Audiovizualinis vertimas
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2012-07-04 12:47:27 | Nuoroda
funiefunie rašė:
adasvil93 rašė:

Norėčiau į šias specialybes : Audiovizualinis vertimas (VU), Anglų ir vokiečių filologija (VDU), Politikos mokslai (VDU), Lietuvių filologija ir reklama (VU), Kompiuterinė lingvistika (KTU), Teisė ir ikiteisminis procesas (MRU). Ką manote apie šias studijų programas? :)

 Kompiuterinė lingvistika pasirodė ganėtinai sunku. Peržiūrėjau mokymosi planą, tai visokie programavimai, algoritmai..... Iš pradžių buvau susidomėjusi, paskui atšoko fatazija.

Lietuvių ir reklamą irgi rašiau. Dar mano pasirinkimuose be audiovizualinio yra lietuviu VDU, anglų VDU,  Technikos kalbos vertimas KTU, anglų, lietuvių LEU :)

 Pas mane randasi trys iš šio sąrašo: Audiovizualinis vertimas (VU), Anglų ir vokiečių filologija (VDU) ir Kompiuterinė lingvistika (KTU). Šiaip kaip ir funiefunie man kompiuterinė lingvistika pasirodė ganėtinai sunki. Plius, joj vėl tektų grįžti prie matematikos, kurios tikrai nenoriu, tad ji puikuojas mano prašymo viduriukį. :D Pagal mane tai programos įdomios, tik ganėtinai skiriasi pvz teisė ir politika nuo kalbų :) Aš kaip ir funiefunie, kiek kolkas pastebėjau, rašiau vien kalbas :D O šiaip kur labiausiai iš viso šio sąrašo traukia? :) Ir funiefunie kas pas tave pirmoj vietoj? :)

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Matematika / VBE 77
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 94
Žinutė parašyta: 2012-07-04 13:09:26 | Nuoroda
Zuk.kud rašė:
funiefunie rašė:
adasvil93 rašė:

Norėčiau į šias specialybes : Audiovizualinis vertimas (VU), Anglų ir vokiečių filologija (VDU), Politikos mokslai (VDU), Lietuvių filologija ir reklama (VU), Kompiuterinė lingvistika (KTU), Teisė ir ikiteisminis procesas (MRU). Ką manote apie šias studijų programas? :)

 Kompiuterinė lingvistika pasirodė ganėtinai sunku. Peržiūrėjau mokymosi planą, tai visokie programavimai, algoritmai..... Iš pradžių buvau susidomėjusi, paskui atšoko fatazija.

Lietuvių ir reklamą irgi rašiau. Dar mano pasirinkimuose be audiovizualinio yra lietuviu VDU, anglų VDU,  Technikos kalbos vertimas KTU, anglų, lietuvių LEU :)

 Pas mane randasi trys iš šio sąrašo: Audiovizualinis vertimas (VU), Anglų ir vokiečių filologija (VDU) ir Kompiuterinė lingvistika (KTU). Šiaip kaip ir funiefunie man kompiuterinė lingvistika pasirodė ganėtinai sunki. Plius, joj vėl tektų grįžti prie matematikos, kurios tikrai nenoriu, tad ji puikuojas mano prašymo viduriukį. :D Pagal mane tai programos įdomios, tik ganėtinai skiriasi pvz teisė ir politika nuo kalbų :) Aš kaip ir funiefunie, kiek kolkas pastebėjau, rašiau vien kalbas :D O šiaip kur labiausiai iš viso šio sąrašo traukia? :) Ir funiefunie kas pas tave pirmoj vietoj? :)

 Žinok, kaip aš neapsisprendžiu. Kas valandą keitelioju vietas. Yra VDU lietuvių filologija ir VU khf Lietuvių filologija ir reklama. Nežinau kurią pirmą kurią antrą dėti :D:D Ką patartum?
Nors aišku, gal į nė vieną neįstosiu, bet vistiek neapsisprendžiu :D

Žinutė parašyta: 2012-07-04 13:21:39 | Nuoroda
funiefunie rašė:
Zuk.kud rašė:
funiefunie rašė:
adasvil93 rašė:

Norėčiau į šias specialybes : Audiovizualinis vertimas (VU), Anglų ir vokiečių filologija (VDU), Politikos mokslai (VDU), Lietuvių filologija ir reklama (VU), Kompiuterinė lingvistika (KTU), Teisė ir ikiteisminis procesas (MRU). Ką manote apie šias studijų programas? :)

 Kompiuterinė lingvistika pasirodė ganėtinai sunku. Peržiūrėjau mokymosi planą, tai visokie programavimai, algoritmai..... Iš pradžių buvau susidomėjusi, paskui atšoko fatazija.

Lietuvių ir reklamą irgi rašiau. Dar mano pasirinkimuose be audiovizualinio yra lietuviu VDU, anglų VDU,  Technikos kalbos vertimas KTU, anglų, lietuvių LEU :)

 Pas mane randasi trys iš šio sąrašo: Audiovizualinis vertimas (VU), Anglų ir vokiečių filologija (VDU) ir Kompiuterinė lingvistika (KTU). Šiaip kaip ir funiefunie man kompiuterinė lingvistika pasirodė ganėtinai sunki. Plius, joj vėl tektų grįžti prie matematikos, kurios tikrai nenoriu, tad ji puikuojas mano prašymo viduriukį. :D Pagal mane tai programos įdomios, tik ganėtinai skiriasi pvz teisė ir politika nuo kalbų :) Aš kaip ir funiefunie, kiek kolkas pastebėjau, rašiau vien kalbas :D O šiaip kur labiausiai iš viso šio sąrašo traukia? :) Ir funiefunie kas pas tave pirmoj vietoj? :)

 Žinok, kaip aš neapsisprendžiu. Kas valandą keitelioju vietas. Yra VDU lietuvių filologija ir VU khf Lietuvių filologija ir reklama. Nežinau kurią pirmą kurią antrą dėti :D:D Ką patartum?
Nors aišku, gal į nė vieną neįstosiu, bet vistiek neapsisprendžiu :D

 Na, manau, kad viskas priklauso nuo to ko tu labiau nori. :) Man Filologija ir reklama jaučiu būtų įdomiau negu vien plika lietuvių filologija :D Bet čia tik man, tau gal visai kitaip atrodo :) Na nors pati turbūt nieku gyvu į jokią lietuvių filologiją nestočiau :D

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Matematika / VBE 77
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 94
Žinutė parašyta: 2012-07-04 14:11:40 | Nuoroda
Zuk.kud rašė:
kass pas tave pirmoj vietoj? :)

 Žinok, kaip aš neapsisprendžiu. Kas valandą keitelioju vietas. Yra VDU lietuvių filologija ir VU khf Lietuvių filologija ir reklama. Nežinau kurią pirmą kurią antrą dėti :D:D Ką patartum?
Nors aišku, gal į nė vieną neįstosiu, bet vistiek neapsisprendžiu :D

 Na, manau, kad viskas priklauso nuo to ko tu labiau nori. :) Man Filologija ir reklama jaučiu būtų įdomiau negu vien plika lietuvių filologija :D Bet čia tik man, tau gal visai kitaip atrodo :) Na nors pati turbūt nieku gyvu į jokią lietuvių filologiją nestočiau :D

 o man įdomu kažkaip. dar planuoju gretutines pedagogikos pasiimti :)
Tai manau paliksiu vdu lietuvių pirmą, o reklamą antrą :D Kaip pas tave reikaliukai?

Žinutė parašyta: 2012-07-04 14:12:52 | Nuoroda

 Matau yra norinčių studijuot lietuvių filologiją ir reklamą VU KHF;D Pati baigiau ne per seniai pirmą kursą ir jau esu beveik tikra,kad mesiu šitas studijas, nes kitur stoju;D Man asmeniškai neįdomus dalykas;] Labai sausas galiu pasakyt, galbūt tolesniuose kursuose ir įdomiau bus, nežinau;]

  • Istorija / VBE 33
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 80
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 88
Žinutė parašyta: 2012-07-04 14:35:11 | Nuoroda
Auushra rašė:

 Matau yra norinčių studijuot lietuvių filologiją ir reklamą VU KHF;D Pati baigiau ne per seniai pirmą kursą ir jau esu beveik tikra,kad mesiu šitas studijas, nes kitur stoju;D Man asmeniškai neįdomus dalykas;] Labai sausas galiu pasakyt, galbūt tolesniuose kursuose ir įdomiau bus, nežinau;]

 Kur stosi? :)

Žinutė parašyta: 2012-07-04 14:38:46 | Nuoroda
funiefunie rašė:
Auushra rašė:

 Matau yra norinčių studijuot lietuvių filologiją ir reklamą VU KHF;D Pati baigiau ne per seniai pirmą kursą ir jau esu beveik tikra,kad mesiu šitas studijas, nes kitur stoju;D Man asmeniškai neįdomus dalykas;] Labai sausas galiu pasakyt, galbūt tolesniuose kursuose ir įdomiau bus, nežinau;]

 Kur stosi? :)

 Į anglų filologiją LEU:)

  • Istorija / VBE 33
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 80
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 88
Žinutė parašyta: 2012-07-04 14:41:16 | Nuoroda
Auushra rašė:
funiefunie rašė:
Auushra rašė:

 Matau yra norinčių studijuot lietuvių filologiją ir reklamą VU KHF;D Pati baigiau ne per seniai pirmą kursą ir jau esu beveik tikra,kad mesiu šitas studijas, nes kitur stoju;D Man asmeniškai neįdomus dalykas;] Labai sausas galiu pasakyt, galbūt tolesniuose kursuose ir įdomiau bus, nežinau;]

 Kur stosi? :)

 Į anglų filologiją LEU:)

 Negaila Vilniaus Universitetą į Edukologinį keisti?

Žinutė parašyta: 2012-07-04 14:49:56 | Nuoroda
funiefunie rašė:
Auushra rašė:
funiefunie rašė:
Auushra rašė:

 Matau yra norinčių studijuot lietuvių filologiją ir reklamą VU KHF;D Pati baigiau ne per seniai pirmą kursą ir jau esu beveik tikra,kad mesiu šitas studijas, nes kitur stoju;D Man asmeniškai neįdomus dalykas;] Labai sausas galiu pasakyt, galbūt tolesniuose kursuose ir įdomiau bus, nežinau;]

 Kur stosi? :)

 Į anglų filologiją LEU:)

 Negaila Vilniaus Universitetą į Edukologinį keisti?

 Patikėk nė kiek;D Man tas vardas nieko nesudaro, suprantu VU pirmoj vietoj reitinge,prestižinis ir pan, bet;D

  • Istorija / VBE 33
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 80
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 88
Žinutė parašyta: 2012-07-04 14:56:57 | Nuoroda
Auushra rašė:
 

 Negaila Vilniaus Universitetą į Edukologinį keisti?

 Patikėk nė kiek;D Man tas vardas nieko nesudaro, suprantu VU pirmoj vietoj reitinge,prestižinis ir pan, bet;D

 Man iš esmės irgi ne. Tik susiduriu su ta nuomone, kad pedagoginį aukštąja vadina, nes ant kalno stovi :D

Žinutė parašyta: 2012-07-04 15:16:20 | Nuoroda
funiefunie rašė:
Zuk.kud rašė:
kass pas tave pirmoj vietoj? :)

 Žinok, kaip aš neapsisprendžiu. Kas valandą keitelioju vietas. Yra VDU lietuvių filologija ir VU khf Lietuvių filologija ir reklama. Nežinau kurią pirmą kurią antrą dėti :D:D Ką patartum?
Nors aišku, gal į nė vieną neįstosiu, bet vistiek neapsisprendžiu :D

 Na, manau, kad viskas priklauso nuo to ko tu labiau nori. :) Man Filologija ir reklama jaučiu būtų įdomiau negu vien plika lietuvių filologija :D Bet čia tik man, tau gal visai kitaip atrodo :) Na nors pati turbūt nieku gyvu į jokią lietuvių filologiją nestočiau :D

 o man įdomu kažkaip. dar planuoju gretutines pedagogikos pasiimti :)
Tai manau paliksiu vdu lietuvių pirmą, o reklamą antrą :D Kaip pas tave reikaliukai?

Tai ką ir sakiau, nes daug kas priklauso nuo žmogaus norų. :) O matai, manęs į pedagoginę pusę nelabai traukia :) Na, kaip minėjau prieš tai, pas mane vien kalbos. :D Kolkas penkios aukščiausiai surašytos specialybės yra audiovizualinis vertimas (VU), anglų filologija (VDU), anglų ir vokiečių filologija (VDU), techninis vertimas (KTU) ir anglų filologija (VU).  Šiaip nežinau, visad traukė prie užsienio kalbų, tai ten traukt ir bandysiu.  Beliko sužinot ar istorija kelio neužstos. :D

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Matematika / VBE 77
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 94
Žinutė parašyta: 2012-07-04 16:23:08 | Nuoroda

 Sveiki :) Mane irgi sudomino audiovizualinis verimas :D Skaičiau, kad į šią programą yra tik 30 vf vietų. Svarstau, ar tai daug ar mažai... Labai noriu ten įstoti ^.^

  • Istorija / VBE 90
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 87
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 92
Žinutė parašyta: 2012-07-04 16:34:25 | Nuoroda
snapdragon rašė:

 Sveiki :) Mane irgi sudomino audiovizualinis verimas :D Skaičiau, kad į šią programą yra tik 30 vf vietų. Svarstau, ar tai daug ar mažai... Labai noriu ten įstoti ^.^

 Malonu, kad vis daugiau žmonių čia atsranda :D Hmmm... Na neskamba kaip daug :/ Aš ir dabar labiausiai noriu čia istot. Na viskas priklausys nuo istorijos dar. Kaip tau ji sekės? Ir šiaip kodėl būtent audiovizualinis vertimas suviliojo? :)

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Matematika / VBE 77
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 94
Žinutė parašyta: 2012-07-04 16:48:34 | Nuoroda
Zuk.kud rašė:
snapdragon rašė:

 Sveiki :) Mane irgi sudomino audiovizualinis verimas :D Skaičiau, kad į šią programą yra tik 30 vf vietų. Svarstau, ar tai daug ar mažai... Labai noriu ten įstoti ^.^

 Malonu, kad vis daugiau žmonių čia atsranda :D Hmmm... Na neskamba kaip daug :/ Aš ir dabar labiausiai noriu čia istot. Na viskas priklausys nuo istorijos dar. Kaip tau ji sekės? Ir šiaip kodėl būtent audiovizualinis vertimas suviliojo? :)

 Kiek jau mokykloj būdavo istorija gana gerai sekės, bet ką gali, kaip ten egzaminą įvertino... 

Anglų kalba man visuomet patiko, bet nesinorėjo stoti į gryną filologiją. Tai pagalvojau apie vertimą. Na, o audiovizualinis vertimas kažkaip atrodo kaip ir aukštesnė vertimo pakopa :DD Na, ne tik iš rašto verti, bet ir iš žodžio :D

  • Istorija / VBE 90
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 87
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 92
Žinutė parašyta: 2012-07-04 16:57:01 | Nuoroda
snapdragon rašė:
Zuk.kud rašė:
snapdragon rašė:

 Sveiki :) Mane irgi sudomino audiovizualinis verimas :D Skaičiau, kad į šią programą yra tik 30 vf vietų. Svarstau, ar tai daug ar mažai... Labai noriu ten įstoti ^.^

 Malonu, kad vis daugiau žmonių čia atsranda :D Hmmm... Na neskamba kaip daug :/ Aš ir dabar labiausiai noriu čia istot. Na viskas priklausys nuo istorijos dar. Kaip tau ji sekės? Ir šiaip kodėl būtent audiovizualinis vertimas suviliojo? :)

 Kiek jau mokykloj būdavo istorija gana gerai sekės, bet ką gali, kaip ten egzaminą įvertino... 

Anglų kalba man visuomet patiko, bet nesinorėjo stoti į gryną filologiją. Tai pagalvojau apie vertimą. Na, o audiovizualinis vertimas kažkaip atrodo kaip ir aukštesnė vertimo pakopa :DD Na, ne tik iš rašto verti, bet ir iš žodžio :D

 Va, va man lygiai tas pats. Mokytoja visad sakydavo, kad gerai išlaikysiu, tai dabar bijau, kad susimoviau :D 

O aš šiaip ir į gryną filologiją būčiau stojus, na dėl to ją antroj vietoj ir palikau. :D Tačiau mane kažkaip audiovizualinio vertimo programa labai sužavėjo, kaip draugai įvertino - man tai idealios studijos :D

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Matematika / VBE 77
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 94
Žinutė parašyta: 2012-07-04 17:05:34 | Nuoroda
Zuk.kud rašė:
snapdragon rašė:
Zuk.kud rašė:
snapdragon rašė:

 Sveiki :) Mane irgi sudomino audiovizualinis verimas :D Skaičiau, kad į šią programą yra tik 30 vf vietų. Svarstau, ar tai daug ar mažai... Labai noriu ten įstoti ^.^

 Malonu, kad vis daugiau žmonių čia atsranda :D Hmmm... Na neskamba kaip daug :/ Aš ir dabar labiausiai noriu čia istot. Na viskas priklausys nuo istorijos dar. Kaip tau ji sekės? Ir šiaip kodėl būtent audiovizualinis vertimas suviliojo? :)

 Kiek jau mokykloj būdavo istorija gana gerai sekės, bet ką gali, kaip ten egzaminą įvertino... 

Anglų kalba man visuomet patiko, bet nesinorėjo stoti į gryną filologiją. Tai pagalvojau apie vertimą. Na, o audiovizualinis vertimas kažkaip atrodo kaip ir aukštesnė vertimo pakopa :DD Na, ne tik iš rašto verti, bet ir iš žodžio :D

 Va, va man lygiai tas pats. Mokytoja visad sakydavo, kad gerai išlaikysiu, tai dabar bijau, kad susimoviau :D 

O aš šiaip ir į gryną filologiją būčiau stojus, na dėl to ją antroj vietoj ir palikau. :D Tačiau mane kažkaip audiovizualinio vertimo programa labai sužavėjo, kaip draugai įvertino - man tai idealios studijos :D

Nežinau, kaip tau, bet man vbe gavosi geresni negu bandomieji egzaminai. Tikiuosi ir su istorija taip bus :D

 Pagal aprašymą tai gali būt filmu subtitruotoju-vertėju :D Žiūri sau filmus ir pinigus gauni :D Na ir šiaip vertimo studijos neturėtų būt blogos;D

  • Istorija / VBE 90
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 87
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 92
Žinutė parašyta: 2012-07-04 17:11:08 | Nuoroda
snapdragon rašė:
 

 Pagal aprašymą tai gali būt filmu subtitruotoju-vertėju :D Žiūri sau filmus ir pinigus gauni :D Na ir šiaip vertimo studijos neturėtų būt blogos;D

 O tu bandei pamąstyti, kur tokį šūstrą darbą gausi, kai žiūri filmus ir pinigėliai byra byra? :D

Žinutė parašyta: 2012-07-04 17:12:17 | Nuoroda

 Apskritai, mane labiau traukia vertimas raštu. Šalia kokio kito darbo ramiai vakarais verti kokią knygą, straipsnius. O žodžiu... nelabai. O ir streso daug tokiam darbe, girdėjau.

Žinutė parašyta: 2012-07-04 17:18:02 | Nuoroda

 Mane ir labiau traukia prie vertimo raštu, bet šiaip audiovizualinis man patiko tuo, kad bus galima pasimokyti įvairių vertimo sričių, pvz. kaip filmai, video žaidimai, internetiniai puslapiai ir pnš. :) Ir dar dvigubas baklaurinis vilioja :)

O dėl egzaminų, tai sekasi panašiai kaip ir per bandomuosius, tik lt tokio aukšto nesitikėjau :D

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Matematika / VBE 77
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 94
Žinutė parašyta: 2012-07-04 17:18:51 | Nuoroda
funiefunie rašė:
snapdragon rašė:
 

 Pagal aprašymą tai gali būt filmu subtitruotoju-vertėju :D Žiūri sau filmus ir pinigus gauni :D Na ir šiaip vertimo studijos neturėtų būt blogos;D

 O tu bandei pamąstyti, kur tokį šūstrą darbą gausi, kai žiūri filmus ir pinigėliai byra byra? :D

 Kol kas su verimu ir filmais žinau tik SDI, bet plačiau nesidomėjau. Forumuose rašo, kad ten prasti vertimai, vadinasi reikia gerų vertėjų ;)  Vargu ar vertėjams pinigėliai taip ir byra. juk dauguma filmų verčiami torentuose ir tai daro mėgėjai už dyką.

Atrodo, kad tik vertėji raštu turi aiškesnės veiklos: knygos, dalykiniai tekstai, dokumentai. bet audiovizualinis vetimas pranašesnis. turėsi ne tik vertimo raštu kvalifikaciją/įgūdžių. 

  • Istorija / VBE 90
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 87
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 92
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą