Mokymo programos
žemės ūkio Gamybos Verslo Darbininko Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 217062106
Kodas pagal ISCED: 23362
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Žemės ūkis, miškininkystė ir žuvininkystė
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, neturintiems pagrindinio išsilavinimo
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (valstybinės kalbos kultūros, informacinių technologijų, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros) ir specialybės (augalininkystės, agrotechnikos ir gyvulininkystės pagrindų, gyvulių ir paukščių auginimo technologijų, ūkio veiklos, buhalterinės apskaitos ir darbo teisės pagrindų, žemės ūkio mašinų ir inventoriaus priežiūros, naudojimo ir remonto, lauko, sodo ir daržo kultūrų sėjos ir sodinimo, tręšimo, priežiūros ir piktžolių naikinimo, pašarų ruošimo ir sandėliavimo, ūkinės veiklos pastatų priežiūros, gyvulių šėrimo ir paukščių lesinimo racionų sudarymo ir šėrimo, lesinimo, karvių melžimo, žemės ūkio produkcijos paruošimo realizuoti, gyvulių ir paukščių ligų ir negalavimų požymių nustatymo ir gydymo pagrindų, sanitarijos ir higienos reikalavimų, gamtos ir darbų saugos, informacinių technologijų, buhalterinės apskaitos pagrindų, raštvedybos, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Žemės ūkio gamybos verslo darbuotojas dirba juridinėse bei individualiose žemės ūkio verslo įmonėse. Prižiūri gyvulius, augina augalus, kokybiškai įdirba žemę, ruošia pašarus, stebi sergančius bei rujojančius gyvulius. Ruošia gyvulius skerdimui, mėsą, pieną ir augalininkystės produkciją sandėliavimui bei transportavimui. Gali dirbti netradicinio žemės ūkio verslo sferose. Dirbti su žemės ūkio technika ir įrengimais. Žemės ūkio gamybos šaka sudėtinga, nes nuo kitų ūkio šakų skiriasi gamybos pobūdžiu, ypač augalininkystėje, kuri paprastai vykdoma didelėje teritorijoje ir priklauso nuo klimatinių sąlygų.
PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą žemės ūkio gamybos verslo darbuotojo veiklą lemia žinios ir praktinė patirtis. Svarbios tokios asmenybės savybės kaip kruopštumas, sąžiningumas, atsakingumas, pareigingumas. Daugumai darbų reikalinga gera fizinė sveikata.
PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Žemės ūkio gamybos verslo darbuotojo profesijos prestižas turi kilti plečiantis privatiems ekologiniams ūkiams, kooperatyvams bei netradiciniams kaimo verslams. Ji gimininga tokioms profesijoms kaip gyvulininkas-lauko kultūrų augintojas, bitininkas, daržininkas, žirgininkas ir pan. Iniciatyvus žemės ūkio gamybos verslo darbuotojas gali įkurti nuosavą ūkį ar įmonę.


Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Vabalninko žemės ūkio mokykla Biržų r. S. Nėries g. 8, Vabalninkas
Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokykla Rokiškio r. Konstantinavos k., Kazliškio sen.
Lietuvos reabilitacinis profesinio rengimo centras Radviliškio r. Gedimino g. 81
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju