Mokymo programos
Kaimo Verslų Paslaugų Teikėjo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 330034720
Kodas pagal ISCED: 31334
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Verslas ir administravimas
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą ir siekiantiems vidurinio išsilavinimo
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Pagal šią programą mokomi mokiniai sėkmingai baigusieji 9 klases.
Mokomasi bendrųjų (pilietinio ir dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (kaimo verslų pagrindų ir taikomosios ekonomikos, žemės ūkio, sodo ir daržo kultūrų auginimo, gyvulių ir paukščių auginimo technologijos, įvairių gamybos ir paslaugų teikimo technologijų pagrindų, namų ūkio pagrindų, pašarų ruošimo, derliaus dorojimo, gamybinių, gyvulių auginimo ir sandėlių patalpų priežiūros, valdyti traktorių ir kitas darbų mechanizacijos priemones, darbų mechanizavimo, informacinių technologijų, gamtos ir darbų saugos, verslo ir darbo teisės pagrindų, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Pagal 3-iosios pakopos kaimo verslų darbuotojo mokymo programą bus mokomasi bendrojo lavinimo dalykų pagal technologinio profilio bendrojo vidurinio ugdymo programas.

Mokomosios (29 savaičių), baigiamoji (19 savaičių) praktikos atliekamos mokyklų praktinio mokymo dirbtuvėse, laboratorijose, firmose, dirbtuvėse, garažuose, mokomuosiuose ūkiuose, bendrovėse, žemės ūkio produkcijos perdirbimo įmonėse, privačiuose ūkiuose.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Kaimo verslų darbuotojas skirtingose kaimo įmonėse ar akcinėse bendrovėse atlieka pagalbininko funkciją, padėdamas spręsti tokias užduotis kaip sodo, daržo ir laukų kultūrų auginimo, želdinių tvarkymo, gyvulininkystės, žirgų auginimo, žemės ūkio produkcijos supirkimo, namų ūkio priežiūros ir remonto, kaimo turizmo ir kt. Dirba kaimo verslų organizatoriaus padėjėjais. Nuo kaimo verslų įmonės pobūdžio/specifikos priklauso darbuotojo atliekamos funkcijos. Žemės ūkio įmonėje kaimo verslų darbuotojas dirba žemę, augina ir prižiūri augalus ar gyvūnus, valdo pagrindines laukininkystės ir gyvulininkystės mašinas ir įrengimus, sudaro ūkio plėtojimo planą, skaičiuoja pajamas ir išlaidas ir pan. Žirgininkystės įmonėje prižiūri arklius, jodinėja, dresuoja, gamina ir sandėliuoja pašarus, šeria arklius ir pan. Sodininkystės ir daržininkystės įmonėje paruošia dirvas daržovėms, vaismedžiams ir kt., vartoja trąšas, paruošia sėklas, nuima ir perdirba derlių ir kt. Pieno perdirbimo įmonėje priima žaliavą ir įvertinti jos kokybę, gamina pieno produktus pagal technologines instrukcijas, naudojasi ir prižiūri įvairius pilstymo, fasavimo ir kt. įrenginius, skaičiuoja produkcijos išeigą, atlieka kai kuriuos technologinius ir bakteriologinius žaliavos bei gatavos produkcijos tyrimus ir pan. Mėsos perdirbimo įmonėse rankiniu būdu arba mechanizuotais pjūklais paruošia gyvulių skerdienas, išgyslina ir išrūšiuoja mėsą, suformuoja gaminius (dešras, faršą ir kt.), paruošia pusfabrikačius, apskaičiuoja produkcijos išeigą ir pan.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą kaimo verslų darbuotojo profesinę veiklą, priklausomai nuo įmonės pobūdžio, lemia augalų, gyvulių auginimo, pieno, mėsos produktų gaminimo, įrenginių valdymo ir kt. praktiniai gebėjimai bei įgūdžiai. Turi mokėti dirbti kompiuteriu, vesti produkcijos apskaitą. Labai svarbios tokios asmenybės savybės kaip atsakingumas, tvarkingumas, dėmesingumas, taip pat gera psichinė ir fizinė sveikatos būklė. Kaimo verslų darbuotojas turi būti atsparus dideliam fiziniam krūviui. Tokį darbą sunku sėkmingai dirbti sulėtinto suvokimo ir reakcijos žmonėms, taip pat turintiems rimtų regos, judėjimo sutrikimų ir kt.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Kaimo verslų darbuotojo profesija yra gana paklausi. Perspektyva priklauso nuo darbų apimties, bendros šalies ekonominės padėties ir kitų sąlygų. Asmenys, įgiję kaimo verslų darbuotojo profesiją, įsidarbina pas ūkininkus ar akcinėse bendrovėse. Kaimo verslų darbuotojo profesija gimininga tokioms profesijoms kaip ūkininkas, sodininkas, kaimo verslų organizatorius ir kt. Profesijos socialines garantijas nusako LR įstatymai.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Vabalninko žemės ūkio mokykla Biržų r. S. Nėries g. 8, Vabalninkas
Bukiškių žemės ūkio mokykla Vilniaus r. Mokyklos g. 1, Bukiškio k., Avižienių sen.
Dieveniškių žemės ūkio mokykla Šalčininkų r. Geranionų g. 38, Dieveniškių mstl.
Joniškio žemės ūkio mokykla Joniškio r. Upytės g. 77
Kaišiadorių technologijų ir verslo mokykla Kaišiadorių r. Girelės g. 57
Kupiškio technologijos ir verslo mokykla Kupiškio r. Smilgių k., Noriūnų sen.
Gruzdžių žemės ūkio mokykla Šiaulių r. Jaunimo g. 1, Gruzdžių mstl.
Šilutės žemės ūkio mokykla Šilutės r. Mokyklos g. 3, Pagrynių k., Šilutės sen.
Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokykla Vilniaus r. Parko g. 7, Baltosios Vokės k., Pagirių sen.
Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokykla Pasvalio r. Narteikių k., Joniškėlio apylinkių sen.
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju