Mokymo programos
Kabelių Linijų Elektromontuotojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 262052207
Kodas pagal ISCED: 23352
Lygmuo ir/ar tipas:
Darbo rinkos profesinis mokymas
Inžinerija ir inžinerinės profesijos
Pakopa: Programos, skirtos suaugusiems įgyti profesinę kvalifikaciją
Baigimo sertifikatas: Kvalifikacijos pažymėjimas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 12 sav.

Anotacija arba apibūdinimas

Kabelių tinklų elektromontuotojo mokymo programa yra antrojo lygio mokymo programa.
Jos tikslas - parengti iki 10 kV įtampos galios kabelių tinklų elektromontuotoją, kuris mokėtų teisingai ir saugiai tiesti bei remontuoti iki 35 kV įtampos popieriumi ar plastmasėmis izoliuotas galios kabelių linijas, montuoti iki 10 kV įtampos popieriumi izoliuotų kabelių movas, prijungti kabelius skirstyklose.
Ši mokymo programa parengta vadovaujantis "Elektros įrenginių įrengimo taisyklėmis " , "Saugos taisyklėmis eksploatuojant elektros įrenginius", atitinkamomis normomis ir taisyklėmis, galios kabelių ir movų gamintojų reikalavimais bei rekomendacijomis ir atsižvelgiant į naujus darbo rinkos profesinio mokymo programų reikalavimus.
Mokytis kabelių tinklų elektromontuotojais gali asmenys, turintys pagrindinį bendrąjį išsilavinimą.
Mokymosi trukmė - 12 savaičių (472 val.).
Programa numato teorinį ir praktinį kabelių tinklų elektromontuotojo mokymą. Teorijos mokymui skirta 352 val. Jo metu mokiniai išsiaiškins elektrotechnikos pagrindus, elektrotechnines medžiagas, jų savybes ir panaudojimo galimybes, kabelių iki 35 kV įtampos konstrukciją, tiesimo žemėje ir statiniuose reikalavimus, kabelių movų montavimą, galios kabelių eksploatavimo bei darbų saugos reikalavimus. Teorijos mokymas vyksta mokymo procesui tinkamoje patalpoje, taikoma mokyklinė pamokų ir pertraukų sistema.
Praktinis mokymas (120 val. trukmės) vyksta mokymo dirbtuvėse. Jo metu mokiniai mokosi sujungti laidus ir kabelių gyslas, montuoti kabelių galūnes, movas.
Mokymas baigiamas kvalifikaciniu egzaminu, kurio metu patikrinamos ir įvertinamos mokinių teorinės žinios iš elektrotechninių medžiagų, elektrotechnikos pagrindų, kabelių konstrukcijos, eksploatavimo, movų montavimo ir darbų saugos, o taip pat praktiniai profesijai būdingi mokėjimai ir įgūdžiai.
Sėkmingai baigusiems mokymo programą ir išlaikiusiems kvalifikacijos egzaminą asmenims suteikiama kabelių tinklų elektromontuotojo kvalifikacija, ir jiems išduodamas nustatytos formos kvalifikacijos pažymėjimas (serija 2000) ir atestacijos pažymėjimas.
Iki 10kV įtampos kabelių tinklų elektromontuotojai galės dirbti vartotojų elektros įrenginiuose, skirstomųjų elektros tinklų montavimo ir eksploatavimo organizacijose (įmonėse), kurios įrengia ar eksploatuoja iki 35 kV įtampos įvairių konstrukcijų ir gamintojų galios kabelius ir montuoja tradicines ir šiuolaikines iki 10 kV įtampos popieriumi ir iki 1 kV įtampos plastmasėmis izoliuotų kabelių movas.
Atestuotas iki 10 kV įtampos kabelių tinklų elektromontuotojas, dirbęs gamyboje ne mažiau kaip vienerius metus, pagal papildomas kvalifikacijos kėlimo programas gali išmokti ir įgyti teisę montuoti Vakarų šalių firmų iki 35 kV įtampos plastmasėmis izoliuotų kabelių movas.
Mokymo programą rengė Energetikų mokymo centro specialistai.
Pasidalink Facebook'e
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Respublikinis energetikų mokymo centras Vilnius Jeruzalės g. 21
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju