Mokymo programos
Viešbučio darbuotojo mokymo programa
Valstybinis kodas: 330081203
Kodas pagal ISCED: 31381
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Paslaugos asmenims
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą ir siekiantiems vidurinio išsilavinimo
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (viešbučių ir turizmo įmonių steigimo ir veiklos, paslaugų rinkodaros ir personalo vadybos, buhalterinės apskaitos ir prekybos pagrindų, darbo su kompiuteriu, apskaitos priemonėmis ir biuro technika, krašto kultūros, papročių ir tradicijų, tautosakos, architektūros, istorijos, turizmo geografijos, svečių maitinimo, susisiekimo ūkio ir kelionių agentūrų darbo, paslaugų kainų paskaičiavimo, darbo su klientais ir bendravimo etikos reikalavimų, užsienio turistų aptarnavimo, patalpų priežiūros ir jų paruošimo svečiams priimti, renginiams organizuoti, kulinarijos, naudotis sporto, turizmo įranga ir inventoriumi, turizmo organizavimo, sanitarijos ir higienos reikalavimų, gamtos ir darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Pagal 3-iosios pakopos viešbučių ir turizmo kompleksų darbuotojo mokymo programą bus mokoma bendrojo lavinimo dalykų pagal technologinio profilio bendrojo vidurinio ugdymo programas.

Mokomosios (29 savaičių), baigiamosios (19 savaičių) praktikos atliekamos mokyklų verslo praktinio mokymo firmose, kabinetuose, laboratorijose, mokomuosiuose viešbučiuose, maitinimo įmonėse, viešbučiuose ir turizmo įmonėse.

Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Viešbučių ir turizmo kompleksų darbuotojas aptarnauja įvairaus amžiaus klientus viešbučiuose, turizmo agentūrose, viešojo maitinimo įstaigose (restoranuose, kavinėse, baruose ir pan.). Pasiūlo kelionės maršrutą, papasakoja krašto istoriją, parodo istorines vietas. Analizuoja viešbučių ir turizmo kompleksų ekonominę veiklą. Pildo įmonės veiklos dokumentus. Sutinka, priima ir apgyvendina svečius. Tvarko kambarius, keičia patalynę ir kitus skalbinius. Paruošia ir patiekia nesudėtingus patiekalus ir gėrimus. Serviruoja stalus, parenka reikiamus indus bei įrankius. Sudaro valgiaraštį. Naudojasi moderniomis ryšio priemonėmis (kompiuteris, faksas, telefonas) bei techniniais irengimais, skirtais maisto gamybai ir buities tvarkymui.Tvarko įmonės veiklos dokumentus. Nuolatinis darbas su klijantais reikalauja kultūringai bendrauti gimtąja ir užsienio kalbomis bei laikytis etikos normų.Nuo šių darbuotojų priklauso jauki viešbučio aplinka, aptarnavimo kultūra, maitinimas.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą viešbučių ir turizmo kompleksų darbuotojo darbą lemia žinios ir mokėjimai turizmo organizavimo, klientų aptarnavimo, maisto paruošimo ir maitinimo organizavimo, informacinių technologijų srityse. Užsienio kalbų mokėjimas.Svarbios asmenybės savybės: sąžiningumas, komunikabilumas, svetingumas, tvarkingumas, organizuotumas ir pan., taip pat gera psichinė ir fizinė sveikatos būklė (greita reakcija, kalbos sklandumas, išvaizdumas, vikrumas ir pan.). Šį darbą sunku dirbti turintiems(čioms) psichinę ar fizinę negalią (intelekto, judėjimo, kalbos, klausos, regos sutrikimai).

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Tai nauja profesija, kurios paklausą ir perspektyvumą lemia turizmo ir turizmo verslo plėtra.Ji gimininga tokioms profesijoms kaip padavėjas, virėjas, traukinių palydovas, administratorius. Profesijos socialines garantijas nusako LR įstatymai.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykla Kaunas V. Krėvės pr. 84
Utenos regioninis profesinio mokymo centras Utena Aukštaičių g. 5
Kėdainių profesinio rengimo centras Kėdainių r. Šėtos g. 105
Anykščių technologijos mokykla Anykščių r. Ažupiečių k., Anykščių sen.
Bukiškių žemės ūkio mokykla Vilniaus r. Mokyklos g. 1, Bukiškio k., Avižienių sen.
Kupiškio technologijos ir verslo mokykla Kupiškio r. Smilgių k., Noriūnų sen.
Zarasų žemės ūkio mokykla Zarasų r. Dimitriškių k., Zarasų sen.
Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokykla Vilniaus r. Parko g. 7, Baltosios Vokės k., Pagirių sen.
Druskininkų amatų mokykla Druskininkai Gardino g. 45
Panevėžio prekybos ir paslaugų verslo mokykla Panevėžys Klaipėdos g. 146
Alytaus profesinio rengimo centras Alytus Putinų g. 40
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju