Referatai, kursiniai, diplominiai
Praktinio darbo tikslas yra išmokti profesionalios ArcGIS programinės įrangos pagrindus, išmokti spręsti uždavinius,naudojant geografinių informacinių sistemų (GIS) galimybes, kurie gali iškilti kasdienėje žemėtvarkos krypties darbo veikloje. Šiam praktiniam darbui buvo parinktos 3 užduotys: Išskirkite pasirinktą „X“ Lietuvos rajoną ir isšsaugokite naujame sluoksnyje. Apkirpkite kelių, upių ir kitus darbui reikalingus sluoksnius, kad informacija butų pateikta tik nurodytam rajonui. 1. Apskaičiuokite miškus kertančių kelių ruožų plotą, kurį galbūt reikės apdoroti repelentu nuo erkių. Juostos plotis aplink kelius, kuri turėtų būti purškiama repelentu yra 50-200 m. 2. Nustatykite visas tiltų vietas ir nurodykite gyvenvietes esančias iki 1km atstumu nuo kiekvieno tilto. 3. Suraskite sklypą kuris būtų arti miško, upės, toliau nuo antros kategorijos kelių. Darbo eigoje atlikta duomenų analizė, išspręstos pateiktos užduotys. Darbas atliktas Arc-Gis 10. programine įranga. Darbo rezultatai pateikiami žemėlapiuose. Pateikiama trumpa atliktų užduočių ataskaita su vaizdine medžiaga.
Inžinerija  Laboratoriniai darbai   (13 psl., 6,21 MB)
Kursinio projekto tikslas – suprojektuoti vėdinimo įrangą trijų aukštų gamybiniam pastatui. Pramonės pastatas yra pietinėje įmonės teritorijos dalyje, šiaurinė jo dalis ribojasi su kitu įmonės pastatu per visą plotį. Pastato ilgis – 36 m., plotis – 18 m, o aukštis – 14 m. Pastatas yra 3 aukštų. Stogas yra plokščias.
Inžinerija  Kursiniai darbai   (28 psl., 602,57 kB)
Nuo pat vidaus degimo variklio sukūrimo dienos variklių konstruktoriai ieškojo būdų kaip padidinti variklio galią; vienas paprasčiausių ir efektyviausių būdų - sudaryti slėgį įsiurbimo trakte. Tam reikalingas kompresorius, kuris „pripūstų“ į variklį oro. Šiais laikais nedaugelis transporto priemonių gamintojų ryžtųsi gaminti dyzeliu varoma transporto priemonę be turbokompresoriaus. Turbokompresorių gedimų tema nėra labai plačiai aptarinėjama, tačiau apžvelgus tai iš kitos pusės, kad turbokompresorius yra naudingas mechanizmas kol nesugenda, šiame darbe formuluojamas probleminis tyrimo klausimas: kas lemia turbokompresorių gedimų atsiradimą, kaip išvengti dažniausiai pasitaikančių gedimų ir kaip juos šalinti?
Inžinerija  Kursiniai darbai   (31 psl., 5,73 MB)
Bėgis
2012-04-30
Viršutinės kelio konstrukcijos elementas - bėgis. Tipai, rūšys, sudėtis ir kt. Turinys Geležinkelių transportas................................................................................................3 Geležinkelio istorija Lietuvoje.......................................................................................4 Geležinkelio bėgiai..........................................................................................................5 Bėgių sąvaržos.................................................................................................................7 Bėgių defektai..................................................................................................................9 Būdai didinantys bėgių naudojimą...............................................................................11 Išvados.............................................................................................................................12 Literatūra........................................................................................................................13
Inžinerija  Referatai   (13 psl., 400,53 kB)
Matematikos savarankiskas darbas I variantas Tikslas: Žinoti funkcijos sąvoką, funkcijos apibrėžimo ir reikšmių sritį. Mokėti ribos apibrėžimą, ribų teoremas, mokėti jas taikyti sprendžiant praktinius uždavinius. II variantas Tikslas: Suvokti išvestinės prasmę. Mokėti taikyti išvestinių skaičiavimo formules. III variantas Tikslas: Mokėti išvardyti aibės elementus, sugebėti atlikti papraščiausius veiksmus su aibių elementais: juos sudėti, atimti, dauginti, rasti aibių sąjungas ir sankirtas. VII variantas Tikslas: Žinoti pirmykštės funkcijos apibrėžimą, išmokti paprasčiausių funkcijų radim taisykles, išmokti integruoti tiesioginio integravimo metodu, integruoti keičiant kintamajį, mokėti dalinti integravimą. Mokėti Niutono – Leibnico formulę taikyti sprendžiant uždavinius.
Inžinerija  Ataskaitos   (5 psl., 30,42 kB)
Ritininis transporteris ir jo modifikacijos. Modelis ZPA TURINYS Ritininis transporteris ir jo modifikacijos, modelis ZPA..............................................3 1.Principinė objekto scema ir jos aprašymas......................................................3 2. Krovinio parinkimas ir jo aprašymas.................................................................5 3. Pagrindinių objekto elementų schemos ir jų aprašymas...............................6 4. Aprašomojo objekto panaudojimas................................................................9 Pavyzdžiai...................................................................................................................11
Inžinerija  Referatai   (11 psl., 1,67 MB)
Pereinamieji procesai grandinėse
Inžinerija  Kursiniai darbai   (23 psl., 258,95 kB)
Kiaulininkystė Lietuvoje yra viena pagrindinių gyvulininkystės šakų. Bendrame mėsos gamybos balance kiauliena sudaro apie 40 proc., tiek pat suvartojama ir mėsos produktų. Šalyje kiaulių skerdžiama palyginti mažai: 2004 m. – 74 tūkst., 2005–2006 m. – 81 tūkst., 2007 m. – 62 tūkst., 2008 m. – apie 48 tūkst. Europos Sąjungos šalyse skerdžiamų kiaulių skaičius ženkliai skiriasi – Vokietijoje per mėnesį kiaulių paskerdžiama vidutiniškai 3,9 mln., Olandijoje – 1,1 mln., Danijoje – 1,4 mln. Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos ekspertų duomenimis, pasaulyje kiaulienos gamyba didės. Jos apimtys neatsiejamos nuo technologinių kiaulienos gamybos ir perdirbimo procesų racionalizavimo, siekiant geriausių produkto savybių. Norint gaminti konkurencingus mėsos produktus, būtina ne tik pagerinti žaliavos kokybę, bet ir efektyviai valdyti technologinį procesą.
Inžinerija  Referatai   (32 psl., 808,42 kB)
referatas yra apie irankiu dilimo principus.
Inžinerija  Straipsniai   (15 psl., 3,05 MB)
Technologijos SMART – Self - Monitoring, Analysis and Reporting Technology (iš anglų kalbos Savarankiškai - stebėsena, analizė ir ataskaitų technologija") - buvo sukurta siekiant pagerinti patikimumą ir išsaugoti duomenis apie įrangos būklę.
Inžinerija  Referatai   (8 psl., 88,71 kB)
Gelžbetonis
2011-02-01
Gelžbetonio esmė - viename elemente panaudotos 2 medžiagos, betonas ir metalas (armatūra). Gniuždymo ir tempimo įtempimams atlaikyti. Anksčiau buvo naudojama geležinė dabar plieninės armatūros. Armatūra ir betonas dirba gerai kartu nes jų temperatūrinio plėtimosi koef. panašūs. Kietėdamas betonas gerai sukimba su armatūra ir saugo ją nuo korozijos ir mechaninio poveikio. Konstrukcijos stiprios, atsparios ugniai, ilgaamžės, pigios eksploatacijos. Trūkumai:masė, šilumos ir garso laidumas. Esan įtemtai armatūrai Rb siekia 2000MPa,su neitempta Rb=300-400MPa.labai stiprus plienas įtempiamas tam, kad nesusidarytu dideli plyšiai. Armatūra įempiama į atsparas arba sukietėjusį betoną. 1825m Anglijoje sukurtas portlandcementis. Pradėtos gaminti betoninės konstrukcijos, kurias tobulinant atsirado g/b. Prancūzas Lambo padarė g/b valtį, Monje užpatentavo armuotus puodus gėlėm. Briaunuota perdanga 19a.pab.suprojektavo Henebikas.Pirmos oficialios projektavimo taisyklės 1929m.ir toliau tobulintos.LR g/b naudojimo pradininkas P.Morkūnas.G/b teorija ir konstrukcijas tobulino Ražaitis,Rozenbliumas. Naudojamas surenkamoms, monolitinėms konstr.ir surenkamoms – monolitinėms plokštėms kevalams, kupolams, sijoms gaminti. Talpykloms,dumtraukiams,bokštamas,ir kitiems statyniams.Konstr. skirstomos į masyvias ir plonasienes.
Inžinerija  Paruoštukės   (12 psl., 93,66 kB)
Lengvųjų automobilių kėbulų restauravimo įmonės šiais laikais turi labai didelę paklausą Lietuvoje ir užsienyje, daugelis automobilių yra senesni nei dešimties metų, todėl kėbulai būna paveikti korozijos, išblunka spalva, kėbulo nelygumų ar pabraižymų. Kaip žinome, avaringumas tik didėja, iš užsienio atvežti automobiliai dauguma yra daužti, o kėbulų remonto įmonėse labai didelės eilės, o ypač trūksta kvalifikuotų darbuotojų, todėl automobilio kėbulams reikalingas restauravimas. Reklamuoti kėbulų remonto paslaugas nėra įprasta. Didelė dalis automobilių į kėbulų remontą atvažiuoja po autoįvykių.
Inžinerija  Kursiniai darbai   (23 psl., 61,56 kB)
Padangų tyrimas
2010-12-14
Tyrimo aktualumas ir problema: šiuo daugiakriterinės analizės tyrimu buvo bandoma išsirinkti iš penkių skirtingų padangų firmų geriausią, šis tyrimas bus naudingas tiems, kurie norės išsirinkti geriausias padangas iš daugelio. Tyrimo objektas: šiame daugiakriterinės analizės tyrime buvo pasirinkta tirti 195/65R15 penkių skirtingų firmų žiemines padangas. Darbo tikslas: šiam tyrimui atlikti buvo pasirinktas daugiakriterinės analizės metodas, juo buvo bandoma ištirti, kurios iš išvardintų penkių firmų padangos yra visapusiškai geresnės už kitas pasirinktas padangas. Tyrimo uždaviniai: 1) apskaičiuoti didžiausią santykini reikšmingumą. 2) parašyti literatūros apžvalgą. 3) išsiaiškinti, kurios padangos geriausios.
Inžinerija  Tyrimai   (8 psl., 179,22 kB)
Valstybinis geodezinis pagrindas yra valstybinių geodezinių tinklų ir jų charakteristikų bei parametrų visuma. Geodeziniai tinklai vystomi pagal principą nuo didesnių matmenų link smulkesnių, nuo tikslesnių link mažiau tikslių. Šiuolaikinį geodezinį pagrindą sudaro geodeziniai tinklai, jungiantys specialiais, dažniausiai gelžbetoniniais, ženklais žemės paviršiuje įtvirtintus punktus, kuriuose geodeziniais matavimais labai tiksliai nustatomos koordinatės bei kiti parametrai priimtoje koordinačių sistemoje. Geodezinis pagrindas reikalingas darant topografines nuotraukas ir kitus žemės matavimo darbus, atliekant visos šalies kartografavimą, vykdant statybos darbus, įvairių objektų navigaciją, geodinaminius tyrimus, valstybės sienos žymėjimą ir daug kitų darbų, kuriuose tenka nustatyti taškų padėtį, tai yra jų koordinates. Jis suteikia galimybę atlikti reikiamo tikslumo geodezinius darbus vieningoje koordinačių sistemoje. Geodezinis tinklas-tai žemės paviršiuje įtvirtintų ir geodeziniais matavimais susietų geodezinių ženklų visuma.
Inžinerija  Ataskaitos   (18 psl., 1,37 MB)
Prie kiekvieno eksploatuojamo inžinerinio statinio ar žmonių lankomo objekto privalo būti įrengtos laisvos prieigos transporto priemonėms, leidžiančios su mažiausiomis laiko sąnaudomis įlaipinti ar išlaipinti keleivius, pakrauti ar iškrauti krovinius, atlikti savo funkcijas. įvairioms specialioms tarnyboms (greitoji medicinos pagalba, policija, avarinės tarnybos, priešgaisrinė apsauga ir pan.). Rengiant transporto privažiavimus ir stovėjimo vietas atsižvelgiama į aptarnaujamo objekto specifiką, kuri nusako reikalingus inžinerinius sprendimus ir jų apimtį.
Inžinerija  Referatai   (13 psl., 184,19 kB)
Laboratorinio darbo tikslas. Susipažinti su lokomotyvų traukos pavaromis. Išnagrinėti pavarų veikimą, mazgų ir mechanizmų paskirtį. Išmokti nustatyti lokomotyvo traukos pavaros tipą, upibūdinti atskirų pavaros mechanizmų veikimą. Palyginti skirtingų traukos pavarų privalumus ir trūkumus.
Inžinerija  Laboratoriniai darbai   (4 psl., 246,39 kB)
Pasirinkta medžiaga ir jos darbo sąlygos. Medžiagos markės šifruotė. Medžiagos mechaninių savybių charakteristika. Medžiagos svarbesnės technologinės savybės. Legiruoto plieno mechaninių savybių palyginimas su tokį patį anglies kiekį turinčiu angliniu plienu.Ekonominis efektyvumas naudojant vienokią ar kitokią medžiagą. Legiruojančių elementų poveikis plieno savybėms. Medžiagos terminis apdirbimas. Medžiagų markės pagal Rusijos ir Europos standartus. Naudota literatūra.
Inžinerija  Namų darbai   (8 psl., 14,2 kB)
Laivų navigacija
2010-04-27
Kursiniame projekte detaliai apskaičiuosime laivo kelia iš Klaipėdos uosto į Rogerdama, Olandija. Kursinio projekto užduotis - parinkti duotajam laivui (URANUS) optimaliausią ir ekonomiškiausią maršrutą, nubrėžti jūrlapyje kelią, išnagrinėti bei aprašyti išvykimo ir atvykimo uostus. Susipažinti su visais atvykimo ir išvykimo uostų reikalavimais. Surasti bei susipažinti su visa darbui reikalinga metodine medžiaga - locijomis, katalogais.
Inžinerija  Kursiniai darbai   (16 psl., 4,12 MB)
Kursas ir pelengas
2010-04-09
Vienas iš svarbiausių laivavedžio uždavinių yra saugumo užtikrinimas plaukiant laivui ekonomiškiausiu keliu iš vieno punkto i kitą. Ekonomiškiausiu vadiname toki laivo kelia, kuris yra trumpiausias atstumo ir laiko atžvilgiu. Pasirinktame laivo kelyje iš punkto i kita neturinti pavojingų navigacijai vietų. Naudingiausiu laivo keliu laikome tokį kuris iš vieno punkto į kitą nuplaukiamas greičiausiai laiko atžvilgiu, užtikrinamas laivybos saugumas ir išsaugojamas gabenamas krovinys. Kelio skaičiavimu vadiname nepertraukiamu laivo judėjimu elementų—krypties ir nuplaukto atstumo apskaita išeities taško atžvilgiu, kad bet kurio momentu galėtume nustatyti laivo vietą. Pradiniai skaičiavimo duomenys yra laivo kursas ir jo greitis, kurios rodo kompasas ir lagas.
Inžinerija  Referatai   (8 psl., 42,96 kB)
Įvairių valstybių, šalių ir visuomenių vystymesi būna politinių- ekonominių krizių, o po jų seka mokslinės- techninės bei ekonominės revoliucijos. Toks banguotas vystymasis būdingas ir technikos raidai. Kiekvienos rūšies technikos istorijoje galima išskirti tam tikrus vystymosi etapus.
Inžinerija  Referatai   (14 psl., 76,84 kB)
Aširačio ašis
2010-03-25
Aširačiu vadiname du ratus nejudamai užmautus ant ašies. Ašis – tai aširačio dalis, ant kurios yra montuojami visi likę aširačio elementai priklausomai nuo aširačio tipo ir kam jis bus naudojamas. Kiekvieno aširačio ašies skersgalių centruose turi būti išgręžtos skylės, naudojamos įtvirtinant aširatį staklėse ( tikrinant aširatį ir jį aptekinant). Kiekvieno aširačio ašis turi turėti aiškų ženklą, rodantį formavimo ir išsamaus patikrinimo laiką bei vietą, taip pat priėmimo, formuojant aširatį, žymą.
Inžinerija  Kursiniai darbai   (17 psl., 2,23 MB)
OSI modelis
2010-03-18
OSI – Open Standarts Interconnect (atvirųjų sistemų jungtis). Tarptautiniu standartu (ISO 7498) atvirųjų sistemų jungties atraminis modelis, arba OSI modelis, tapo 1983 metais.
Inžinerija  Pateiktys   (7 psl., 123,69 kB)
Vidaus degimo variklio keturi taktai 1. Įsiurbimas, 2. Suspaudimas, 3. Darbo eiga, 4. Išmetimas. Dažniausiai vidaus degimo varikliai yra keturtakčiai. Pirmasis taktas – įsiurbimas. Sukantis velenui, stūmoklis iš kraštutinio taško slenka žemyn, dujos cilindre praretėja, atsidaro įsiurbimo vožtuvas ir pro jį į cilindrą patenka degusis kuro ir oro mišinys. Kai stūmoklis pasiekia kraštutinį tašką, įsiurbimo vožtuvas užsidaro.
Inžinerija  Referatai   (5 psl., 383,24 kB)
Vadyba yra empiriškai stebimas organizacijos valdymas bei specialioji (konkrečioji arba praktinė) disciplina, nagrinėjanti organizacijos valdymą ir kontrolę. Socialinų - ekonominių (taip pat ir gamybinių) sistemų valdymas pirmąkart buvo pradėtas vadinti vadyba (angl. management kildinamas iš ital. maneggiare (išlaikyti rankose – ypač arklį), kas savo ruožtu kyla iš lot. manus (ranka) Mary Parker Follett (1868-1933) darbuose.
Inžinerija  Pateiktys   (14 psl., 472,04 kB)
Darbo tikslas: Susipažinti su lokaliųjų tinklų (LAN) technologijomis ir jų veikimo principais, išmokti sumodeliuoti sud÷tingus lokalinių tinklų (LAN) modelius naudojantis OpNet IT Guru modeliavimo paketu, išsiaiškinti paprastos IP adresacijos ir maršrutizavimo principus.
Inžinerija  Ataskaitos   (5 psl., 115,36 kB)
Šiame kursiniame darbe yra projektuojama mašina atliekanti tam tikrą mechaninį darbą. Mechaninę energiją sukuria variklis. Kursinis projektavimas susideda iš keturių etapų: Pirmiausiai suprojektuojamas svirtinis mechanizmas. Tam panaudojami užduotyje duodami duomenys. Nustatomas šio mechanizmo laisvės laipsnis, klasės ir eilė. Tuo būdu sužinoma, kokio sudėtingumo yra projektuojamas mechanizmas. Toliau atliekama jo kinematinė analizė.
Inžinerija  Kursiniai darbai   (14 psl., 137,1 kB)
Didžioji Britanija jau turi gerai išplėtotą kelių tinklą. Dabar svarbiausia jį tausoti, gerai prižiūrėti ir tobulinti taip, kad jis sklandžiai įsijungtų į Europos kelių tinklą. Tobulinant kelių tinklą numatoma nemažai kelių rekonstruoti, padaryti tokius, kad jie kaip galima geriau tenkintų gyventojų ir autotransporto poreikius, atitiktų visus šiuolaikiniams keliams keliamus techninius, ekonominius ir ekologinius reikalavimus, būtų greiti, patogūs ir saugūs.
Inžinerija  Referatai   (15 psl., 78,72 kB)
Litavimas
2009-09-02
Svarbiausios operacijos : lituojamų detalių paviršiaus paruošimas, nuvalant oksidus, riebalus, izoliaciją bei izoliacinį laką; paviršių apsauga nuo oksidavimosi, dažniausiai padengiant fliusais, tirpinančiais oksidinę plėvelę; balinimas - detalių ir laidų padengimas plonu lydmetalio sluoksniu; dažniausiai balinama lituokliu, o detalių išvadai, apvijų ar montažiniai laidai gali būti balinami panardinant į išlydytą lydmetalį; litavimas.
Inžinerija  Laboratoriniai darbai   (2 psl., 20,9 kB)
AutoCAD – tai automatizuota projektavimo ir braižymo sistema, kurios bazėje sukurtos įvairaus profilio taikomosios programos. Šiuo metu yra dirbama su AutoCAD R 14 versija, kuri veikia Windows 95 ir Windows NT 3.51 ar 4.0 operacinėje sistemoje. Displėjaus ekrane vaizdai formuojami iš pirminių elementų (primityvų): taškų, lankų, apskritimų ir t. t. Modeliuojant geometrinį objektą, išskiriami tipiniai jo fragmentai – primityvai. Objektai formuojami nurodant jų elementų parametrus ir savybes, tarpusavio padėtį ir vietą brėžinyje. Grafiniai elementai yra skaičiai, nusakantys jų formą, dydį ir vietą.
Inžinerija  Pagalbinė medžiaga   (4 psl., 10,74 kB)
Rezistorių varžos matavimo rezultatai. Aritmetinio vidurkio, statistikinės dispersijos ir kiti skaičiavimai. Histogramos sudarymas.
Inžinerija  Uždaviniai   (6 psl., 72,22 kB)