Straipsniai
Atgal
Studentų sąjunga siūlo užtikrinti galimybę iš mokamos į nemokamą studijų vietą pereiti dar iki rotacijos bei gauti kompensaciją
2009-09-07

Lietuvos studentų sąjunga (LSS) siūlo užtikrinti galimybę visą studijų kainą mokantiems studentams pereiti į nemokamą studijų vietą nelaukiant rotacijos. Tokiems studentams taip pat raginama numatyti galimybę susigrąžinti dalį studijų mokesčio.


Galimybė valstybės nefinansuojamoje vietoje, toje pačioje studijų programoje ir grupėje studijuojančiam studentui užimti nemokamą studijų vietą nelaukiant rotacijos įtvirtinta Mokslo ir studijų įstatyme. Tokia galimybė, pagal įstatyma atsiranda tuomet, kai valstybės finansuojamoje vietoje studijavęs asmuo pašalinamas iš aukštosios mokyklos arba pats nutraukia studijas anksčiau laiko.

 

Tačiau, kaip pastebi studentų atstovai, ar pastaroji galimybė virs realybe, priklauso nuo aukštųjų mokyklų apsisprendimo, nes įstatyme palikta pačių aukštųjų mokyklų pasirinkimo laisvė.

 

Studentui, mokėjusiam visą studijų kainą, perėjus į nemokamą studijų vietą, LSS siūlymu, realiai nepanaudotos nemokamai studijavusio studento krepšelio lėšos galėtų būti paskiriamos kaip kompensacija.

 

„Priėmus siūlymą, valstybės lėšos būtų skiriamos tikslingiau ir efektyviau. Jos realiai būtų susietos su pačių studentų studijomis“, – teigė LSS prezidentas Dainius Dikšaitis. Studentų sąjungos vadovas pridūrė, kad tokiu būdu iš dalies būtų švelninama ir itin daug diskusijų sukėlusi situacija dėl studentų rotacijos, kuri, pagal Mokslo ir studijų įstatymą, galima tik praėjus dvejiems metams nuo studijų pradžios.

 

Studentų atstovai taip pat ragina nustatyti protingą laiko terminą, per kurį iš nemokamos studijų vietos pašalintam studentui arba šias studijas nutraukusiam savo noru, nebūtų reikalaujama grąžinti semestro studijų kainos.

 

Šiuos LSS siūlymus paskatino Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) iniciatyva Vyriausybei svarstyti teikiamas nutarimo projektas dėl studijų kainos ar jos dalies grąžinimo, kuomet studentas anksčiau laiko nutraukia studijas arba buvo pašalintas iš aukštosios mokyklos. LSS pastabos nutarimui vakar buvo pateiktos Švietimo ir mokslo ministerijai, partneriams. Nutarimą ketinama priimti artimiausiu metu.

Komentarai