Balandžio 13 d. Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas ir Klaipėdos universiteto (KU) rektorius prof. habil. dr. Eimutis Juzeliūnas pasirašė ketinimų protokolą dėl bendradarbiavimo steigiant jungtines universitetines studijų programas su Rytų partnerystės šalių universitetais.
Šia sutartimi numatoma užmegzti bendradarbiavimą su Ukrainos, Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos ir Moldovos universitetais. Jau tariamasi su Kijevo nacionaliniu Taraso Ševčenkos universitetu ir Odesos nacionaliniu jūriniu universitetu dėl jungtinių universitetinių studijų programų.
Klaipėdos miesto mero teigimu, pasirašyta sutartis yra ženklas, kad Klaipėdos universitetas ir Klaipėdos miesto savivaldybė nesėdi vietoje ir tvirtina pamatą, ant kurio galima statyti uostamiesčio universiteto ateitį: „Nepabijosiu pasakyti – kova dėl deramos Klaipėdos universiteto vietos akademiniame skliaute Klaipėdos regione dar nesibaigė, norėčiau, kad užmegztume konstruktyvų dialogą su sprendimą lemiančiomis institucijomis.“
Pasak KU rektoriaus E. Juzeliūno, konkretūs žingsniai dėl studentų iš Ukrainos pritraukimo prasidėjo kiek anksčiau, kovo 20 d. Klaipėdoje lankantis Ukrainos prezidento administracijos Humanitarinės politikos departamento direktoriui Jurijui Rubanui: „Pritraukti studentus iš Ukrainos ir kitų Rytų šalių į Klaipėdos universitetą – nelengva. J. Rubanas pabrėžė, kad puikios galimybės jiems sudarytos Lenkijoje. Klaipėdos universitetas siūlo tris studijų programas rusų kalba: istorija, informatika ir psichologija. Šiuo metu Kijevo nacionaliniame Taraso Ševčenkos universitete su vizitu dėl galimų jungtinių studijų programų lankosi KU Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto atstovai. Mes siekiame kurti jungtines studijų programas su minimų šalių universitetais, sukurti stipendijų fondą, paskatinti verslo dalyvavimą. Universitetas netrukus dalyvaus studijų mugėje Ukrainoje, kur pristatys studijų KU galimybes.“
Klaipėdos miesto meras V. Grubliauskas atkreipė dėmesį, kad pasirašyta sutartis sudarys galimybes pritraukti trūkstamų specialistų Klaipėdos miestui ir regionui: „Klaipėdos ekonominio proveržio strategijos kontekste tai neišspręs demografinių problemų, tačiau prisidės prie miesto ir universiteto tarptautiškumo, kvalifikuotų specialistų rengimo ekonominį proveržį planuojančioms įmonėms bei institucijoms.“
Steigiant jungtines universitetines programas su Rytų partnerystės šalių universitetais, bus organizuojamas nacionalinio lygmens kuratoriumas, į kurį bus kviečiami Klaipėdos savivaldybės, Klaipėdos universiteto, Seimo, LR Vyriausybės, Švietimo ir mokslo bei Užsienio reikalų ministerijų, Migracijos departamento, kitų akademinių institucijų deleguoti atstovai. Pasirašytame dokumente numatyta sukurti finansavimo mechanizmą: jungtinių programų stipendijų fondą, įtraukiant nacionalines ir miesto verslo struktūras.