Mokymo programos
Aplinkotvarkos Darbuotojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 440062201
Kodas pagal ISCED: 31362
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Žemės ūkis, miškininkystė ir žuvininkystė
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą
Baigimo sertifikatas: Profesinio mokymo diplomas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 1 m.

Anotacija arba apibūdinimas

Programos tikslas:
parengti specialistą, kuris žinotų teritorijų tvarkymo, planavimo principus; mokėtų atlikti teritorijos tvarkymo projektus; mokėtų paruošti dirvą, pasodinti, prižiūrėti ir formuoti dekoratyvinius želdinius; įrengti gėlynus, vejas ir alpinariumus

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (statybos darbų specialiosios technologijos, bendrosios agrotechnikos, augalų apsaugos būdų ir priemonių, želdinimo technologijos, žaliavų, braižybos, piešimo ir kompozicijos ,medžių ir krūmų dekoratyvinių formų, grupavimo, priežiūros, gyvatvorių sodinimo ir formavimo, vejų įrengimo ir priežiūros, gėlių klasifikacijos, puokščių komponavimo, dauginimo ir gėlynų įrengimo, mažosios architektūros elementų kūrimo ir jų pritaikymo, alpinariumų, takų įrengimo, medienos apdirbimo, darbo šiltnamių ūkyje, dažymo ir lakavimo darbų, darbo nivelyru, betonavimo darbų, dekoratyvinių baseinų įrengimo, mūrijimo iš įvairių medžiagų, dirbti statybos, medienos apdirbimo ir darbo mechanizavimo priemonėmis, gamtos ir darbų saugos, informacinių technologijų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokomosios praktikos (8 savaičių trukmės) ir baigiamoji praktika (8 savaičių trukmės) atliekamos mokyklos mokomosiose dirbtuvėse ir laboratorijose, mokomajame šiltnamyje, mokomuosiuose gėlynuose, mokyklos ekologiniame parke, medelynuose, gėlininkystės ūkiuose, botanikos soduose, individualiose apželdinimo įmonėse.

Pagal programos mokymo planą vykdomi mokymo programos baigimo kvalifikacijos egzaminai. Programos baigimo kvalifikacijos egzaminas vykdomas ŠMM nustatyta tvarka. Egzaminas susideda iš dviejų dalių: teorijos žinių ir praktinių įgūdžių vertinimo.Remiantis jų rezultatais suteikiama kvalifikacija ir išduodamas atitinkamas kvalifikaciją patvirtinantis dokumentas.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Aplinkotvarkos darbuotojas projektuoja parkų, gėlynų, sodybų ir kitų objektų apželdinimą ir sutvarkymą. Įgyvendina įvairių teritorijų apželdinimo planus, apskaičiuoja išlaidas. Apželdomiems plotams parenka medžius, gėles, įrengia vejas, gėlynus, takus ir kitus mažosios architektūros objektus. Parenka ekologiškas apsaugos priemones nuo ligų ir kenkėjų. Prireikus augina, prižiūri gėles ir dekoratyvinius augalus. Konsultuoja individualius savininkus ir firmas aplinkos tvarkymo klausimais. Aplinkotvarkos darbuotojas dirba individualiose ir komercinėse įmonėse, organizacijose, firmose, ūkiuose, šiltnamiuose, medelynuose, taip pat uždarų patalpų interjeruose ir indvidualiose namų valdose. Vidutinis aplinkotvarkos darbuotojo atlyginimas 700-800 Lt.

ASMENINĖS SAVYBĖS
Sėkminga aplinkotvarkos darbuotojo veiklą lemia meilė gamtai, praktinis mąstymas, gera dėmesio koncentracija. Taip pat svarbi fizinė ištvermė ir gera judesių koordinacija. Šį darbą gali trukdyti sėkmingai atlikti alerginės ligos, rimti regos, koordinacijos sutrikimai.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Baigęs aplinkotvarkos darbuotojo mokymo programą asmuo gali dirbti samdomu aplinkotvarkos darbuotoju, želdinių tvarkytoju. Profesinė kvalifikacija tobulinama darbo vietoje. Gali tęsti technologijos studijas aukštojoje mokykloje.


Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Daugų technologijos ir verslo mokykla Alytaus r. Ežero g. 30, Daugai
Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokykla Vilniaus r. Parko g. 7, Baltosios Vokės k., Pagirių sen.
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju