Politologija
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-06-11 07:41:04 | Nuoroda

Paskaitų per savaitę net nepasakyčiau kiek. Šiaip užsiėmimų maždaug 14 per savaitę, jei teisingai suskaičiavau, bet tu tikrai nelankysi visų. Nors gal ir lankysi, visaip būna.
Rašto darbai yra dviejų tipų: mažieji ir didieji. Per pirmą kursą bus tik vienas didysis ir 4 mažieji. Mažojo apimti yra 12-15 tūkst. simbolių (7 - 9 lapai gryno teksto A4). Didžiojo 30 -35 tūkst. simbolių (12 - 18 lapų gryno teksto A4). Koliai bus tik iš ekonomikos, daugiau visur darbu per paskaitas ir rašto darbais atsipirksi. Panelių yra ~ 60% kurso. Apyligis lyčių santykis.

Žinutė parašyta: 2010-06-11 13:20:38 | Nuoroda

Kiek laiko vidutiniskai duodama padaryti rasto darba? Ar duodama mazdaug kokia savaite, dvi, ar liepia padaryt labai greitai - 3-4 dienos? 

 

Kas liecia ekonomika, tai man idomu ar ten yra mokomasi bendros nuostatos bei tendencijos (ekonomikos teorija, berods taip tai yra vadinama) ar ten jau reikia ir formules moketi bei moketi jas pritaikyti, pagal jas apskaiciuoti?

 

 

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 24
  • Matematika / VBE 60
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 91
Žinutė parašyta: 2010-06-11 19:05:41 | Nuoroda

Darbus reikia parašyt per ilgą laikotarpį. Keli mėnesiai arba visas semestras.

Ekonomika, deja, ne vien iš teorijos, bet ir formulės, grafikai ir panašūs dalykai.

Žinutė parašyta: 2010-06-11 20:34:55 | Nuoroda

Ekonomika... taip ir žinojau,kad nuo skaičiukų nepabėgsiu:D Suprantu,kad dalykas svarbus, bet prisiminimai iš ekonomikos pamokų  nekokie:/

Tai merginų tikrai daugiau? Girdėjau  kažką,bet galvojau-kažin.... Na,turbūt jos apskritai aktyvesnės:)  iš išvis,atrodo,kad vu vaikinų ir panelių santykis labai nevienodas:/
Jei tau,Alanai,merginų noris, į filologiją stok;D

Žinutė parašyta: 2010-06-11 21:39:31 | Nuoroda

 Man taves, zirklute, noris ;)

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 24
  • Matematika / VBE 60
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 91
Žinutė parašyta: 2010-06-11 21:41:37 | Nuoroda

 Beje, o siaip ekonomika sunkus dalykas?

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 24
  • Matematika / VBE 60
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 91
Žinutė parašyta: 2010-06-11 22:59:11 | Nuoroda

Jo aš irgi iš dalies bėgau nuo skaičių, bet kaip paaiškėjo nepabėgsi nuo jų. Ekonomika nėra sunki, jei lankai paskaitas ir seminarus ir šiaip mokais. Na kaip ir visi dalykai iš esmės. Man teko patirt kas būna jei nelankai paskaitų :D

Žinutė parašyta: 2010-06-11 23:58:47 | Nuoroda

 :DDD Nu vat, pamoka - eik i paskaitas :DD

 

O, pvz, tos ekonomikos formules... jas reikia kalti mintinai? Ar nera kokio formuliu lapo, kokie buna, pvz, fizikoje? Ir pacios formules... ar jos sunkios? ar ju lb daug?

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 24
  • Matematika / VBE 60
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 91
Žinutė parašyta: 2010-06-12 13:49:41 | Nuoroda

Teko kada nors matiekos pamokoj dalyvaut? Tai vat ten taip pat. Formulių nemažai ir kaip ir visur kur naudojamos formulės jas reikia mokėt, nes niekas neduos per kontrolinį jų

Žinutė parašyta: 2010-06-12 15:56:44 | Nuoroda

Ir ekonomika, tikiu, išmokstama, šiaip ar taip,ji svarbus dalykas ir teks:/

Alanai,kad dar kažin ar įstosiu į tą politologiją;/
Ir šiaip baisu. Baisu,kad ten bus labai sunku, gal kad nusivilsiu savo pasirinkimu, baisu,kad beveik niekas nepritaria tokiam mano pasirinkimui (suprantu,kad kitų nuomonė neturi būt svarbi,bet palaikymą jausti noris. Kol kas tik viena mokytoja yra pasakius : politologija? manau, tu galėtum. mama linguoja galva,o draugai sako,kad nusiviltų manimi,na,jie labiau tikisi kokių nors menų iš manęs:D), baisu ir dėl kainos...nes nors ir mama finansuos mane kaip galės,bet noriu sukelt jai kuo mažiau rūpesčių ,gi dar brolis auga.

Bet kaip gerai,kad va dabartiniai studentai ateina čia ir papasakoja, man daug kas aiškiau pasidarė,tikrai ačiū labai :)
O ką galėtum pasakyti,kokios studijos yra panašios į šias? Kažkaip maniau,kad sociologija.
 

Žinutė parašyta: 2010-06-12 16:18:45 | Nuoroda

Taip, sociologija panašu tam tikru aspektu. Dar teisė, ekonomika. Šiaip visi socialiniai mokslai daugiau mažiau panašūs savo sistema. Visgi pats panašiausias dalykas, manau, būtų teisė: kiek žinau tspmi studentai mokosi teisės teoriją, konstitucinę teisę ir tarptautinę viešąją teisę, tai jei ta politika taip domina, bet nėra galimybių įstoti į TSPMI siūlyčiau rinktis kaip alternatyvą teisę, juolab, kad kaip specializaciją gali pasirinkti tarptautinę ir ES teisę, kur oi kiek tos politikos atrasti galima :)

Gali bandyti rašyti visas vf (specialybes, kurios domina) ir tik po to - m ir TIKRAI rašyk į pirmą vietą tą specialybę, į kurią labiausiai nori. Visokių stebuklų būna :)

 

Žinutė parašyta: 2010-06-12 17:41:09 | Nuoroda

Negalėjau nenugirst, kad per kursą būna keturi darbai po 12000-15000 ir vienas 30000-35000 simbolių apimties. Šitai perskaičius kažko suskaudo širdį ir galūnės nutirpo :D Čia tik man atrodo daug? Temų spėju patiems rinktis negalima?

  • Informacinės technologijos / VBE 10
  • Istorija / VBE 95
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / MBE 8
  • Matematika / VBE 18
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 94
Žinutė parašyta: 2010-06-13 15:19:05 | Nuoroda

 Nu apimtis nemaza nemaza... O kokie rasto darbu reikalavimai buna? Kiek zinau uz plagijamivma labai baudzia, tad copy-paste is wikipedijos nebus galima daryt :D 

 

O siaip kiek zinau, rasant rasto darba pries tai reikia paciam susipazinti su ta tema skaitant ivairius straipsnius ar kitus leidinius, suprasta ja, jos esme, issukius bei problemas, bei padaryt isvadas ir visa tai isdestyt rasto darbe pasitelkiant mokslinius argumentus. CIa mazdaug i tema?

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 24
  • Matematika / VBE 60
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 91
Žinutė parašyta: 2010-06-13 21:46:34 | Nuoroda

na,tai aišku,kad čia ne koks 8 klasės referatas:)
Bet man anie patiko visada.

O kokia tema pvz gali būti to rašto darbo?

Žinutė parašyta: 2010-06-13 23:49:00 | Nuoroda

 aš (politiką studijuoju VDU) pirmam kurse rašiau tris referatus specialybiniams dalykams: apie demokratiją, vertybinių popierių komisijos veiklą ir antikorupcinę sistemą Lietuvoje.

Žinutė parašyta: 2010-06-14 11:57:00 | Nuoroda

VU šitie darbao vadinasi rašto darbais, ne referatais. Referatas yra toks kaip ir surenki informacija, ją sukonspektuoji ir gauni balą už tai, kad dirbai. Raštro darbe, turi analizuoti temą. Neužteks pateikti kitų autorių nuomonės, turėsi iešot savitų problemų sprendimo būdų, nes jei neieškosi gausi mažą pažymi arba iš viso neužskaitys darbo.

Plagijavimu užsiiminėti nepatarčiau. Nemanau, kad mestų iš pirmo karto lauk, bet nemalonumų tikrai būtų nemažai. O wikipedija nėra literatūros šaltinis, tai realiai net negali naudot jos literatūros sąraše, o jei naudosi, darbo vertė smuks labai ryškiai.

Dėl apimties, tai n ematau ko pergyvent. Iš pradžių atrodo tikrai labai daug vieots, bet galiausiai neužtenka tų ženklų. Tiesiog nespėji sukišt visko į 7 ar 8 lapus. Na o didysius rašto darbas yra iš "Šiolaikinių politinių teorijų", kitaip tariant dabartinės politinės ilosofijos, tad parašyti tikrai yra apie ką ir tuos kriteriju užpildo visi. Jei įstosit suprasit patys.

Žinutė parašyta: 2010-06-14 11:58:42 | Nuoroda

Temos gali būti visokios. Pvz.: Pokomunistinių šalių politinio elito bruožai, moralės ir politikos santykis, peticijos teisė pagal LR konstitucija ir t.t.

Žinutė parašyta: 2010-06-14 14:24:55 | Nuoroda

 O tarkim yra gan sunku isivaziuot ir pradet rasyt? Nes pavyzdziui dabar as taui net neisivaizduociau ka reiktu rasyt, kaip informacija rink ir t.t.

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 24
  • Matematika / VBE 60
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 91
Žinutė parašyta: 2010-06-14 16:28:26 | Nuoroda
Viilius rašė:

Temos gali būti visokios. Pvz.: Pokomunistinių šalių politinio elito bruožai, moralės ir politikos santykis, peticijos teisė pagal LR konstitucija ir t.t.

 Gal gali pasakyt kokiais balais egzus išlaikei? Buvai laimėjęs dar kokių olimpiadų? :)

  • Istorija / VBE 90
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 86
  • Matematika / VBE 65
  • Užsienio kalba (vokiečių) / VBE 42
Žinutė parašyta: 2010-06-15 11:29:57 | Nuoroda

Istorija  92
Lietuvių 79
Anglų 91
Matematika (B lygis) 9

Laimėjimų nebuvo ;) Beje aš mokaus valstybės NEfinansuojamoje vietoje. KB buvo 19,04. Minimalus KB į vf vietą pernai buvo ~ 19,4

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą