Lietuvių gimtosios kalbos egzaminas
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-07-03 10:24:44 | Nuoroda

Nors rašiau interpretaciją (J. Vaičiūnaitės eilėraščio, gavau 90%), bet galiu pasakyti, kad rašiniuose dažnai remdavausi universaliais kūriniais kaip: "Nusikaltimas ir Bausmė", Kamiu "Svetimas", Škėmos "Balta dobulė", "Hamletas", "Altorių šešėly", net Savickio novelėmis. Net nežinau, kuriems čia priskirti - kultūriniams ar socialiniams -, bet taip pat remdavausi įvairiais straipsniais. Be to, labai naudinga peržvelgti ir senovės mitus, netgi pasakas. Manau, ne tiek svarbu kokiu kūriniu remtis, bet kiek tas argumentas atsako į temą, kad nebūtų dirbtinai "prilipdytas", o dar svarbiau argumentą išplėtoti.

Žinutė parašyta: 2010-07-03 11:06:09 | Nuoroda
Berilė rašė:

Nors rašiau interpretaciją (J. Vaičiūnaitės eilėraščio, gavau 90%), bet galiu pasakyti, kad rašiniuose dažnai remdavausi universaliais kūriniais kaip: "Nusikaltimas ir Bausmė", Kamiu "Svetimas", Škėmos "Balta dobulė", "Hamletas", "Altorių šešėly", net Savickio novelėmis. Net nežinau, kuriems čia priskirti - kultūriniams ar socialiniams -, bet taip pat remdavausi įvairiais straipsniais. Be to, labai naudinga peržvelgti ir senovės mitus, netgi pasakas. Manau, ne tiek svarbu kokiu kūriniu remtis, bet kiek tas argumentas atsako į temą, kad nebūtų dirbtinai "prilipdytas", o dar svarbiau argumentą išplėtoti.

aciu uz patarimus :)

  • Istorija / VBE 85
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 86
  • Matematika / VBE 71
Žinutė parašyta: 2010-07-03 12:28:48 | Nuoroda

Aš siūlau pasiskaityti novelių - Apučio, Savickio, to pačio Biliūno. Trumpi kūriniai, nesunku prisiminti, o pritaikyti daug kur galima.

  • Istorija / VBE 99
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 81
  • Matematika / VBE 86
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2010-07-03 12:33:20 | Nuoroda

Sveiki žmones. Gal kas nutuokiate koks galėjo būti lietuvių kalbos, tas vadinamas, pereinamasis balas?

  • Fizika / VBE -
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / MBE -
  • Matematika / VBE -
Žinutė parašyta: 2010-07-03 12:41:45 | Nuoroda

Aš rašiau rašinį apie tą atsakomybę ir rėmiausi Biliūno "Vagimi" (nors autorių nurodžiau Savickį, tai fakto arba siužeto klaida), Granausko "Gyvenimas po klevu" ir dar iš kažkur ištraukiau tą Mino mitą apie labirintą ir Ariadnės siūlą, tai gerai išplėtojau.. Visus šituos sukišau į 2 pastraipas, o 3 pastraipa argumentavau visai be jokių kūrinių, tiesiog kažką rašiau ką galvojau ir tiek.. Nors grįžęs po egzo iškart prisiminiau Marcinkevičiaus "Mažvydą" ir gailėjaus, kad į galvą jis man per egzą neatėjo. Būčiau kažką sugalvojęs apie tą Lietuvą ir sūnų.

Žinutė parašyta: 2010-07-03 13:13:13 | Nuoroda
Rojus rašė:

Sveiki žmones. Gal kas nutuokiate koks galėjo būti lietuvių kalbos, tas vadinamas, pereinamasis balas?

 34.

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 77
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
Žinutė parašyta: 2010-07-03 13:16:49 | Nuoroda
sun' rašė:
Rojus rašė:

Sveiki žmones. Gal kas nutuokiate koks galėjo būti lietuvių kalbos, tas vadinamas, pereinamasis balas?

 34.

 o ne 30?

  • Informacinės technologijos / VBE 80
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 74
  • Matematika / VBE 82
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2010-07-03 13:23:53 | Nuoroda
Jelefant rašė:
sun' rašė:
Rojus rašė:

Sveiki žmones. Gal kas nutuokiate koks galėjo būti lietuvių kalbos, tas vadinamas, pereinamasis balas?

 34.

 o ne 30?

 klasiokė žiūrėjo kažkur, salė 34, na, bet gal susimaišė. iš kur žinai, kad 30? 

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 77
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
Žinutė parašyta: 2010-07-03 13:28:47 | Nuoroda
Dainius rašė:

Aš rašiau rašinį apie tą atsakomybę ir rėmiausi Biliūno "Vagimi" (nors autorių nurodžiau Savickį, tai fakto arba siužeto klaida), Granausko "Gyvenimas po klevu" ir dar iš kažkur ištraukiau tą Mino mitą apie labirintą ir Ariadnės siūlą, tai gerai išplėtojau.. Visus šituos sukišau į 2 pastraipas, o 3 pastraipa argumentavau visai be jokių kūrinių, tiesiog kažką rašiau ką galvojau ir tiek.. Nors grįžęs po egzo iškart prisiminiau Marcinkevičiaus "Mažvydą" ir gailėjaus, kad į galvą jis man per egzą neatėjo. Būčiau kažką sugalvojęs apie tą Lietuvą ir sūnų.

 na vistiek puikiai islaikei

  • Istorija / VBE 85
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 86
  • Matematika / VBE 71
Žinutė parašyta: 2010-07-03 13:32:26 | Nuoroda
čiungačianga rašė:

Aš siūlau pasiskaityti novelių - Apučio, Savickio, to pačio Biliūno. Trumpi kūriniai, nesunku prisiminti, o pritaikyti daug kur galima.

 jau esu skaicius nemazai, tai dvyliktoj klasej reiks dar prisimint juos :)

  • Istorija / VBE 85
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 86
  • Matematika / VBE 71
Žinutė parašyta: 2010-07-03 13:36:36 | Nuoroda
sun' rašė:
Jelefant rašė:
sun' rašė:
Rojus rašė:

Sveiki žmones. Gal kas nutuokiate koks galėjo būti lietuvių kalbos, tas vadinamas, pereinamasis balas?

 34.

 o ne 30?

 klasiokė žiūrėjo kažkur, salė 34, na, bet gal susimaišė. iš kur žinai, kad 30? 

 Irgi kazkur ziurejau, neberandu dabar :)

  • Informacinės technologijos / VBE 80
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 74
  • Matematika / VBE 82
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2010-07-03 13:47:18 | Nuoroda
Jelefant rašė:
sun' rašė:
Jelefant rašė:
sun' rašė:
Rojus rašė:

Sveiki žmones. Gal kas nutuokiate koks galėjo būti lietuvių kalbos, tas vadinamas, pereinamasis balas?

 34.

 o ne 30?

 klasiokė žiūrėjo kažkur, salė 34, na, bet gal susimaišė. iš kur žinai, kad 30? 

 Irgi kazkur ziurejau, neberandu dabar :)

 

Pernai buvo išlaikymo riba 30 balų. Jeigu šiemet iš teksto suvokimo galėjai surinkti 52 balus, tai ir iš teksto rašymo turėjo būti apie 52 balus, kaip ir pernai. Manomas dalykas, kad ir šiemet galėjo būti minimalus išlaikymo balas 30. :)

  • Fizika / VBE -
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / MBE -
  • Matematika / VBE -
Žinutė parašyta: 2010-07-03 14:03:32 | Nuoroda

Sveiki, aš taip pat patarčiau perskaityti kuo daugiau novelių (Savickio, Biliūno, Apučio).. pati egzamine minejau dvi Apučio noveles. Apskritai vertėtų perskaityti ir papildomos literatūros, praverčia labai. :)

  • Istorija / VBE 62
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE 7
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 43
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-07-03 14:05:51 | Nuoroda

ir aš rašiau apie galimybę rinktis ir atsakomybę. Rėmiausi budizmo atsiradimu, Smetonos poelgiu SSRS pateikus ultimatumą, pokalbiu su partizanu, "Mažuoju princu", "Balta drobule", "Altorių šešėly", Hertos Miuler interviu, Pauliaus Ignatavičiaus spektakliu "Kova", Radausko asmenybe :)

Žinutė parašyta: 2010-07-03 15:50:52 | Nuoroda

Hmm, o aš pirmoj pastraipoj rėmiausi Altorių šešėly ir Biliūno biografija, antroj "Kliudžiau" ,"Faustu" ir kažkokia neseniai įvykusia avarija, na o trečiojoj rašiau apie hipius ir Andrių Mamontovą :DD Na ir to užteko, kad įrodyčiau, jog žmogus ne visada gali rinktis ir atsakyti už savo veiksmus ;)

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE 96
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 82
Žinutė parašyta: 2010-07-03 16:23:32 | Nuoroda

Manau iš visų knygų, kurinių galima kažką pritraukti :) svarbu gerai suformuluoti ką nori pasakyti :) mes kai mokykloje rašydavome pastraipas, Aputi bevik visur rašėm :D

  • Istorija / VBE 62
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE 7
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 43
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-07-03 16:33:50 | Nuoroda

Gal kas turit, ar radot kurnors internete Vaiciunaites eilerascio interpretacija? Arba tie, kurie gavo labai gerai , gal galit papasakot kaip mazdaug reikejo suprast ?? Nes po rezultatu , pasirodo, turejau visai to eilerascio nesuprast.. Idomu kaip cia istiesu yra:D

Žinutė parašyta: 2010-07-03 16:55:30 | Nuoroda
simačka rašė:

Hmm, o aš pirmoj pastraipoj rėmiausi Altorių šešėly ir Biliūno biografija, antroj "Kliudžiau" ,"Faustu" ir kažkokia neseniai įvykusia avarija, na o trečiojoj rašiau apie hipius ir Andrių Mamontovą :DD Na ir to užteko, kad įrodyčiau, jog žmogus ne visada gali rinktis ir atsakyti už savo veiksmus ;)

 o jei ne paslaptis, kokia buvo kiekvienos pastraipos pagrindine mintis? :)

  • Istorija / VBE 85
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 86
  • Matematika / VBE 71
Žinutė parašyta: 2010-07-03 17:01:52 | Nuoroda
basikom rašė:

ir aš rašiau apie galimybę rinktis ir atsakomybę. Rėmiausi budizmo atsiradimu, Smetonos poelgiu SSRS pateikus ultimatumą, pokalbiu su partizanu, "Mažuoju princu", "Balta drobule", "Altorių šešėly", Hertos Miuler interviu, Pauliaus Ignatavičiaus spektakliu "Kova", Radausko asmenybe :)

 

oho kiek daug ivairiu kontekstu o man kai reikia tai galva atrodo tuscia ir nieko neatsimenu

  • Istorija / VBE 85
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 86
  • Matematika / VBE 71
Žinutė parašyta: 2010-07-03 17:02:45 | Nuoroda
princessiukee rašė:

Manau iš visų knygų, kurinių galima kažką pritraukti :) svarbu gerai suformuluoti ką nori pasakyti :) mes kai mokykloje rašydavome pastraipas, Aputi bevik visur rašėm :D

 tikiuosi ir man jis ateity pasitarnaus

  • Istorija / VBE 85
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 86
  • Matematika / VBE 71
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą