Straipsniai

2011-05-25

 Vilnius – gyvybe pulsuojantis miestas. Tačiau tai ne tik koncertai, spektakliai ar mugės miesto centre. Nuo pramoginių renginių organizatorių neatsilieka ir studentai, savo idėjomis norintys praturtinti mokinių švietimą.

2011-05-24

 Jau įsibėgėjus valstybinių brandos egzaminų sesijai šalies vidurinėse mokyklose, vis daugiau būsimųjų studentų aktyviai ieško informacijos apie tai, kokias studijas siūlo šalies aukštosios mokyklos. Šiemet savaitraštis „Veidas“ jau keturioliktąjį kartą pristatė Lietuvos universitetų reitingą.

2011-05-23

 Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius patvirtino 2011 m. stojamųjų egzaminų į menų ir meno pedagogikos studijas organizavimo ir vertinimo tvarką. Jau trečius metus iš eilės, siekiant sudaryti sąlygas kuo objektyviau atrinkti talentingus ir gabius studentus, į atskiras menų programas vykdomi bendri stojamieji egzaminai.

2011-05-23

Vis dažniau moksleiviai klausia, kurią studijų programą jiems pasirinkti, kad kuo geriau išmoktų programuoti? Į šį klausimą Kauno technologijos universiteto Informatikos fakulteto dėstytojai atsako: „Reikia rinktis naują studijų programą – programų sistemos.“

2011-05-20

Pavasarinei saulei pradėjus šviesti vis skaisčiau ir maloniau, gerėja nuotaika, jaučiamės daug aktyvesni, žvalesni, esame pilni naujų idėjų. Kai kuriems tai sprendimų, pasiryžimų ir permainų metas. Abiturientai renkasi savo tolimesnį kelią, kiekvienas iš jų turi atsakyti į daugybę klausimų: kaip išlaikysiu egzaminus, ką studijuosiu, į kokią aukštąją mokyklą įstosiu?

2011-05-19

 Jau šį šeštadienį (gegužės 21 dieną) Vilnių automobilių gaudesiu žadins „Transmechanija 2011” – Vilniaus Gedimino technikos universiteto Studentų atstovybės Mechanikos ir Transporto inžinerijos fakultetų renginys. Sostinės gatves drebins ir praeivių žvilgsnius prikaustys įvairiaspalvis automobilių paradas ir prie „Siemens“ arenos vyksiančios automobilių slalomo varžybos.

2011-05-19

 Alytaus rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrius pateikė savivaldybės tarybos komitetams svarstyti sprendimo projektą dėl dviejų rajono mokyklų skyrių likvidavimo, nes jose vykdomas ugdymo procesas ir mokymo sąlygos negarantuoja kokybiško mokinių mokymo.

2011-05-19

 Studijos Lietuvoje – gera galimybė užsienyje gyvenančiam lietuvių jaunimui sustiprinti lietuvybę ir ryšius su gimtine. Švietimo ir mokslo ministerija šiemet numato skirti po 50 valstybės finansuojamų studijų vietų universitetuose ir kolegijose užsienyje baigusiems vidurines mokyklas lietuvių kilmės užsieniečiams ir išeivių palikuonims.

2011-05-18

UAB Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras (VAATC) kartu su Vilniaus miesto savivaldybe bei „Lyderystės akademija“ pradėjo rengti pažintines ekskursijas visuomenei į Vilniaus apskrities regioninį komunalinių atliekų sąvartyną (Kazokiškių kaime). Pirmieji į šią ekskursiją vyko moksleiviai, būsimieji lyderiai iš „Lyderystės akademijos“.

2011-05-18

Antrus metus iš eilės menų studijų programoms dėl jų specifikos sudaroma galimybė pretenduoti į tikslinį valstybės finansavimą – grantus. Švietimo ir mokslo ministerijos bei Kultūros ministerijos ekspertų komisija apsvarstė aukštųjų mokyklų pateiktas paraiškas ir tikslinio finansavimo būdu pasiūlė skirti 35 studijų vietas. Komisijos sprendimą įsakymu patvirtino švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.