Molekulinė biologija
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2008-06-29 00:11:47 | Nuoroda
o kaip dėl užsienio kalbos? jeigu mokykloje aš mokiausi prancūzų kalbą? turėsiu anlgų kalbą pradėti nuo nulio, ar duos kokių testų, kuriais nustatytų mano anlų kalbos išmanymo lygį?....
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-02 18:09:09 | Nuoroda
o ar sitoje specialybeje yra praktiku ? Su kokiais egzaminu rezultatais cia ruosiates stoti?
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-03 14:40:56 | Nuoroda
Gal žinote 2007 vdf minimalų balą?
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-03 18:13:26 | Nuoroda
1796.2
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-03 23:50:28 | Nuoroda
Su kokiais balais ketinate stoti?
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-03 23:54:49 | Nuoroda
o kuria balu skaiciuokle naudojates?
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-04 14:44:09 | Nuoroda
ar tau rodo skirtingus rezultatus?
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-04 21:10:03 | Nuoroda
Ketinu su 93 bio, 60 chemijos ir 78 lietuvių. ką aš žinau, mažai nemažai, pakaks nepakaks
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-04 21:15:38 | Nuoroda
Pas mene bio 86, chemija 80, tai mnau abu tikrai papulsim
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-04 21:16:22 | Nuoroda
*mane **manau
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-06 00:03:42 | Nuoroda
Tik va aš niekaip negaliu nuspręsti, ką pasirinkti - mediciną ar molekulinę biologiją.aišku nežinia ar papulčiau į tą mediciną, bet vistiek - o jeigu tai va, kodėl jūs renkatės molekulinę, argumentuokit nebijot dėl darbo perspektyvos nebuvimo?
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-06 10:44:26 | Nuoroda
Argumentuok, jog ateitis neperspektyvi
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-06 11:51:43 | Nuoroda
Na, man užpasakojo fizikos mokytoja, kurios dukterėčia mokės molekulinėj, kad pasimokius 4 metus - negavo darbo, baigus genetikos magistrą - negavo darbo, tai teko mokytis toliau doktorantūroj ir vistiek jokio padoraus darbo nėra, bent jau čia Lietuvoj. Turėjo kažkokį pasiūlymą iš Vokietijos kosmetikos firmos, bet atseit ji pasakiusi - ne tam tiek laiko mokinaus, kad atlikinėčiau kažkokius tyrimus su kosmetika. So, aš irgi bijau, kad pasimokius tiek metų, netektų vėliau gailėtis ir dirbti kokį prastą darbą, pvz mėgintuvėlių laboratorijoj plauti Your turn, Povilai
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-06 12:20:43 | Nuoroda
tiesiog manau, kad ir medicina ne tas dalykas, kur reikia eiti abejojant, nes konkurencija tai brrr Ne sovietiniai laikai ir studijas, o tuo labiau ateities perspektyvas galima tęsti užsienyje ir tikrai tikiu kad nuoširdžiai kalant viską į galvą, sulauksiu geros ateities
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-06 15:30:25 | Nuoroda
O sakyk, be molekulinės (kuri kaip suprantu yra tavo prioritetas), ką dar rašysi prašymų lape?
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-06 15:51:04 | Nuoroda
Ievajj, nera neperspektyviu specialybiu, yra tik neperspektyvus zmones. Siaip jau jei renkiesi molekuline biologija, tai geriau butu biochemija Lietuvoje. Kas liecia darba - jokiu problemu, laboratorijose jo tikrai daug. Tik Lietuvos biotech'e labiau vertinami biochemikai nei molekuliniai biologai (tiesa, i biochemija tu neistotum su savo balais, ten reikia virs 95 is chemijos ir matematikos). Taciau baigus molekuline galima daryti PhD uzsienyje, kas yra labai rekomenduotina. Tavo mokytojos dukterecia matyt yra visiskai neperspektyvi arba tiesiog ne savo rogese sedi, nes nemazai pazystu baigusiu GMF'o molekulines biologijas ir sekmingai dirbanciu JAV laboratorijose. Molekuline biologija, biochemija - tai nera tos specialybes i kurias stoja bet kas, nes kitur neistojo ar pritruko balu. Cia turi buti idealistas, turi myleti ta sriti, tada ir su perspektyvomis gerai. O jei stoji todel kad neistoji i medicina, tai nieko gero nebus. Ir dar - turi buti polinkis i moksla. Sitose specialybese darbas laboratorijose, eksperimentai, straipsniu, publikaciju rasymas - jei tai nera priimtina, eikit i medicina, ten galesit su ligoniais terliotis. Mane tai juokina zmones kurie blaskosi tarp medicinos ir molekulines biologijos ar pan. - tai visiskai skirtingi dalykai savo prigimtimi. akivaizdu, kad nesate apsisprende.
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-06 15:54:46 | Nuoroda
Naujoke Ačiū už inspiraciją
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-06 15:55:50 | Nuoroda
ir dar - baigus molekulines biologijos bakalaura tu gali maksimum dirbtu laboratorijos techniniu darbuotoju. sitose specialybese PhD (kitaip tariant, doktorantura) yra butina norint kazkokias rimtesnes pozicijas pasiekti, su magistru irgi nieko ypatingo. Protingi zmones baigia bakalaura Lietuvoje, o PhD darosi uzsienyje, ten ir laboratorijas susiranda. Zmones, jus pirmiausia nuspreskit - ar jums tai patiks ? Cia turi buti fanatikas, turi megautis sitais dalykais. Nestokit jei abejojat. Eikit i medicina, ten tikrai galesit dirbti kokiais seimos gydytojais ir su motyvacija tiek vargo nebus.. Medicinoj paprasciau.
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-06 16:01:08 | Nuoroda
As pats daug domejausi "molekuliniais mokslais" konkreciai biochemija/molekuline biologija/genetika ir siu mokslu situacija Lietuvoje, susirasinejau su protingais zmonemis. Nuomone daugiau maziau aiski - jei galvojat apie darba Lietuvoje, VU biochemija geriau, taciau molekuliniai biologai savo bakalaurinius darbus daro tose paciose laboratorijose kaip biochemikai, todel is esmes viskas priklauso nuo zmogaus, o ne nuo studiju programos. Kodel sakau kad biochemija geriau ? todel kad biochemiku studiju programa daugiau orientuota i chemija, tuo tarpu molekulistams prikista daug botanikos, zoologijos, kas realiai menkai pritaikoma laboratorijose. taciau norint, pats zmogus gali viska ismokti. Ir jei ten kazkokios mokytojos dukterecia neranda darbo, tai kazkaip varganai atrodo. Arba zmogus nepakankamai domisi savo specialybe, arba neideda pastangu. Nes jei Lietuvoje nerandi laboratorijos kur noretum dirbti, vaziuok i uzsieni. Svarbiausia - megti savo sriti ir gilintis papildomai (jokiu budu neapsiribojant destytoju konspektais). Rimti zmones jau studiju metais skaito moksline literatura, straipsnius ir t.t.
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-06 16:41:27 | Nuoroda
Taip, būtent, aš nesu apsisprendusi. Bet šitame gyvenimo etape tik nedaugelis tikrai žino ko nori iš gyvenimo. Sutinku su tavim, specialybės visiškai skirtingos, darbo kryptys taip pat, bet ir vienoje ir kitoje srityje aš matau dalykų, kurie mane traukia, matau ir tokių, kurie atstumia. Užtat ir ieškau žmonių nuomonių, ypatingai tų, kurie ketina stoti į vieną ir kitą ar jau studijuoja. Ieškau argumentų ir kontrargumentų, kurie padėtų atsirinkti, kas man tinka ir kas ne.
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą