mažesnis, visgi paraiškų jau paduopta virš 200, pirmu prioritetu - virš 60, o vietų, tai tik 12...

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 81
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 93
Žinutė parašyta: 2010-07-10 15:07:04 | Nuoroda

Tai dėl to aš jokių vilčių jau ir nebeturiu :D jei ir anglų 100 gausiu, man nieko nebepakeis :D  

  • Istorija / VBE 60
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
  • Matematika / VBE 38
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 98
Žinutė parašyta: 2010-07-10 15:16:50 | Nuoroda

Nu jei ir paliksi įrašytą prašyme, nieks už tai nenuskalpuos :P Žinai, kartais suveikia ir toks žodelis "vdrug" :D

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 81
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 93
Žinutė parašyta: 2010-07-10 16:05:55 | Nuoroda

Nenuleisk rankų, pabandyk, mažu pavyks :D Kitaip po to alkūnes nusigrauši, o čia bent žinosi, kad padarei viską, ką galėjai .

Žinutė parašyta: 2010-07-14 17:27:50 | Nuoroda

Sveiki, galvoju dabar ar verta bandyt ar ne rasyt arabistika su tokiais rezultatais kaip lietuviu ir anglu po 63, istorija 76, o geo metinis B 10, nes tikriausiai nelabai realu. Ka jus patartumet?

  • Istorija / VBE 76
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 63
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 63
Žinutė parašyta: 2010-07-14 19:45:38 | Nuoroda

Visai neblogi pažymiai, nepabandęs nesužinosi, pabandęs nieko neprarasi.

  • Informacinės technologijos / MBE 10
  • Istorija / VBE 31
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 91
  • Matematika / MBE 9
  • Užsienio kalba (vokiečių) / VBE 69
Žinutė parašyta: 2010-07-14 20:10:46 | Nuoroda

Pritariu, kad nebandęs nežinosi. Šiaip balai ne itin aukšti, bet sunku ir prognozuoti, koks bus konkursas į arabistiką, kadangi paskutinis priėmimas buvo jau senokai.  Sakyčiau, nieko blogo nenutiks, jei parašysi pirmu numeriu :)

Žinutė parašyta: 2010-07-15 12:24:10 | Nuoroda

Sveiki.:> Japonologija mano prašyme užrašytas pirmu numeriu, tačiau didelių vilčių nededu, nes geografijos mano atestate nerasta.:D Na, bet niekad negali žinoti, šansų, kad ir menkų, visada yra.;>

  • Istorija / VBE 97
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
  • Matematika / VBE 65
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 89
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą