Mokymo programos
Kaimo Bendruomenės Veiklos Organizatoriaus Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 362076201
Kodas pagal ISCED: 33376
Lygmuo ir/ar tipas:
Darbo rinkos profesinis mokymas
Socialinės paslaugos
Pakopa: Programos, skirtos suaugusiems įgyti profesinę kvalifikaciją
Baigimo sertifikatas: Kvalifikacijos pažymėjimas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 17 sav.

Anotacija arba apibūdinimas

Šios mokymo programos tikslas - suteikti asmenims žinių ir gebėjimų, kaip savarankiškai organizuoti kaimo bendruomenės veiklą ir jai vadovauti, būti šios bendruomenės lyderiu. Mokymo programa skirta ūkininkams ir kaimo gyventojams, aktyviai užsiimantiems bendruomenine veikla, mokyti. Programą sudaro bendruomenės veiklos organizavimo teorinis ir praktinis mokymas.
Teorinio mokymo metu klausytojai įgis kaimo bendruomenės veiklos organizavimo pagrindų, juridinių, vadybinių, ekonominių, psichologinių ir organizacinių žinių, išmoks lyderystės meno, bendrauti su bendruomenės nariais bei kitomis institucijomis, tvarkyti verslo korespondenciją ir apskaitą; gauti veiklai reikiamos informacijos iš įvairių šaltinių, ją sisteminti ir perteikti bendruomenės nariams bei kitiems asmenims, teikti konsultacines paslaugas bendruomenės veiklos srityje. Dėstomos temos bus iliustruojamos konkrečios kaimo bendruomenės, kurioje vyksta mokymas, veiklos pavyzdžiais.
Praktinio mokymo metu aiškinama bendruomenės veiklos struktūra ir jos kūrimo principai bei ypatumai, kaimo bendruomenės lyderių ugdymo ir jų darbo bendruomenėje aspektai, bendruomenės veiklos plėtros strategijos, investicijų poreikio nustatymo galimybės, paskolos, valstybės ir tarptautinės finansinės paramos gavimo tvarka. Praktinės patirties išvykų metu bus mokomasi inicijuoti kaimo bendruomenės narius kurti bendruomenę, ruošti ir teikti jos veiklos projektus, spręsti iškilusias problemas.
Kaimo bendruomenės veiklos organizavimo pagrindus gali dėstyti asmenys, turintys aukštąjį išsilavinimą, įgiję teorinių vadybinio, verslo, ekonominio, psichologinio ir pedagoginio pasirengimo žinių, užsiimantys pedagogine, moksline ir konsultacine veikla vadybos ir nevyriausybinių organizacijų veiklos srityje. Taip pat turi būti gerai susipažinę su teoriniais ir praktiniais verslo ir kaimo bendruomenės veiklos organizavimo aspektais ir gebantys intensyviai, glaustai ir įtaigiai perduoti savo žinias, nuolat besidomintys kaimo ir jo bendruomenių veiklos plėtros naujovėmis. Pageidautina, kad specializuotų praktinių temų dėstytojai turėtų bent trijų metų praktinio darbo patirtį.
Baigus mokytis pagal šią programą, rašomas baigiamasis darbas, kurį sėkmingai apgynus asmenims suteikiama profesinė kaimo bendruomenės veiklos organizatoriaus kvalifikacija ir jiems išduodamas kvalifikacijos pažymėjimas (lygmuo 2100).
Pasidalink Facebook'e
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Utenos regioninis profesinio mokymo centras Utena Aukštaičių g. 5
Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centras Vilnius Žirmūnų g. 143
Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokykla Pasvalio r. Narteikių k., Joniškėlio apylinkių sen.
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju

2009-11-07

labai domintu koke šių kursų kainą? Dėkoju už atsakymą

2009-03-18

kokia tų kursų kaina