Dėl darbo peržiūrėjimo NEC'e
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2008-07-19 00:23:16 | Nuoroda
Sveiki, kuriu dar vieną temą apie egzamino darbo peržiūrėjimą, kadangi man jau buvo suteikta galimybė pamatyti savo darbą. O asmeninė nuomonė tokia: vertinimas atrodo buvęs tragiškas. Analizuodamas savo darbą, mėginau surinkti kiek įmanoma daugiau statistikos, t.y. klaidų skaičių, jų kitimą ir t.t. (Iškart pabrėžiu, kad tekste esantys skaičiai nebūtinai yra 100% tikslūs, kadangi skaičiavau mintinai ir tik po vieną kartą, todėl ir galimybė, kad galėjau ką nors praleisti) Pamėginsiu surašyti viską punktais: 1) Teksto suvokimas tikrintas tikrai gerai. Nors vertinimo instrukcija ir buvo kritikuota dėl per mažo atsakymo variantų skaičiaus, tačiau, vertinant mano teksto suvokimą, jos buvo laikomasi. (Nekalbu, kad tokia užduotis, kaip teksto suvokimas apskritai, mano nuomone, nėra tinkama objektyviai įvertinti kandidato literatūrines žinias - gi duotieji tekstai publicistiniai) ------------------------------------------------------------------------------- 2) Interpretacijoje 2-sis vertintojas ryškiai nusirašė nuo pirmojo ir savo darbą atliko aplaidžiai. Objektyviai vertinantis asmuo negali pastebėti 98% tų pačių klaidų, tose pačiose vietose. Žmonės, mes kalbame apie subjektyviai suvokiamą tekstą. Kaip galima visose vietose įžvelgti tas pačias logikos klaidas, minčių šuolius, pastraipos trūkumus, turinio trūkumus ? ------------------------------------------------------------------------------- 3) Pratęsiant 2-ąjį punktą reikėtų atkreipti dėmesį, jog klaidų žymėjimas kai kur alogiškas. 1-sis vertintojas toje vietoje mato gramatikos klaidą, 2-sis jau mato žodyno klaidą (tiek to, sako gramatikos ir žodyno klaida yra ta pati), o 3-sis jau mato, kad tai yra stiliaus klaida... ------------------------------------------------------------------------------- 4) Mano darbe 10-yje vietų klaidos, kurias buvo radę 1-sis ir 2-sis vertintojai, DINGO. Trečiasis vertintojas jų neberado. Ypatingai užstrigo vietos, kuriose įžvelgiamos logikos klaidos, o 3-sis vertintojas jas panaikina. Vizualiai atrodo prastai: |lg|lg|__|. (Tokių vietų buvo bent 2-3) ------------------------------------------------------------------------------- 5) 18-oje vietų mano klaidos buvo arba panaikintos, arba pakeistos kitomis klaidomis. Kaip jau minėjau: ž -> gr. -> st. ------------------------------------------------------------------------------- 6) Paklausus, kiek aš gavau už atskiras dalis (turinys, teksto struktūra ir vientisumas, kalbinė raiška, kalbos normų laikymasis), aiškaus atsakymo negavau. Atsiverčiau savo egzamino darbo pirmąjį puslapį, o ten - tuščia lentelė (pastaba: toje lentelėje surašyti atskiri vertinimo kriterijai, už kuriuos skiriami taškai). Įrašytas tik galutinis taškų skaičius...Tai kaip man reikia žinoti, kiek ir už ką gavau taškų ? Tiesa, apeliacinės komisijos protokole buvo įrašyta, kad už turinį gavau 8 taškus. Už visą interpretaciją gavau 12 taškų. Vadinasi už visas likusias dalis gavau tik 4 taškus ?! Kažkaip keistai skamba. Interpretaciją rašiau neskaitęs kūrinio ir toje dalyje, kurioje atrodo turėjau būti silpniausias, gavau daugiausia taškų. ------------------------------------------------------------------------------- 7) Mano tekstą sudarė įžanga, dėstymas ir pabaiga. Įžanga ir pabaiga susietos ir yra tinkamos struktūros požiūriu (mano nuomone, kaip vienos pastraipos, įžanga ir pabaiga, turi viską, kas reikalinga pastraipai). Pradžioje rašau apie svarbiausius Biliūno kūrybos bruožus, jo parašytus kūrinius, nurodau amžių ir kitą informaciją, kurios man reikia analizuojant ir vėliau interpretuojant turimą medžiagą. Pabaigoje, nors ir ne toks puikus, bet apibendrinimas yra. (Primenu: mes vertiname, ar įžanga ir pabaiga yra parašytos tinkamai. Nurodyta, kad šios dalys gali turėti trūkumų, tačiau, kokie tie trūkumai, nepasakyta. Vertinimo instrukcijoje rašoma: "Yra tinkama turinio ir struktūros požiūriu įžanga ir pabaiga." ir už tai skiriami 3 taškai). Galų gale, nors ir abejojant mano kompetetingu, drįsčiau teigti, jog įžangą ir pabaigą parašiau be faktinių klaidų ir jose yra informacija, kuria vėliau naudojausi interpretuodamas (ta prasme pastraipa tinkama turinio atžvilgiu, kadangi dėstyme naudojuosi įžangoje pateiktais kontekstais). Įvertinkime, kad ne vien šis, bet ir kiti vertinimo aspektai galėjo pridėti taškų ir, mano nuomone, turėjo tai padaryti. Atsiminkime, vis dar turiu tų 4 taškų ribą, į kurią turi įtilpti visi likę nuo turinio taškai. ------------------------------------------------------------------------------- 8) Vėl norėčiau grįžti prie tų 4 taškų ribos. Manau, kad vis dėlto už kažkurį iš vertinimo kriterijų turėjau gauti taškų. Vertinimo instrukcijoje nurodomas klaidų skaičius, kurį "surinkus" už vieną iš vertinimo kriterijų rašomas 0 taškų: 9 ir daugiau trūkumų už teksto struktūrą ir vientisumą (yra pastraipos, įžanga, pabaiga ir t.t.), 17 ir daugiau trūkumų kalbinėje raiškoje (stiliaus klaidos, logiška, sklandi kalba), 21 ir daugiau trūkumų už kalbos normų laikymąsi (Rašybos, skyrybos, gramatikos, žodyno taisyklių ir normų laikymasis). Sudėjus: 9 + 17 + 21 = 47 klaidos. Padarius 47 klaidas dėl įvairių techninio teksto rašymo broko, surenkamas 0 taškų. Įdomu, ką apie mano "galimybes" padaryti tokį didelį klaidų skaičių pasakytų mano lietuvių kalbos mokytoja. ------------------------------------------------------------------------------- 9) Nei skambinus 10 kartų į NEC, nei nuvykus į patį NEC niekas nebuvo pakankamai kompetetingas (P.S. jau pradeda patikti šitas žodis, nes NEC'e visi nekompetetingi, ką nors komentuot) atsakyti man į klausimą: ar apeliacinė komisija, prieš vertindama mano interpretaciją ir teksto suvokimą, matė, kiek taškų buvo įvertintas šis darbas ? Jeigu ne, tai kaip jie galėjo įvertinti lygiai tokiu pačiu procentu mano darbą (arba: nejaugi tokie jau plati ta taškų skalė, už kurią rašomi 24% ?). Jeigu taip, tai manau, kad ne vienas pritars man, jog apeliacinės komisijos darbas bevertis, nes nėra visiškai objektyvus. Viena iš NEC'o darbuotojų pripažino, kad šis egzaminas gali būti vertinamas subjektyviai. Tai kaip gali 7 vertintojai įvertinti tokį darbą tokiu pačiu balų skaičiumi (arba bent +-1 balu, kuris atitinka tą patį procentą) ? ------------------------------------------------------------------------------- 10) Taip pat įdomus aspektas, jog klaidų skaičius, kurias pažymėjo pirmasis ir trečiasis vertintojai, nors ir skiriasi 10 klaidų (jau nekalbu apie pažymėtas skirtingai, arba pataisytas klaidas), tačiau taškų suma išliko beveik tokia pati. Vėlgi be lentelės pasakyti negaliu, nes ji buvo tuščia ir neatspindėjo, kuris vertintojas ir kaip įvertino mano interpretacijos turinį ir kitus aspektus. (Dėl įdomumo: 1-sis vertintojas man parašė 11 taškų, 2-sis - 13, o 3-sis - 12). ------------------------------------------------------------------------------- 11) Užkliuvo ir tai, kad vertintojų buvo ir iš Alytaus Profesinio Rengimo centro. Nesupykit, mielieji vertintojai, bet drįstu abejoti, ar iš tokio tipo įstaigos atvykę vertintojai yra tokie patys kompetetingi, kaip mokytojas iš Licėjaus ar kitos stiprios švietimo įstaigos. Nesvarbu, ar jis turi licenziją, ar ne. Nemanau, kad toks asmuo gali turėti daug praktikos dirbant su tokio lygio darbais (nenoriu pasirodyti "pasikėlęs" ar "pasipūtęs", tiesiog manau, kad per 20000 kandidatų pasitaikė ir labai gerų darbų, kurie galėjo patekti į prastų vertintojų rankas) ------------------------------------------------------------------------------- Atrodo galėčiau žerti ir žerti įvairias pastabas Nacionaliniam Egzaminų Centrui. Nežinau, kas kaltas, ar vertintojai, ar vertintojus kvietę asmenys, arba ponas ministras. Tiksliau ir nerūpi. Atsibodo kariaut - gaila savų ir tėvų nervų. Gaila lietuvių kalbos mokytojos, kuri į mane įdėjo nemažai vilčių ir tikrai nesitikėjo, kad būtent per jos dalyko egzaminą aš negausiu pagyrimo (mokyklą baigiau visais dešimtukais, kitų dalykų egzaminai virš 90, o matematika ir visas 100). Artėja rinkimai, matyt dabar Lietuvoje gyventi turėtų būti gera.
  • Fizika / VBE 89
  • Istorija / VBE 94
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 24
  • Matematika / VBE 100
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 94
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-19 01:39:06 | Nuoroda
pz kaip pazet savo darba pasakykit???
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-19 02:11:58 | Nuoroda
Matosi, kad labai ispruses ir issilavines esi, Tomanai!!!!!!!! Nepaprastai skaudu, kad NEC?as neatsakingu savo darbu ir neteisingai ivertindamas egzamino darba sujauke visiems laikams tavo gyvenima , suterse prisiminimus is brandos egzaminu marotono... Klaikiai skaudu. SMM itakos tokiam baisiam NEC darbui taip ir nepasimate... buvo truputi suvaidinta- kodai tikrinti... juokas pro asarasTikrai gaila kainavusiu nervu tau ir tavo namiskiams, mokytojai. Ar NEC'e buvo galimybe darba nufotografuoti? Apie kompetencijas NEC/e nera ir kalbos... Ir "be akiniu matos", kaip liaudyje sakoma.... As nemanau, kad galima dar blogiau suorganizuoti egzamina!!!! Negi neatsiras kokia protinga galva tiems nesklandumams parodyti VIESAI??? Man juristas pataria teistis moraline zala.. Parasysiu tau AZ
Žinutė parašyta: 2008-07-19 02:35:53 | Nuoroda
Kokia dar moraline zala? Ka cia kliedi?
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-19 02:39:23 | Nuoroda
IRODYSIM.... kalbu pie moraline zala
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-19 07:46:31 | Nuoroda
Manau, lengviau kalbėti tiems, kurių egzaminų rezultatai atitiko prognozes, žinias ir gebėjimus. Tarkim mano visų egzaminų rezultatai manęs tikrai nenustebino, galbūt iš kai kurių norėjosi daugiau, tačiau per savo žinių barjerą neperšoksi, belieka tik džiaugtis, kad viskas praėjo sklandžiai. Lt surinkau 100%, ir tarkim jei būčiau surinkus >50%, būčiau rimtai sunerimus, nes mano lt žinios galėtų siekti mažiausiai 80%. Kai prasidėjo visas šitas nepasitenkinimo bumas dėl lt egzamino, buvau beveik įsitikinus, kad tai eilinis nepasitenkinusių protestas, kai respublikos mastu eiliniai mokyklų pirmūnai negavo savo 'garantuotų' procentelių. Tačiau paaiškėjus, kad daugelis išprususių žmonių net neišlaikė, o turėję 4-5 gavo ~80%, peršasi mintis, kad kažkas buvo ne taip. Kuo puikiausiai suprantu tavo nuotaikas ir nusistatymą, Tomanai, nes pati gavusi tokį rezultatą, būčiau ne juokais sunerimusi... Nevisiškai sutikčiau, kad suvokimo užduotis yra subjektyvu, ilgai tokios nuomonės laikiausi ir aš, tačiau 12kl lankytos žurnalistinės paskaitos parodė, kad kiekvienas tekstas turi būti suprastas vienodai, ir nors kartais mėgindavau ginčytis dėl atsakymų teisingumo, teiginiais iš teksto būdavau ne tik įtikinta, bet ir garantuota. Kas kita interpretacija, tuo labiau rašinys. Pati rinkausi Krėvę, ir nepralošiau, numaniau, kad didžioji pusė rinksis J.Biliūną. Žinojo ir NEC'as, tuo labiau, kad šio autoriaus kūryba nėra sudėtinga, todėl ir reikalavimai buvo keliami griežtesni. Iš begalės J.Biliūno interpretacijų išsiskyrė vis aukštesnio lygio darbai, todėl net ir kiti kitomis aplinkybėmis buvę gerai įvertinti darbai, buvo nuvertinti. Dėl kodų sumaišymo, galbūt taip ir buvo, tačiau niekas nieko negali pakeisti, tuo labiau mes, eilinė kasmetinė nepasitenkinusių abiturientų minia. Prieš kelis metus buvo tas pats, NEC'as išsigynė visų kaltinimų, ir tik po kelių metų, naikinant senas užduotis, pripažino, kad 'taip, mes turėjome daugybę spragų ir taisymo nesklandumų, tačiau švietimo sistema keičiasi, tad atsinaujiname ir mes' ir t.t... Nei pavieniais šauksmais, nei eilinėmis moralinėmis žalomis nieko nepasieksi, tai ilgas procesas, geriau laiku susigriebti ir žiūrėti savų interesų ir išpešti iš savo padėties maksimalią naudą. Sėkmės!!!
Žinutė parašyta: 2008-07-19 14:36:16 | Nuoroda
Gyvenimo man šis egzaminas toli gražu nesugadino. Ne viskas baigiasi egzaminais, tačiau nuoskauda jaučiama bet kokiu atveju. Dėl teksto suvokimo užduoties subjektyvumo (ar objektyvumo) negaliu ginčytis - nesu literatūros žinovas. Mano nuomone, jeigu reikalaujama teksto suvokimo, tai kodėl neįdedami grožinės literatūros kūriniai ? Visgi, prieš rašant interpretaciją, reikia tekstą išanalizuoti. Taip būtų galima susieti abi dalis ir padaryti daug sklandesnį egzaminą. Taip pat gaila, kad NEC'e nėra tokio asmens, kuris būtų pakankamai kompetetingas atsakyti į visus klausimus. Techniniams darbuotojams neturiu jokių priekaištų, nes ir telefonu, ir gyvai tos moterys elgiasi gana maloniai ir šiltai. O kad toks egzaminas nepavyko, manyčiau jos nėra kaltos, tiesiog būtent joms reikia "sugerti" visas neigiamas emocijas...
  • Fizika / VBE 89
  • Istorija / VBE 94
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 24
  • Matematika / VBE 100
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 94
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-19 16:44:52 | Nuoroda
Tomanai, kaip galima paziureti savo darba? Labai labai noreciau tiek lietuviu, tiek anglu kalbos egzus patikrinti... 12kl baigiau pernai, o siemet perlaikiau. Tiek anglu, tiek lietuviu egzaminai siemet buvo gerokai lengvesni (anglu - klausymas, lietuviu - teksto suvokimas (pernai neatsakiau i kokius 4-5klausimus, siemet tik i 0,5!) ir rasinio rasymas kurkas lengviau man, nei tos praeitu metu uzduotys, kur visoki sausi skyrybos paaiskinimai). Anglu siemet emiau kita strategija - pirma dariau tuos pratimus, uz kuriuos skiriama daugiausiai proc - pernai buvo priesingai. Esme tokia: ANGLU (pernai) 45proc LIETUVIU (pernai) 69 proc Tikrai atitiko mano zinias tuo metu ir del rezu priekaistu neturejau. Siemet, kai anglu zinias tobulinau, o ir lietuviu man palankesne rasinio strukturos sistema, gavau stai tokius rezus: ANGLU 22proc!!!!!! (tikejausi-apie 70) LIETUVIU 59proc (tikejausi virs 80) Gaila laikiau per pakartotine sesija, o zirmunu gimnazija visai subalamutino, kai skambinau klaust rezu. Klausiau, ar galiu suzinot rezus, tai man sako: "dar eksternams papildomu doku neisrasommm" Pffffffff....... nesamone kazkokia. O as pamaniau, kad dAR nera rezu... O apeliacija reikia duot per 2dienas nuo paskelbimo. Tikrai buciau davusi, nesarbu kiek man tai kainuotu... Dabar labai noriu pamatyti savo darbus! Tik nezinau, kaip tai padaryti... Bet zadu per ryt susizinot. Labai padetumet, jei is tai zinanciu, parasytu cia. Kitamet vel zadu perlaikyti. Cia jau principo reikalas. Darau tai del saves, kad suprasciau, ar cia ziniu stoka, ar kitu aplaidumas... Tad prasau jusu pagalbos! Kaip vyksta ta darbu perziurejimo procedura? Kur reikia kreiptis? Dekui is anksto
Žinutė parašyta: 2008-07-19 16:52:06 | Nuoroda
Visų pirmiausia suprask - net ir peržiūrėjusi darbą, tu nieko negalėsi pakeisti. Tai tėra savęs raminimas. O procedūra gana lengva. Tiesa, nežinau pagal kokius prioritetus jie sustato peržiūrėjimą į eilę. Jeigu gyveni vilniuje, tiesiog nueik į Katkaus 44 ir parašyk prašymą. Jeigu gyveni kitur, tada rašyk prašymą pati: 1. Parašai prašymą ranka su tekstu: "Prašau suteikti man galimybę peržiūrėti mano lietuvių gimtosios kalbos valstybinio egzamino darbą". Prašymo formą gali rasti internete (www.google.lt <- "prašymo forma"). 2. Nuskanuoji prašymą 3. Nusiunti į 4. Už poros valandų paskambini į NEC bendrąjį telefoną ir paklausi, ar gavo prašymą. Geriausia prirašyti ir savo mobilų numerį, tada jie paskambins į mobilų ir praneš apie tikslų laiką, kada bus galima peržiūrėti darbą.
  • Fizika / VBE 89
  • Istorija / VBE 94
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 24
  • Matematika / VBE 100
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 94
Žinutė parašyta: 2008-07-19 17:07:50 | Nuoroda
mh,smagiai pasiskaiciau.siaip tai jei yra upo ir galimybiu,kreipkites i teisma.nes tai nenormalu.
Žinutė parašyta: 2008-07-19 17:53:59 | Nuoroda
Išsiuntinėjau šitą rašliavą į laikraščius ir naujienų portalus. Gal kas parašys straipsnį...Dabar gi savaitgalis ir niekas nedirba..Be to, ir tema jau darosi nebe tokia aktuali. Whatever, padariau viską, ką galėjau. Ir rašydamas egzą stengiausi, ir apeliaciją daviau, ir darbą pamačiau. Gaila, kad pas mus maža demokratijos ir abiturientų balsas paisomas tik iš dalies. Tokioje šalyje kaip Gruzija abiturientai patys gali pamatyti ištaisytą savo darbą internete; ir netgi tokiu atveju tikriausiai nekyla daug ginčų, nes sistema visgi nenaikinama.
  • Fizika / VBE 89
  • Istorija / VBE 94
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 24
  • Matematika / VBE 100
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 94
Žinutė parašyta: 2008-07-19 18:10:43 | Nuoroda
oi ne,pas mus viskas grieztai slepiama, bijant pakenkti objektyvumui
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-19 21:57:46 | Nuoroda
Dekui, Tomanai, uz info Tu man ne pirmas sakai, kad darbu perziurejimas nieko nepakeis... Suprantu ta ir pati. Tiesiog cia jau principo reikalas. Man labai smalsu. Negaliu baigti siu mokslo metu nezinioje. Taip pat jau busiu susipazinusi ir pasiruosusi kitiems metams, kai vel perlaikysiu egzaminus. Matysiu, kur realiai darau klaidas, kur pasitempti. Taip pat zinosiu, ar pelnytai buvo gautas rezultatas, ar verta kitais metais bus duoti apeliacijas, jei to prireiktu... Gal gali duoti kokiu praktiniu patarimu, pries ten einat? I ka labiausiai kreipti demesi ir pan?... Ar ten vietoj galima konspektuotis, uzsirasineti, susiskaiciuoti tai, ka matysiu? Ar nusifotkint darba galima? (nors labai tuo abejoju).
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-20 02:34:04 | Nuoroda
Į teismą... Juokint žmones ir save į kvailą padėtį statyt, skamba apgailėtinai. Gali ir visi tūkstančiai į teismą kreiptis, jiems nuo to nei šilta, nei šalta, pagaliau jei keli ir išsikovotų juokingai skambančią moralinę žalą, NEC'as tik pasijuoktų, vistiek lėšos iš valstybinio biudžeto. Pagaliau tas daugelio įsitikinimas, kad jų darbai buvo geri... Kai NEC'as pažertų kelias dešimtis kitų darbų žymiai pranokstančių, išgaruotų mintys ir apie teismą ir apie kitas juokingai skambančias sankcijas. Mano klasiokė ėjo į egzaminą išmokusi tik Biliūną, tačiau idealiai ir kardinaliai viska apie jo kuryba ir ji pati, ir gavo 2%, tačiau paskaičiusi kitų darbus atsisakė net apeliacijos rašyt...
Žinutė parašyta: 2008-07-20 14:21:18 | Nuoroda
zinoma,geriausia sedet ir burnot,nieko nedarant. nec blogas ,visagalis,bet ehm tik tylekim , rankutes susideje,gal savaime pasikeis? o del atrodymu ....tai man juokinga,kad zmones dar masto,kaip jie atrodys pries kazka. tokioj JAV cia jau seniai butu viskas isgriauta,zinoma, mums toooooli iki ju sistemos,bet nieko nedarant,niekas nesikeicia savaime.
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-20 17:18:33 | Nuoroda
ruduopasauliu. - nezinau, ko pati sieksi, ar viskas gerai klostes su egzaminais, taciau aisku viena- isliksi doru zmogum, kuriam svetimo nereikia ( turiu minty- nori rezultato tokio, kokio esi verta, o ne neaiskios kompetencijos tikrintojo "malones"). Kur stotum , ka veiktum - is visos sirdies linkiu nesutikti tokiu kaip abituroje siemet sutikome mes- abejingu teisybei, apsimeteliu ir pan. Kuo didziausios tau SEKMES VISUR IR VISADA ...Ir Tomanui to paties
Žinutė parašyta: 2008-07-20 17:52:15 | Nuoroda
na gal nereikejo taip stipriai as pati nieko neieskau,tik patarimus dalinu bet ta antipilietiska jausena tai isties erzinau jau seniai...
Žinutė parašyta: 2008-07-20 17:53:20 | Nuoroda
erzina*
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-20 19:15:43 | Nuoroda
Šaunuolė ruduopasauliu
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-20 21:30:54 | Nuoroda
Unlimited rašė: Gali ir visi tūkstančiai į teismą kreiptis, jiems nuo to nei šilta, nei šalta, pagaliau jei keli ir išsikovotų juokingai skambančią moralinę žalą, NEC'as tik pasijuoktų, vistiek lėšos iš valstybinio biudžeto. Aha, pasijuoktų. Paglostytų nec'o darbuotojams aukštesnės institucijos galveles, o jie pasijuoktų. Žinoma. Tu turbūt irgi tik skaniai pasijuoktum, jeigu padarytum nusikaltimą, o moralinę/materialinę žalą atlygintų tavo tėvai. Kaip juokinga turėtų būt, šakės! Tomanas savo pastabose aiškiai pamini vieną neginčijamą nusižengimą - protokolai nėra tvarkingai užpildyti. Jeigu dėl kai kurių kitų aspektų galima nesutikti ir veltis į diskusijas, tai šito nusižengimo nepaneigsi niekaip. Dar jeigu į spaudą siekiama išeiti su šitais pastebėjimais, tai labai reikėjo kelias vietas patikslinti ir visiškai atsisakyti to, kas nėra pagrįsta. O Tomanai, kaip tu dabar su stojimais pasielgei? Juk, atrodo, norėjai į filologiją, taip?
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą