Lt VBE:rasinys ar interpretacija?
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2009-04-14 17:37:54 | Nuoroda

Kai ateisiu i egzamina -nuspresiu:DDD tiek interpretacija,tiek rasinys yra nelengvas dalykas ;)

Žinutė parašyta: 2009-04-14 18:30:57 | Nuoroda

Na o jei butu tema vel apie tolerancija, charizma kokia ar temperamenta :D tai net nzn ka rasyt.

Taciau as labiau uz rasini, nes jame galima laisviau kurti, bet aisku rasinio vertinimas gal kiek keblokas, nes vertintojai gali prisikabint labai prie konors.

O interpretaciju tai isvis nemegstu, na nebent eilerasciu, nes Interpretacija kaip loterija, koki teksta gausi priklauso ir juk kiekvienas supranta teksta kitaip tai irgi loterija gaunas, kad netiks tavo teiginiai vertintojam.. pff apie teksto suvokimu uzduoti, kur reikia skaityt autoriaus mintis isvis tyliu...

  • Biologija / VBE 93
  • Chemija / VBE 70
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 89
  • Matematika / VBE 70
Žinutė parašyta: 2009-04-14 18:42:50 | Nuoroda

Aš dar neapsisprendžiau, o gal ir neapsispręsiu iki pat egzamino. Abu dalykai kartais geriau, o kartais blogiau pasiseka. Paskutiniu metu rašiniai sekėsi geriau. Manau priklauso ir nuo temos ir nuo interpretuojamų kūrinių tekstų. Jei bus kokia man suprantamo kūrinio ištrauka, tai rašysiu interpretaciją, o jei bus priimtina tema, kuria bus ką pasakyti, rašysiu rašinį.

  • Istorija / VBE 95
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 94
  • Matematika / VBE 94
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 71
Žinutė parašyta: 2009-04-14 19:24:40 | Nuoroda

interpretacija tik.

  • Istorija / VBE -
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE -
  • Matematika / MBE 9
  • Užsienio kalba (anglų) / MBE 9
Žinutė parašyta: 2009-04-14 21:28:00 | Nuoroda
ninukas rašė:

Aš manau, kad nei griežčiau, nei švelniau:) tiesiog vertina pagal tam tikrus punktus ir tiek.

 Taip, vertina pagal tam tikrus punktus. Juos galima rasti ir gali pati pasižiūrėti kaip ten vertina. Tačiau vienas vertintojas už tam tikrą punktą (pvz., rašinyje: tema suprasta ir atskleista pagrindinė mintis (ar kažkaip panašiai ten yra) gali skirti 4 taškus, o kitam gali atrodyt, kad ten prastai tas punktas atliktas, ir skirti 2 taškus.

Žinutė parašyta: 2009-04-14 21:40:49 | Nuoroda
DJManas rašė:

Pas mus tai mokytoja pasake kad mokysimes tik interpretacijai nes ja lengviausiai parasyti :D Nors seip as nieko pries pasimokysiu ir interpretacijai o jau egzamino metu paziuresiu ta ir ta ir nuspresiu kas lengviau bus =)

 Kvaila mokytoja. O kaip tu galvoji egzamino metu pasižiūrėt ir tą ir tą, o tada nuspręst kas lengviau, jei nebūsi mokinęsis rašinio?

Žinutė parašyta: 2009-04-14 21:42:11 | Nuoroda
Lunaria rašė:

Kai ateisiu i egzamina -nuspresiu

 Jei abu mokausi, rašai ir dirbi tai tada gerai, nuėjus į egzaminą galėsi nuspręst.

Žinutė parašyta: 2009-04-14 21:48:00 | Nuoroda
man atrodo rašė:

O interpretaciju tai isvis nemegstu, na nebent eilerasciu, nes Interpretacija kaip loterija, koki teksta gausi priklauso ir juk kiekvienas supranta teksta kitaip tai irgi loterija gaunas, kad netiks tavo teiginiai vertintojam.. pff apie teksto suvokimu uzduoti, kur reikia skaityt autoriaus mintis isvis tyliu...

 Jei sakai, kad interpretacija - loterija, nes nežinia kokius tekstus gausi, tai tada ir rašinys - loterija, nes nežinai, kokias temas gausi.

Kiekvienas tekstą supranta kitaip? Tai puiku. Niekas tau nedraudžia jį suprasti kitaip ir jį neturi visi suprasti vienodai. Tik tą savo suvokimą visada turi sugebėt argumentuot ir įrodyt, remdamasi tekstu. Negali taip būt, kad netiks vertintojams tavo teiginiai, jei tu juos įrodysi.

Žinutė parašyta: 2009-04-14 23:09:11 | Nuoroda
R.V.U. rašė:
DJManas rašė:

Pas mus tai mokytoja pasake kad mokysimes tik interpretacijai nes ja lengviausiai parasyti :D Nors seip as nieko pries pasimokysiu ir interpretacijai o jau egzamino metu paziuresiu ta ir ta ir nuspresiu kas lengviau bus =)

 Kvaila mokytoja. O kaip tu galvoji egzamino metu pasižiūrėt ir tą ir tą, o tada nuspręst kas lengviau, jei nebūsi mokinęsis rašinio?

 Mokytoja turi tiesiog savo isitikinimus o sampratavimo rasinio pagrindus zinau o toliau jau viska lemia tavo zinios ta tema ir argumentavimas ir kas be ko samprotavimas =) Tiesiog gerai yra ruostis tam ir tam nes jei paklius intrepretacija kuria jau buvai rases tai gal ir imsies interpretacijos o jei paklius tema kuria tuturi daug ka pasakyti rinksies samprotavimo rasini.

  • Informacinės technologijos / MBE 10
  • Lietuvių kalba (valstybinė) / VBE 5
  • Matematika / VBE 10
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 26
Žinutė parašyta: 2009-04-15 16:29:35 | Nuoroda

aš prie tų, kurie interpretacija, su rašiniu man žalias miškas

Žinutė parašyta: 2009-04-17 18:14:26 | Nuoroda

Taciau ruostis tam ir tam yra dvigubai sunkiau ir uzima dvigubai daugiau laiko.

Žinutė parašyta: 2009-04-17 18:27:29 | Nuoroda

mumis irgi tik interpretacija temokino rašyti :D bet aš nesiskundžiu nes jei reiktu abu mokintis tada būtu per sunku jau :)

Žinutė parašyta: 2009-04-18 12:55:42 | Nuoroda

Rašinį, nes interpretuodama dažnai nugrybauju, na arba ne taip kaip visi sumąstau, arba nepakankamai argumentuoju. Ir šiaip man rašinys artimesnis, tik jam dabar ir ruošiuos, neketinu rašytojų kūrybos bruožų mokytis, teks rinktis iš trijų rašinio temų, kad ir kokios bebūtų..

  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Matematika / VBE 95
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 93
Žinutė parašyta: 2009-04-20 20:11:11 | Nuoroda

as uz interpretacija. jeigu bent kiek nuklysi ne i tema rasinyje, tai bus ragai, i interpretacijoj visgi gali kazka ismastyti, vis tiek jau zinai pagrindines prasmes ir panasiai :)

Žinutė parašyta: 2009-04-20 21:17:55 | Nuoroda

Interpretaciją.

Žinutė parašyta: 2009-04-21 01:14:21 | Nuoroda

Interpretacija. Rašinio, man rodos, net ir nesame rašę :D

Žinutė parašyta: 2009-04-21 16:39:35 | Nuoroda
Jaunoji rašė:

Interpretacija. Rašinio, man rodos, net ir nesame rašę :D

 Rašinius iki 11 klasės tikrai teko rašyti! Gal neteko tik tokio, koks reikalaujamas egzamine?

Nors kažin kuo jau ten labai skiriasi, gal tuo, kad argumentavimas griežtai turi būti labai tinkamas ir kultūrinės patirties ten turi būti daug.

Bet rašinio schema tai jau esu įsikalus tikrai iš seniai, o tą interpretaciją tai dar tik pernai pradėjom mokytis.

  • Istorija / VBE 95
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 94
  • Matematika / VBE 94
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 71
Žinutė parašyta: 2009-04-21 17:21:31 | Nuoroda

Manau, kad aš rašysiu interpretaciją. Jai galima daug ką išmokt mintinai, įsikalt sau į galvą, o rašinio temos nepasimokysi...:)

Žinutė parašyta: 2009-04-21 18:18:18 | Nuoroda
Saulėgrąža rašė:
Jaunoji rašė:

Interpretacija. Rašinio, man rodos, net ir nesame rašę :D

 Rašinius iki 11 klasės tikrai teko rašyti! Gal neteko tik tokio, koks reikalaujamas egzamine?

Nors kažin kuo jau ten labai skiriasi, gal tuo, kad argumentavimas griežtai turi būti labai tinkamas ir kultūrinės patirties ten turi būti daug.

Bet rašinio schema tai jau esu įsikalus tikrai iš seniai, o tą interpretaciją tai dar tik pernai pradėjom mokytis.

 Žinok rimtai. Iš pradžių sakė, kad leis rinktis - rašinys ar interpretacijos keletas temų. Tai taip padarė gal vieną vienintelį kartą 11oj klasėj. Šiemet to nebuvo nei karto. Tiesa, išdėstė ir planą davė, kaip rašyt, bet ruošia tik interpretacijai :)

Žinutė parašyta: 2009-04-21 18:41:57 | Nuoroda
Jaunoji rašė:
Saulėgrąža rašė:
Jaunoji rašė:

Interpretacija. Rašinio, man rodos, net ir nesame rašę :D

 Rašinius iki 11 klasės tikrai teko rašyti! Gal neteko tik tokio, koks reikalaujamas egzamine?

Nors kažin kuo jau ten labai skiriasi, gal tuo, kad argumentavimas griežtai turi būti labai tinkamas ir kultūrinės patirties ten turi būti daug.

Bet rašinio schema tai jau esu įsikalus tikrai iš seniai, o tą interpretaciją tai dar tik pernai pradėjom mokytis.

 Žinok rimtai. Iš pradžių sakė, kad leis rinktis - rašinys ar interpretacijos keletas temų. Tai taip padarė gal vieną vienintelį kartą 11oj klasėj. Šiemet to nebuvo nei karto. Tiesa, išdėstė ir planą davė, kaip rašyt, bet ruošia tik interpretacijai :)

 Keistai. Nesuprantu, kaip galima ruošti vien tam ar tam. Juk negi visi iš kart žinojo, kad rašys tik interpretaciją?

Man tai sunku apsispręsti, ką rašyti. Rašyt teko abu. Ir abu įvairiai sekėsi, kartais geriau, kartais blogiau.

  • Istorija / VBE 95
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 94
  • Matematika / VBE 94
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 71
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą