Padėkit!
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2011-10-18 22:08:07 | Nuoroda

Dabar esu 12-okė ir apsisprendžiau, kad noriu studijuoti anglų filologiją, tačiau nesu pasirinkusi antros užsienio kalbos (na, tik anglų ir lietuvių), o skaičiau, kad stojanyt į VU į konkursinį balą įeina antrosios užsienio kalbos metinis pažymys arba gimtosios, bet jei gimtoji nėra lietuvių. Gal žinot, ar taip yra visuose universitetuose? Ir jeigu pasirinkčiau antrą užsienio kalbą b lygiu, kaip būtų skaičiuojamas mano konkursinis balas?

Žinutė parašyta: 2011-10-19 20:44:57 | Nuoroda

Gali stoti ir be antros užsienio kalbos, tik neteksi 0,2 stojimo balo. ;) B lygis antros užsienio kalbos kuo puikiausiai tinka, A lygis kažkiek daugiau balo duoda. Išsilaikyk kitus reikalingus egzaminus labai gerai, ir be antros užsienio kalbos su kokiu nepilnu 18 arba 17 siekiančiu beveik 18 daug šansų, kad jei ne VU, tai VDU, tikrai įstosi į nemokamą vietą. Kalbu taip užtikrintai, nes man pačiai kažkada ši spec. buvo aktuali. ;-) Sėkmės.

Žinutė parašyta: 2011-10-20 23:02:09 | Nuoroda

Labai ačiū :) O dar norėjau paklausti, VPU filologus ruošia daugiau kaip mokytojus? Ar baigus galima dirbti taip pat, kad ir vertėju biure ir pn?

Žinutė parašyta: 2011-10-22 23:02:38 | Nuoroda

Labas :) aš studijuoju Anglų filologiją VU, bet turim dvi dėstytojas, kurios dėsto ir VPU - būtent fonetikos ir gramatikos, taigi dėstytojais dalijamasi :) VPU daugiau dėmesio tikrai skiriama tarimui lavinti, pedagoginių dalykų yra, o VU daugiau ruošia plataus profilio humanitarus filologus - lingvistus. Tarkim, VU mes turim Antikinę literatūrą, kurios VPU nėra, o tai tikrai nėra saldainiukas :D Kita vertus, VU mes daugiau gilinamės į kalbą, nei mokomės ja kalbėti, nors turim labai šaunų prezentacijų paskaitų ciklą - tokių VPU tikrai nėra. Jeigu nori tapti vertėja arba lingviste, geriau, aišku VU, o jeigu planuoji mokyti, rinkis VPU :) Sėkmės.

  • Istorija / VBE 97
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2011-10-23 18:28:36 | Nuoroda

Labai ačiū :)

Žinutė parašyta: 2011-12-04 01:12:07 | Nuoroda

 jei neturi metinio tai prarandi ne 0,2 o 2,2 balo jei a lygio pažymys būtų 10. jei b lygio 10 tai 2. a nuo b skiriasi 0,2 balo. o jei neturi rašo nuliuką ir tete 2 baliukai arba 2,2. tai yra daug.

  • Fizika / VBE 72
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 81
  • Matematika / VBE 92
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 86
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą