Psichologija 2011
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2011-02-22 21:34:48 | Nuoroda
Sviatosa rašė:
Vytenė rašė:
Sviatosa rašė:
Žvėris rašė:

Hey :) Na aš jau ne vienus metus svarstau apie šią specialybę. Informacijos tikrai daug, tik reikia pasirausti internete. Tik vat neapsisprendžiu, kurį universitetą rašyti 1 numeriu. Trumpa info apie normaliausius  (mano manymu) iš studijuojančių pasakojimų:

VU- klasikinis niversitetas, gilios tradicijos, psichologiją studijuojantys yra profesionaliai paruošiami, bet krūviai neaprėpiami. Mokosi per dienas ir naktis. Apie darbo derinimą su studijomis nėra net kalbos (bent 3 metus).

VDU- labai giriamas. Sako, jog protingai parenkama informacija + galimos gretutinės studijos, kas šiais laikais tikrai didžiulis privalumas.

MRU - gan jaunatviškas su ne itin patyrusiais dėstytojais, bet nauji vėjai gal ir ne pro šalį.

 Nesutinku su nuomone apie VU - sese jame baige psichologija, tad tikrai zinau, kad per naktis nesedejo. Aisku, skaityt reikedavo daug, bet kieno skaitymo greitis "ant lygio", tam nekils jokiu problemu. Taciau biologijos ir matematikos bus labai daug.
Del MRU - kaip ir teisininku, taip ir MRU psichologu darbdaviai šalinasi, todel jei nera noro stot i VU, geriausias variantas butu VDU.

 įdomu kodėl šalinasi? nes aš girdėjau, kad MRU teisininkai labai paklausūs.:) pirmu numeriu rašysiu MRU psichologiją, nes manau ten paruošimas yra geras. :)

 

 

 Salinas atseit todel ,kad buvo pastebeta tendencija - MRU baige labiau korumpuoti. Destytojas anstolis sak, kaip yra is tikro nezinau.
O psichologija studijuot is tikruju geriau VU nei MRU. Kodel psichologu salinasi po mru? nes daug baigia VU, ir jiems darbdaviu rodomas didesnis pasitikejimas, atseit paruosimas geresnis.

 hm, aišku. Truputį keista, kad darbovietės žiūri pagal universitetus, o ne pagal mokslo pasiekimus.

Žinutė parašyta: 2011-02-23 18:45:35 | Nuoroda
Vytenė rašė:
Sviatosa rašė:
Vytenė rašė:
Sviatosa rašė:
Žvėris rašė:

Hey :) Na aš jau ne vienus metus svarstau apie šią specialybę. Informacijos tikrai daug, tik reikia pasirausti internete. Tik vat neapsisprendžiu, kurį universitetą rašyti 1 numeriu. Trumpa info apie normaliausius  (mano manymu) iš studijuojančių pasakojimų:

VU- klasikinis niversitetas, gilios tradicijos, psichologiją studijuojantys yra profesionaliai paruošiami, bet krūviai neaprėpiami. Mokosi per dienas ir naktis. Apie darbo derinimą su studijomis nėra net kalbos (bent 3 metus).

VDU- labai giriamas. Sako, jog protingai parenkama informacija + galimos gretutinės studijos, kas šiais laikais tikrai didžiulis privalumas.

MRU - gan jaunatviškas su ne itin patyrusiais dėstytojais, bet nauji vėjai gal ir ne pro šalį.

 Nesutinku su nuomone apie VU - sese jame baige psichologija, tad tikrai zinau, kad per naktis nesedejo. Aisku, skaityt reikedavo daug, bet kieno skaitymo greitis "ant lygio", tam nekils jokiu problemu. Taciau biologijos ir matematikos bus labai daug.
Del MRU - kaip ir teisininku, taip ir MRU psichologu darbdaviai šalinasi, todel jei nera noro stot i VU, geriausias variantas butu VDU.

 įdomu kodėl šalinasi? nes aš girdėjau, kad MRU teisininkai labai paklausūs.:) pirmu numeriu rašysiu MRU psichologiją, nes manau ten paruošimas yra geras. :)

 

 

 Salinas atseit todel ,kad buvo pastebeta tendencija - MRU baige labiau korumpuoti. Destytojas anstolis sak, kaip yra is tikro nezinau.
O psichologija studijuot is tikruju geriau VU nei MRU. Kodel psichologu salinasi po mru? nes daug baigia VU, ir jiems darbdaviu rodomas didesnis pasitikejimas, atseit paruosimas geresnis.

 hm, aišku. Truputį keista, kad darbovietės žiūri pagal universitetus, o ne pagal mokslo pasiekimus.

 tai, kad darbdaviai i diplomo priedeli neziuri - cia faktas ;)

Žinutė parašyta: 2011-03-16 21:49:51 | Nuoroda
vardas1 rašė:
-:-Greta-:- rašė:

 Visai neseniai domėjausi psichologų paklausa. Visokie profesijų barometrai ir panašiai. Nesuprantu iš kur traukėt, kad psichologo profesija yra nepaklausi. Ji, kaip tik yra viena paklausesnių profesijų. Dabar esu 12 klasėj, tikiuosi įstoti į VDU arba KU (pirmenybė VDU). Norėčiau plačiau sužinoti iš jau studijuojančių VDU apie studijų kokybę ir pan. 

 Pakankamai paklausi, iš tiesų. Psichologų daug kur trūksta, ypač mokyklose, mažų miestelių poliklinikose, tik tiek, kad krizės metu tokioms įstaigoms tenka galvoti kas svarbiau - pasamdyti pedagogą ar psichologą. Savaime aišku, ką pasirenka. Anksčiau darbo biržoj žiūrėjau specialybių paklausumą. Tada psicologija buvo tarp paklausių specialybių, šiais metais jau tik tarp vidutiniškai paklausių (skirstymas toks - paklausios, vidutiniškai paklausios, nepaklausios). Na, bet dabar tų psichologijos studentų tieeek priima, kad po kažkiek laiko jų trūkumas nebebus toks didelis.

O kas apie VDU būtent domina?

 Įdomiausia, aišku, kokie balai yra minimumas, norint įstoti į psichologiją VDU. Ir šiaip, norėtųsi išgirsti nuomonių apie patį universitetą. Apie dėstytojus, galbūt net ir pačius studentus. Esu girdėjus, kad VDU kuria labai šeimynišką atmosferą, dėstytojai į kėkvieną studentą žiūri vienodai, jū neskirsto (šitas patinka, šitas ne). Nežinau.  Dar galbūt apie barakus. Kokia situacija su jū gavimu, ar tai labai sudėtinga ?

  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 80
  • Matematika / VBE 65
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 10
Žinutė parašyta: 2011-03-16 21:52:14 | Nuoroda
Roberta Aurėja rašė:
-:-Greta-:- rašė:

 Visai neseniai domėjausi psichologų paklausa. Visokie profesijų barometrai ir panašiai. Nesuprantu iš kur traukėt, kad psichologo profesija yra nepaklausi. Ji, kaip tik yra viena paklausesnių profesijų. Dabar esu 12 klasėj, tikiuosi įstoti į VDU arba KU (pirmenybė VDU). Norėčiau plačiau sužinoti iš jau studijuojančių VDU apie studijų kokybę ir pan. 

 Gal būsime grupiokės;DDD

 Fainai būtų ! Šiaip būtų smagu išvis susipažint su žmonėmis, kurie žada čia stoti. Galbūt gyvensime kartu :) 

  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 80
  • Matematika / VBE 65
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 10
Žinutė parašyta: 2011-03-17 18:39:13 | Nuoroda
-:-Greta-:- rašė:
Roberta Aurėja rašė:
-:-Greta-:- rašė:

 Visai neseniai domėjausi psichologų paklausa. Visokie profesijų barometrai ir panašiai. Nesuprantu iš kur traukėt, kad psichologo profesija yra nepaklausi. Ji, kaip tik yra viena paklausesnių profesijų. Dabar esu 12 klasėj, tikiuosi įstoti į VDU arba KU (pirmenybė VDU). Norėčiau plačiau sužinoti iš jau studijuojančių VDU apie studijų kokybę ir pan. 

 Gal būsime grupiokės;DDD

 Fainai būtų ! Šiaip būtų smagu išvis susipažint su žmonėmis, kurie žada čia stoti. Galbūt gyvensime kartu :) 

 Greta,tu taip domiesi tuo?:))

  • Geografija / MBE 10
  • Istorija / VBE 72
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 78
  • Matematika / VBE 24
Žinutė parašyta: 2011-03-17 22:32:56 | Nuoroda
Roberta Aurėja rašė:
-:-Greta-:- rašė:
Roberta Aurėja rašė:
-:-Greta-:- rašė:

 Visai neseniai domėjausi psichologų paklausa. Visokie profesijų barometrai ir panašiai. Nesuprantu iš kur traukėt, kad psichologo profesija yra nepaklausi. Ji, kaip tik yra viena paklausesnių profesijų. Dabar esu 12 klasėj, tikiuosi įstoti į VDU arba KU (pirmenybė VDU). Norėčiau plačiau sužinoti iš jau studijuojančių VDU apie studijų kokybę ir pan. 

 Gal būsime grupiokės;DDD

 Fainai būtų ! Šiaip būtų smagu išvis susipažint su žmonėmis, kurie žada čia stoti. Galbūt gyvensime kartu :) 

 Greta,tu taip domiesi tuo?:))

 O taip. Man tai yra labai įdomis sritis (Jei čia apie psichologiją klausi). Jau nuo 7 klasės palaipsniui pradėjau apie šią profesiją galvoti, kai realiai susitikau su psichologe, kuri man papasakojo truputį apie psicholoho darba, vėliau teko pažinti dar keletą, taip mano susižavėjimas tuo vis kilo ir kilo, kol šiandien tai jau virtę mano didžiuoju tikslu šiais metais. Todėl labai atidžiai renkuosi universitetą, kad manęs nenuviltų !  Šeštadienį važiuoju į VDU moksleivių dieną. Tikiuosi ten rasti atsakymus į rūpimus klausimus.  Gal važiuoja dar kas nors ? 

  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 80
  • Matematika / VBE 65
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 10
Žinutė parašyta: 2011-03-18 15:02:29 | Nuoroda

Deja,bet ne:/ Aš buvau litexpo studijų parodoje,tai teko pabendrauti su katedros dekanu. O šiaip tai mane irgi labai domina ši specialybė. Bendravau su pirmakurse studente. Ji man daug ką papasakojo

  • Geografija / MBE 10
  • Istorija / VBE 72
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 78
  • Matematika / VBE 24
Žinutė parašyta: 2011-03-20 01:24:36 | Nuoroda

 Aš taip pat "Moksleivių dienoj VDU" sužinojau be galo daug. Kalbėjausi su dėstytoja, kurią netyčia palaikiau studente, su studentų atvstovybės atstovais. Didelė pagarba jiems. Iš jų nuotaikos, pasakojimo, žinių, komunikabilumo galėjau spręsti ir apie universitetą ir įgijau daug žinių apie studentišką gyvenimą, apie stipendijas, apie bendrabučius, laisvalaikį. Studentai patys, net neprašomi, ateidavo, pasiteiraudavo ar viskas aišku, gal ką papasakoti. Žodžiu, "Kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių" . Pradėjau domėtis net tomis specialybėmis, kurios man iki tol atrodė nelabai patrauklios. Beja, pernai metais (2010) stojamieji balai į psichologiją buvo 16,82 - 20,44. Tad skaičiai pakankamai realūs, tačiau... Pernai metais į psichologiją vf prašymus pateikė 1038 abiturientai, tad į vieną vietą pretenduoja apie 10 studentų ! 

  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 80
  • Matematika / VBE 65
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 10
Žinutė parašyta: 2011-03-20 01:28:28 | Nuoroda

Na psichologija labai populiari profesija,tad kitaip tikėtis ir nereiktų:))

  • Geografija / MBE 10
  • Istorija / VBE 72
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 78
  • Matematika / VBE 24
Žinutė parašyta: 2011-03-29 10:25:46 | Nuoroda

Dar besidomintiems šia specialybe būtų pravartu pasiskaityti kokią knygelę, iš kurios mokosi pirmakursiai tam, kad suprasti ar tikrai bus įdomu tai, ką teks studijuoti. :) 

Žinutė parašyta: 2011-05-08 01:51:02 | Nuoroda

Sveiki,

mokaus VU, antrą kursą baiginėju:) mokytis tikrai nėra taip baisiai daug, kad dienom naktim. aišku, pasitaiko kolių ir kitų atsiskaitymų,bet miego aukot nereik:) dėl anglų - pradėjo gąsdint nuo pirmo semestro ta angliška literatūra, o realiai daug ne paskirus straipsniukus pradėjom skaityti antro kurso pradžioje. Ir nuo tada dėstytojai net nesigilina pasakyt, kad literatūra ne lietuviška kitam seminarui, nes tai jau savaime suprantama kone. Aišku, kursiniam medžiaga bent mano apskritai visa angliška, skaitom mokslinius straipsnius. Matematika...bent man nebuvo tokia baisi tikrai, superinis dėstytojas statistikos galiu pasakyt - su humoro jausmu, vertina griežtai, bet teisingai,  skolų buvo kas turėjo, bet po perlaikymo tokių liko vienas ar du per kursą, reiškias įveikiama. Be to pirmo pusmečio neuroanatomijos dėstytojas - irgi vienas mylimiausių ir šauniausių, visi jo egzaminą išlaikė iš pirmokart.

 kažkaip buvau nusiteikus vaikyt baimes dėl tokių dalykų, nes tikrai įveikiama. Visi bijo matematikos, neuro dalykų, o nieks akademinių skolų neturi. Iš ko turi tai psichologijos istorijos. apsisprendimui dėl psi apskritai siūlyčiau eiti savanoriauti į kokią "Jaunimo liniją" ar "Vaikų liniją".

 

  • Biologija / VBE 99
  • Chemija / VBE 91
  • Istorija / VBE 87
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 94
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 97
Žinutė parašyta: 2011-06-03 21:06:41 | Nuoroda

 Kaip būsimiems psichologamas pirmieji egzaminai praėjo? :)

Žinutė parašyta: 2011-06-04 19:30:00 | Nuoroda
_studente__ rašė:

 Kaip būsimiems psichologamas pirmieji egzaminai praėjo? :)

 aš tai nusivyliau ir pamažu pradėjau galvot kad ne pasaulio pabaiga neįstot pačiai?

  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 97
  • Matematika / VBE 76
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 93
Žinutė parašyta: 2011-06-06 04:04:12 | Nuoroda
abudabibis rašė:
 aš tai nusivyliau ir pamažu pradėjau galvot kad ne pasaulio pabaiga neįstot pačiai?

 Tai gal dar viskas gerai bus, o jei ir ne, tai galima kitais metais perlaikyti egzaminus.

Aš pati tai jau įstojus, nelaikiau egzų. :)

Žinutė parašyta: 2011-06-06 17:12:44 | Nuoroda
abudabibis rašė:
_studente__ rašė:

 Kaip būsimiems psichologamas pirmieji egzaminai praėjo? :)

 aš tai nusivyliau ir pamažu pradėjau galvot kad ne pasaulio pabaiga neįstot pačiai?

 Sutinku su tavo nuomone:))

  • Geografija / MBE 10
  • Istorija / VBE 72
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 78
  • Matematika / VBE 24
Žinutė parašyta: 2011-06-10 13:06:22 | Nuoroda

Stai norejau paklausti..
Nusipirkau zurnala ,,Kur Stoti?" ir ten prie VU Psichologijos paskutinis pakviestas i NL VF buvo su konkursiniu balu : 15,14.

Tai kur tie visi 90+?

  • Lietuvių kalba (valstybinė) / VBE 39
  • Matematika / VBE 100
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 76
Žinutė parašyta: 2011-06-11 19:53:47 | Nuoroda
asxxx rašė:

Stai norejau paklausti..
Nusipirkau zurnala ,,Kur Stoti?" ir ten prie VU Psichologijos paskutinis pakviestas i NL VF buvo su konkursiniu balu : 15,14.

Tai kur tie visi 90+?

 am, vienintelė kylanti mintis, tai kad gal pasižiūrėk dar kartą ar neklysti :D

  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 97
  • Matematika / VBE 76
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 93
Žinutė parašyta: 2011-06-11 19:57:24 | Nuoroda

 http://www.vu.lt/site_files/SD/Stojantiesiems/Informacija_apie_

priemima_2010_I_etapas_internetui.pdf

  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 97
  • Matematika / VBE 76
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 93
Žinutė parašyta: 2011-06-12 11:40:27 | Nuoroda
asxxx rašė:

Stai norejau paklausti..
Nusipirkau zurnala ,,Kur Stoti?" ir ten prie VU Psichologijos paskutinis pakviestas i NL VF buvo su konkursiniu balu : 15,14.

Tai kur tie visi 90+?

 va būtent, mes su drauge irgi žiūrėjom ir nustebom dėl to paties.

ir šiaip labai balai visų kritę, bet sunku patikėt, kad tiek klaidų pridaryta žurnale būtų...

  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
  • Matematika / VBE 86
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 86
Žinutė parašyta: 2011-06-12 12:58:41 | Nuoroda
asxxx rašė:

Stai norejau paklausti..
Nusipirkau zurnala ,,Kur Stoti?" ir ten prie VU Psichologijos paskutinis pakviestas i NL VF buvo su konkursiniu balu : 15,14.

Tai kur tie visi 90+?

 Kad net į VDU paskutinis įstojęs buvo su maždaug 16,8 KB, bet čia jau per papildomą priėmimą.  Kažkaip abejotina atrodo, kad į VU dar mažesnis. Tame žurnale šiaip labai daug klaidų...

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą