Mokymo programos
Pasieniečio Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 440086101
Kodas pagal ISCED: 42386
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Saugos paslaugos
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą
Baigimo sertifikatas: Profesinio mokymo diplomas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 2 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (valstybės ir teisės teorijos pagrindų, baudžiamosios, administracinės ir tarptautinės teisės pagrindų, raštvedybos, psichologijos, etikos ir deontologijos, pasaulio ir krašto pažinimo, ekonomikos žinių pagrindų, pirmosios medicininės pagalbos) ir specialybės (Lietuvos teisėsaugos institucijų veiklos, pasienio policijos ir vidaus reikalų įstaigų administracinės veiklos, pasienio policijos ir vidaus reikalų įstaigų komunikacijų, informacinių technologijų, pasienio policijos profesinės veiklos organizavimo ir taktikos, dokumentalistikos, kriminalistikos, ginkluotės ir šaudymo, karinio ir karinio inžinerinio parengimo, apsaugos nuo masinio naikinimo ginklų, topografijos, fizinio parengimo ir savigynos, pasienio eismo ir transporto kontrolės) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokomosios ir baigiamoji (41 savaitės) praktikos atliekamos mokyklos kabinetuose, laboratorijose, poligone, pasienio policijos padaliniuose.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Pasienietis atlieka savo tarnybines pareigas, sulaikant valstybės sienos režimo pažeidėją. Ruošia darbui ir naudojasi turima specialia technika bei ryšio priemonėmis. Savo tarnybines pareigas atlieka naudodamas asmeninės apsaugos ir aktyvios gynybos priemones.
PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą darbą lemia žinios apie savo tarnybines pareigas ir teises, norminius aktus, reglamentuojančius Lietuvos Respublikos valstybės sienos apsaugą, baudžiamosios administracinės teisės baudžiamojo proceso pagrindus.
Labai svarbu gebėti dirbti kolektyve, tokios savybės kaip intuicija, ištvermė, susikaupimas, operatyvus mąstymas, leidžiantis teisingai vertinti situaciją ir greitai priimti sprendimą.
Labai svarbios tokios psichofiziologinės savybės kaip rankų vikrumas ir tiksli judesių koordinacija, labai gera sveikata ir atitinkamas fizinis pasirengimas, ištvermė.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Manoma, kad paklausa ir užimtumas dėl darbo specifikos ir sudėtingų sąlygų nėra dideli. Ji gimininga pasienio muitininko, policininko specialybėms.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju