Klausimai istorikams
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-05-27 22:01:20 | Nuoroda
~ImaGinatiOOn~ rašė:

 partizaninis nuo 1944/45 iki 53metu, maisai kazka :)

Tai zinau :) tiesiog norejau pasakyti,kad bene svarbiausi ivykiai prasideda nuo 1917~ , o cia apie tai lyg ir neuzsiminta  =P Daznai klausia, kas pirmieji zuve nepriklausomybes kovose (~1920 metais)?  Luksys (Luksis) , Juozapavicius. Dar visokiu partizanu vadu ir t.t.

Idomu, ar teks ka nors is Zalgirio musio, ka nors tokio , ko nezinome :D

Žinutė parašyta: 2010-05-27 22:01:26 | Nuoroda
~ImaGinatiOOn~ rašė:

 partizaninis nuo 1944/45 iki 53metu, maisai kazka :)

Tai zinau :) tiesiog norejau pasakyti,kad bene svarbiausi ivykiai prasideda nuo 1917~ , o cia apie tai lyg ir neuzsiminta  =P Daznai klausia, kas pirmieji zuve nepriklausomybes kovose (~1920 metais)?  Luksys (Luksis) , Juozapavicius. Dar visokiu partizanu vadu ir t.t.

Idomu, ar teks ka nors is Zalgirio musio, ka nors tokio , ko nezinome :D

Žinutė parašyta: 2010-05-28 21:06:58 | Nuoroda
laipsnis rašė:
~ImaGinatiOOn~ rašė:

 partizaninis nuo 1944/45 iki 53metu, maisai kazka :)

Tai zinau :) tiesiog norejau pasakyti,kad bene svarbiausi ivykiai prasideda nuo 1917~ , o cia apie tai lyg ir neuzsiminta  =P Daznai klausia, kas pirmieji zuve nepriklausomybes kovose (~1920 metais)?  Luksys (Luksis) , Juozapavicius. Dar visokiu partizanu vadu ir t.t.

Idomu, ar teks ka nors is Zalgirio musio, ka nors tokio , ko nezinome :D

 primink man ta juozapaviciu ir kitus jei nesunku ;)

  • Matematika / VBE 99
Žinutė parašyta: 2010-05-29 11:18:45 | Nuoroda
~ImaGinatiOOn~ rašė:
laipsnis rašė:

Cia truputi is politologijos :)

Kaip suprasti tuos Eilnius Seimo rinkimus ir Pirmalaikius, kuo jie skiriasi..? kaip ten keiciasi tas seimas.

 as ir nesuprantu... tikiuos, kad nebus tokiu dalyku. pas mane net mokytoja to nezino, bet kas zinot-paaiskinkit ;)

 aš kiek skaičiau konstituciją, tai aš supratau tiek, kad eiliniai seimo rinkimai yra, kaip vyksta dabar kas 4metus, o pirmalaikiai įvyksta, kai seimas būna paleidžiamas :)

Žinutė parašyta: 2010-05-29 11:25:26 | Nuoroda
~ImaGinatiOOn~ rašė:
laipsnis rašė:
~ImaGinatiOOn~ rašė:

 partizaninis nuo 1944/45 iki 53metu, maisai kazka :)

Tai zinau :) tiesiog norejau pasakyti,kad bene svarbiausi ivykiai prasideda nuo 1917~ , o cia apie tai lyg ir neuzsiminta  =P Daznai klausia, kas pirmieji zuve nepriklausomybes kovose (~1920 metais)?  Luksys (Luksis) , Juozapavicius. Dar visokiu partizanu vadu ir t.t.

Idomu, ar teks ka nors is Zalgirio musio, ka nors tokio , ko nezinome :D

 primink man ta juozapaviciu ir kitus jei nesunku ;)

 Juozapavičius - pirmasis karininkas žuvęs nepriklausomybės kovose.

Lukšys - pirmasis savanoris žuvęs neprilausomybęs kovose.

Dabar užmiršau, kuris steigiamojo seimo narys žuvo kovose su Lenkija :/

Žinutė parašyta: 2010-05-29 12:37:12 | Nuoroda
kariaujantis rašė:
~ImaGinatiOOn~ rašė:
laipsnis rašė:
~ImaGinatiOOn~ rašė:

 partizaninis nuo 1944/45 iki 53metu, maisai kazka :)

Tai zinau :) tiesiog norejau pasakyti,kad bene svarbiausi ivykiai prasideda nuo 1917~ , o cia apie tai lyg ir neuzsiminta  =P Daznai klausia, kas pirmieji zuve nepriklausomybes kovose (~1920 metais)?  Luksys (Luksis) , Juozapavicius. Dar visokiu partizanu vadu ir t.t.

Idomu, ar teks ka nors is Zalgirio musio, ka nors tokio , ko nezinome :D

 primink man ta juozapaviciu ir kitus jei nesunku ;)

 Juozapavičius - pirmasis karininkas žuvęs nepriklausomybės kovose.

Lukšys - pirmasis savanoris žuvęs neprilausomybęs kovose.

Dabar užmiršau, kuris steigiamojo seimo narys žuvo kovose su Lenkija :/

 dekui :) tai jei bus teste toks klausimas, tai ne juozapavicius ir ne luksys, tai atsirinksim, o siaip tai neklaus

  • Matematika / VBE 99
Žinutė parašyta: 2010-06-01 21:48:08 | Nuoroda

gal žinot kas kokių paslapčių, subtilybių istorijos egzaminui,kaip išsisukt iš padėties jei nežinai ko (nekalbant apie nusirašeinėjimą) ? ;p pvz kai reikia apibrėžimą sąvokos parašyti - nuo ko pradėt, jei nežinai žodis į žodį ;p

  • Istorija / VBE 92
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 66
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 78
Žinutė parašyta: 2010-06-01 21:51:57 | Nuoroda
ugniss rašė:

gal žinot kas kokių paslapčių, subtilybių istorijos egzaminui,kaip išsisukt iš padėties jei nežinai ko (nekalbant apie nusirašeinėjimą) ? ;p pvz kai reikia apibrėžimą sąvokos parašyti - nuo ko pradėt, jei nežinai žodis į žodį ;p

 nemanau kad ir reikia rasyt zodis i zodi. visu savoku neiskalsi.. tiesiog savais zodziais parasai ir tiek. bet aisku turi gaudytis kazkiek... :)

  • Istorija / VBE 62
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE 7
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 43
Žinutė parašyta: 2010-06-01 22:25:21 | Nuoroda

Kada Ordinas paleistas? 1525?kažką neaiškaus užsirašius.gal 1562?

Žinutė parašyta: 2010-06-02 01:41:20 | Nuoroda
zirklūtes. rašė:

Kada Ordinas paleistas? 1525?kažką neaiškaus užsirašius.gal 1562?

 1525 ;p

  • Istorija / VBE 92
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 66
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 78
Žinutė parašyta: 2010-06-02 18:51:24 | Nuoroda

na esu tikra,kad kažkas ir 1562 vyko. nesvarbu;)

ooooo.....kai suėmė 1934 Noimaną ir Zasą ir buvo ekonominis spaudimas iš Vokietijos... Tai perorientavo rinką į Didžiąją Britaniją ir kas ten su tais atlyginimų mokėjimais valstybiniams tarnautojams? Jie gavo atlyginimus žemės ūkio produkcija ar kaip? ir iki kada?

Žinutė parašyta: 2010-06-02 18:51:34 | Nuoroda

na esu tikra,kad kažkas ir 1562 vyko. nesvarbu;)

ooooo.....kai suėmė 1934 Noimaną ir Zasą ir buvo ekonominis spaudimas iš Vokietijos... Tai perorientavo rinką į Didžiąją Britaniją ir kas ten su tais atlyginimų mokėjimais valstybiniams tarnautojams? Jie gavo atlyginimus žemės ūkio produkcija ar kaip? ir iki kada?

Žinutė parašyta: 2010-06-02 18:51:42 | Nuoroda

na esu tikra,kad kažkas ir 1562 vyko. nesvarbu;)

ooooo.....kai suėmė 1934 Noimaną ir Zasą ir buvo ekonominis spaudimas iš Vokietijos... Tai perorientavo rinką į Didžiąją Britaniją ir kas ten su tais atlyginimų mokėjimais valstybiniams tarnautojams? Jie gavo atlyginimus žemės ūkio produkcija ar kaip? ir iki kada?

Žinutė parašyta: 2010-06-02 19:04:36 | Nuoroda
zirklūtes. rašė:

na esu tikra,kad kažkas ir 1562 vyko. nesvarbu;)

ooooo.....kai suėmė 1934 Noimaną ir Zasą ir buvo ekonominis spaudimas iš Vokietijos... Tai perorientavo rinką į Didžiąją Britaniją ir kas ten su tais atlyginimų mokėjimais valstybiniams tarnautojams? Jie gavo atlyginimus žemės ūkio produkcija ar kaip? ir iki kada?

 :DD tu pala, gal olimpiadai ruošiesi? :D aš iki tiek respublikinei olimpiadai ruošdamasis nesigilinau

Žinutė parašyta: 2010-06-02 19:36:51 | Nuoroda

Neee,kur ten mane į olimpiadą ims 

Ką žinau,mes tą tikrai mokėmės ir net kontroliny kažkada šaltinis buvo..

Nu tiek to:/ O Klaipėdos kraštas.... čia gal labai elementarus klausimas, bet tikrai susimaišau tokiuose,kai dabar viską reikia mokėt  iki 1919 jis priklausė Vokietijai nuo kada?

Žinutė parašyta: 2010-06-02 19:41:46 | Nuoroda

tai visada buvo Vokietijos, Rytų Prusijai priklausė. O po pirmo pasaulinio atiteko Prancūzijos globai :)

Žinutė parašyta: 2010-06-02 19:41:50 | Nuoroda

tai visada buvo Vokietijos, Rytų Prusijai priklausė. O po pirmo pasaulinio atiteko Prancūzijos globai :)

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-06-02 19:42:55 | Nuoroda

Tai kad ne visada, nuo 1422m.

Žinutė parašyta: 2010-06-02 19:49:29 | Nuoroda

O tai kas tada vyko? Melno taika buvo,bet čia gal ne tas, nes tada Lietuva Žemaitiją atgavo..

Jeeetau, nu ir visko čia :D

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-06-02 19:52:46 | Nuoroda

Pas mane per visus uzrasus istisai eina, kad po Melno taikos galutinai suderinta, jog Klaipeda Ordinui, Zemaitija - mums. Paskui po Pirmo pasaulinio Klaipedos krasta administruoja Prancuzija, po 1923m. sukilimo vel pasiimam mes. Dziaugiames iki 1939 kovo, kai gaunam is Vokietijos ultimatuma ir Urbsys pasiraso dokumenta, kuriuo atiduoda vokieciams Klaipeda. Cia baigiasi mano zinios :D

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą