Straipsniai
Atgal
LSAS: minimalaus mėnesinio atlyginimo diferencijavimas skatintų jaunimo emigraciją
2011-06-22

Statistikos departamento duomenimis, 2011 metais nedarbo lygis tarp 15 – 24 metų amžiaus asmenų siekia 31,4 procento.


Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) kritiškai vertina viešumoje jau nebe pirmą kartą pasirodžiusius pasisakymus apie minimalios algos diferencijavimą pagal amžių. LSAS įsitikinimu, toks siūlymas tolygus diskriminacijai pagal amžių, neatsižvelgiant į asmens gebėjimus ir patirtį, bei gali dar labiau paskatinti jaunų žmonių emigraciją.

„Ne kartą viešumoje girdėjome, jog patiems Seimo nariams „sunku“ pragyventi už Seimo nario algą, tad ką kalbėti apie jaunus žmones, ką tik baigusius studijas, kuriems gaunant minimalų atlyginimą reikia grąžinti paskolą ir augančias palūkanas už studijas, apmokėti sąskaitas. Negana to, jiems turi užtekti maistui ir kitiems būtiniesiems poreikiams. Natūraliai kyla klausimas, ar visa tai įmanoma už 670 Lt/mėn."– teigia LSAS prezidentė Ieva Dičmonaitė.

Statistikos departamento duomenimis, 2011 metais nedarbo lygis tarp 15 – 24 metų amžiaus asmenų siekia 31,4 procento. Šiuo metu darbo biržoje yra įregistruoti 31204 jauni iki 25 metų žmonės. Šis skaičius beveik nekinta nuo 2009 metų. LSAS atlikus „Eurostudent IV“ tyrimą paaiškėjo, jog jaunimas renkasi gyvenimą svetur dar ir dėl to, jog sunkiai pragyvena už minimalų atlyginimą Lietuvoje.

LSAS manymu, ekonomines šalies problemas pirmiausiai reikia spręsti ieškant adekvačių priemonių, galinčių padėti panaikinti atitinkamą problemą. Tuo tarpu minimalios mėnesinės algos diferencijavimas pagal amžių, o ne pagal žinias, gebėjimus, turimą patirtį, tik skatintų dar didesnę socialinę atskirtį, mažintų gimstamumą, didintų emigraciją.
 

Komentarai