Žemi egzaminų rez. Kur stoti??
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-07-19 11:50:21 | Nuoroda

Vat ką aš ir norėjau pasakyti. Čia ne dėl šios merginos, ne dėl jos rezultatų, o dėl tokio masinio noro stoti, bile įstoti ir žemint tą visą akademinį vardą. Būtų va keli universitetai vienai šaliai kaip yra daug kur vakaruose ir nestotų į juos visi, kas tik papuola. O stotų tie akademiniai, kurie tą mokslą myli, o tie, kurie tiesiog nori įgauti profesiją, rinktųsi tam reikalui skirtas kolegijas.

Dėl to pas mus su aukštuoju diplomu neina darbo susirasti. Kam pasakai iš užsienio, tai akis išpučia - kaip čia taip gali būti, kad žmogus, pabaigęs universitetą, negautų gero darbo pagal savo psecialybę? Kai kitus užsienyje darbdaviai studentus jau dar diplomui iš spaustuvės neatšilus juos tempiasi dirbti. O pas mus tas universiteto diplomas vos ne šūdo vertas, nes tų universitetų tiek visokių, kad stoja bet kas ir 'šūdina' visą diplomų lygį.

Štai jums ir aukštasis mokslas.

  • Istorija / VBE 86
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 74
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 74
Žinutė parašyta: 2010-07-19 12:05:30 | Nuoroda
Uncle_Sam rašė:
oniponi rašė:
juodaroze rašė:

Liūdesys apėmė beskaitant daugumos komentarus. Gerai išlaikyti egzaminai dar ne viskas. Reikia gerbti žmogų, kad ors ir nekaip išlaikė, bet nori studijuoti, įstoti, o ne į profkę ar pan... O susirinko žmonės ir spaudžia į kampą panelę, kuri tik paprašė patarimo. Nesuprantu, gaila patart ir nepamokslaut, ar kaip. Daug girdėjau apie draskymąsi dėl pažymių gimnazijose ir pan, apie tai, kad tie, kas prastai mokosi ar prastai išlaikė egzus tai jau 'ne lygis' ir tiesiog ne vieta aukštosiose mokyklose. Bet kai pamačiau, kaip čia užsipuola, tai ką aš žinau. Tegu džiaugiasi kiti, jei išlaikė gerai egzus, tegu stoja į prestižines specialybes, bet kam čia kitam aiškint, kad JAM NE VIETA universitete? Kas mes tokie, kad galėtume spręst, kam vieta, o kam ne ? Jei įstoji,tai vadinas esi vertas įstot... Daug pažįstamų turiu, kuriem nepasisekė egzaminai, kad ir praeitais metais...Tai va galima stot į VPU ar MRU ir po pusmečio perstot į VU...net su mokykliniais egzaminais VU galima studijuot mokamoj vietoj, aišku bus labai sunku, reikia daug dirbti, stengtis, bent kad išlaikyt ir neturėt skolų. Jei žmogus stengiasi, pasiekti visko galima. Linkiu sėkmės temos autorei ir mažiau kreipt dėmesio į tokius "nuleidinėtojus ant žemės".

 Pala pala, o kuo blogai ta pati profkė? Ne visi mes sutverti aukštąjam mokslui, tuo labiau ne visi sugebam realiai įvertinti savo galimybes, pasirinkdami tolesnį kelią. Siūlai gerbti, tikėtina, iš aplinkos primestą liguistą norą studijuoti kartu su visais? Aišku, tema buvo ne apie tai, bet tai neatsiejama nuo jos. Neturiu nieko prieš autorę -- nei mes žinom, kodėl jos tokie egzaminų rezultatai, nei mes galim teisti, bet mane liūdina mintis, jog Lietuvoj tai įprasta: stoti, nes visi stoja, bet kur, nes kažkur vis tiek reikia. Aukštojo išsilavinimo Lietuvoje siekia iškreiptai daug jaunuolių, kai paties mokslo norisi vienetams -- nejau čia viskas gerai?

 Taip visada buvo ir bus, stojimas iš reikalo įprastas dalykas. Nemanau, kad reikia dėl to jaudintis, visgi, tai mūsų neliečia, tegu stoja kur nori, jei žmogus į mokslus nežiūrės rimtai, tai iš jo nieko gero ir neišeis.

 Nieko sau požiūris... 'Manęs tai neliečia, tai ir širdies neskauda.' O man, pavyzdžiui, labai skauda dėl akivaizdžios akademinės infliacijos, iškraipančios darbo rinką (kas mane ir Tave vienaip ar kitaip visgi liečia).

  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE 60
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2010-07-19 12:24:20 | Nuoroda
Uncle_Sam rašė:

Glaukonas - Kalbi lyg kolegija būtų labai žemo lygio alternatyva, tačiau taip tikrai nėra.

Labai žemo lygio alternatyva yra tiesiog nestudijuoti.

Žinutė parašyta: 2010-07-19 13:41:29 | Nuoroda

Oniponi > Nejau rimtai manai, jog tie kurie stoja iš reikalo, kažko pasiekia savo srityje? Vargu, vargu..

Glaukonas > "Jeigu stinga gabumų mokslui, tai kolegijos yra gera alternatyva aukštajam universitetiniam išsilavinimui.", šie žodžiai keistai nuskambėjo ;) Lyg kolegijose nėra gabių žmonių, ar tokie ten nestoja. Bet turbūt norėjai iškelti ne tai, suprantama :)

  • Istorija / VBE 23
  • Lietuvių kalba (valstybinė) / VBE 68
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 83
Žinutė parašyta: 2010-07-19 13:43:44 | Nuoroda

Jau turbūt per vėlu siūlyti dar vieną variantą, bet vis dėlto - VU lietuvių filologija ir estų kalba. Arba lietuvių ir lenkų.

  • Informacinės technologijos / MBE 10
  • Istorija / VBE 31
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 91
  • Matematika / MBE 9
  • Užsienio kalba (vokiečių) / VBE 69
Žinutė parašyta: 2010-07-23 00:09:30 | Nuoroda

 Oi oi. as tai drasiai stociau ir i kolegija, cia jie visi nusistate matau pries jas, pavyzdziui vilniaus kolegija turi gera varda ir gerus destytojus, ir mokytis ne ka lengviau nei universitetuose, pvz ekonomikos fakultete yra nemazai ir destytoju kurie desto ir universitetuose tokiuose kaip VU. ir kolegijoje praktikos daugiau igytumei. ir manyciau tikrai istotumei i nemokama moksla! as praeitais metais su matematikos mokykliniu - 10, istorijos valstybiniu - 2, anglu mokykliniu - 6, istorijos valstybiniu - 2 ir lietuviu valstybiniu - 27, istojau i vilniaus kolegijos ekonomikos fakulteta, buhalterine apskaita. 

Žinutė parašyta: 2010-07-23 00:36:35 | Nuoroda

Man visad juokingai skambėjo,kad kolegija yra ta vieta,kur susirenka "durneliai"  tai palaukit,sorry,į kolegijas stoja tik negabūs žmonės? Žinau ne vieną žmogų,kuris stojo į Vilniaus kolegiją Kultūros vadybą vien dėl to,kad nei viena univere,esančiam Vilniuje,tokios specialybės paparasčiausiai nėra.

O kas dėl mergaitės,sukūrusios temą-linkiu jai tik sėkmės ir kuo didesnės ;) jei ji yra tokia niekam tikus,kaip daugelis čia ją bando pavaizduot,tada okey,po pirmo semestro ji išlėks iš bet kur-ar iš kolegijos,ar iš univero. Bet galbūt ji įstos į tą kryptį,kuri ją tikrai "veža" ir savo darbą apsigins gal ne taip puikiai kaip apsigina tas elitas,kurias ją čia trypia,bet labai panašiai. Duokit žmogui šansą,nebūkit tokie apgailėtinai lietuviškį... 

  • Istorija / VBE 76
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 66
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 56
Žinutė parašyta: 2010-07-23 13:42:56 | Nuoroda
ryshkau rašė:

Man visad juokingai skambėjo,kad kolegija yra ta vieta,kur susirenka "durneliai"  tai palaukit,sorry,į kolegijas stoja tik negabūs žmonės? Žinau ne vieną žmogų,kuris stojo į Vilniaus kolegiją Kultūros vadybą vien dėl to,kad nei viena univere,esančiam Vilniuje,tokios specialybės paparasčiausiai nėra.

O kas dėl mergaitės,sukūrusios temą-linkiu jai tik sėkmės ir kuo didesnės ;) jei ji yra tokia niekam tikus,kaip daugelis čia ją bando pavaizduot,tada okey,po pirmo semestro ji išlėks iš bet kur-ar iš kolegijos,ar iš univero. Bet galbūt ji įstos į tą kryptį,kuri ją tikrai "veža" ir savo darbą apsigins gal ne taip puikiai kaip apsigina tas elitas,kurias ją čia trypia,bet labai panašiai. Duokit žmogui šansą,nebūkit tokie apgailėtinai lietuviškį... 

Nieks jos stipriai ir netrypia, greičiau jau pati "mergaitė" visus provokuoja tokiais postais. Vos kas nors išsako jai nepatinkančią nuomonę ji juos pasiounčia "tu man neaiškink" ir panašiomis frazėmis. Kažkaip man ji atrodo stipriai per daug pasikėlusi. Juokinga skaityi tokias frazes "nevisi gabūs mokslui"... Yra tik dvi grupės - tie, kurie nori mokintis ir mokinasi ir tie, kurie dėję ant mokslo. Aišku nevisi pajėgūs išlaikyti 100tukams, bet, kai žmogaus aukščiausias surinktas balas yra 20, tai jau žiauru. Aišku diplomas yra reikalingas, nes ir valytojas šiais laikais priima tik su aukštuoju, bet ar verta kišti tėvų pinigus vien tam, kad galėtum eiti pasroviui ir gauti diplomą? Nes vargu ar tie pinigai atsipirks. O svaisčiojimai, kad "pradėsiu mokintis universitete" ir panašiai, tai jau greičiau svajuko dramblionės. Jei jau 12 metų nesimokino, vargu ar univere susigriebs. Aišku kartais būna, kad žmogus įstoja į "vežančią" jį specialybę ir pradeda mokintis, bet kažkaip keista būtų, kad surinkus iš lietuvių egzamino 15%, taip imtų ir pamėgtų lietuvių filologija.

Žinutė parašyta: 2010-07-23 14:01:25 | Nuoroda

Kokčiausiai džiugina tas bukas įsitikinimas, kad puikioji švietimo sistema tiesiog nuostabiai atspindi žmogaus protą. Nemalkit šūdo, gavę 100 tikrai nesat protingesni. Gal daugiau iškalę šabloninių uždavinių, bet tikrai ne labiau mąstantys. Protai didieji


  • Istorija / VBE 39
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 73
  • Matematika / VBE 90
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 96
Žinutė parašyta: 2010-07-23 14:10:14 | Nuoroda

nebūtina įžeidinėti protingesnių už save :) Šiaip sutinku, kad mūsų švietimo sistema kai kuriais atvejais iš tiesų yra tragiška, bet neaiškink man, kad žmogus išlaikęs matematika 100balų nemoka geriau matematikos už tą kuris surinko 80. Lygiai tas pats liečia ir fizika, ir užsienio kalbas, ir informatiką. Jokių ten šabloninių užduočių nėra, nors aišku kartais gali būti ne ta diena ir truputi nepasisekti. Žinoma nekalbu apie istorijos ir lietuvių egzaminus, kurie nereikalauja didelių žinių, o  svarbiausia interpretuoti viską taip, kad patiktų egzaminų sudarytojams.

Žinutė parašyta: 2010-07-23 14:20:54 | Nuoroda
timbabukas rašė:

Kokčiausiai džiugina tas bukas įsitikinimas, kad puikioji švietimo sistema tiesiog nuostabiai atspindi žmogaus protą. Nemalkit šūdo, gavę 100 tikrai nesat protingesni. Gal daugiau iškalę šabloninių uždavinių, bet tikrai ne labiau mąstantys. Protai didieji

 butent sutinku 100% su tavim... i viena egzamina neimanoma sukist visko, o kitiems galbut tj ko neideda yra lengviausiai issprendziama... egzaminai panasaus pobudzio tik salygos keiciasi tarkim matkes ar dar ko... tarkim mano situacija, tikejausi minimum 50 is matkes egzo, pries egza galvojau kad esu gabus ir 60-70 gaut... deja kaip matot 35 ir ka ir tipo dabar kas pasakis kad as durnas, ne as sportininkas ir sportas yra man svarbiausia, bet sportu kur kur taciau Lietuvoje tikrai neisgyvensi, todel radau tokiu sau prieinamu spec kurias butu malonu mokytis ir stengsiuos istot ten... aisku galejau mokytis pries egzus ir 12 metu ir buciau tuos suknistus 100 gaves, bet kiekvienas turi savo pomegius ir norus ir neikiek neverkciau jei 100tukininkai gautu geresnius darbus jie gal to ir nusipelne, taciau tokie kurie kitus smukdo zemyn neverti nei kiek pagarbos mano akyse, pvz mano geru draugu rate daug protingu zmoniu, viena yra egzus islaikiusi taip kad nei vienas cia komentuodamas tiek neislaike (97,96,98 ir 100) ir toli grazu ji nera tokio budo kaip kad cia dauguma kurie sako geriau i profke eit... ar jus bent suvokiat kas profkese darosi, ten eina tik tie kurie visa gyvenima geria ir proto isvis neturi, arba tie kurie tevu neturi ir pasirinkimo kito nera, jei zmogus nori mokytis tegu mokosi!!

  • Fizika / VBE 34
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 54
  • Matematika / VBE 35
  • Užsienio kalba (vokiečių) / VBE 10
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą