Apklausa
Kokią specialybę rengiatės studijuoti?
GALVOKITEKARedaguoti  

Vytauto Didžiojo universiteto Fizikos katedra ir UAB „Via Solis“, vykdanti veiklą saulės fotoelementų modulių gamybos srityje, pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kurios tikslas – bendradarbiauti kuriant pažangias saulės elektros energijos sistemas.

Daugiau informacijos apie Energetikos fizikos studijų programą:
http://gmf.vdu.lt/studijos/bakalauro-studijos/energetikos-fizika.html  

Vytauto Didžiojo universitetas 2011 m. skelbia priėmimą į  naują magistrantūros studijų programą "Kūrybinės industrijos". Programos vadovas - žinomas kūrybinių industrijų tyrėjas prof. Gintautas Mažeikis. Programos rengėjai siūlo lankstų, dirbantiems studentams pritaikytą paskaitų grafiką, kūrybinių industrijų praktiką užsienyje ir net 15 valstybės finansuojamų vietų. Daugiau informacijos: www.menufakultetas.vdu.lt 
 

Moksleiviams, kurie jaučiasi vienodai stiprūs daugelyje sričių, galvoja apie pedagiginio darbo perspektyvas, galėtų sudominti tarpkryptinės programos.

VDU Socialinių mokslų fakulteto Edukologijos katedroje vykdomos šios studijų programos Švietimas ir informacinės technologijos bei Karjera ir profesinis konsultavimas.

Daugiau informacijos:

http://edukologija.vdu.lt/lt/system/files/Edukologijos_bakalauro_stud_programos.pdf
 

Nuo 2011 m. rugsėjo mėn. VDU Informatikos fakultetas kviečia studijuoti NAUJOJE Multimedijos ir interneto technologijų bakalauro studijų programoje. Šios programos tikslas - rengti aukštos kvalifikacijos IT specialistus, gebančius pritaikyti matematikos, inžinerijos, informacinių technologijų ir meno žinias kuriant multimedijos ir/arba internetinės terpės produktus.
Baigus studijas, įgyjamas informatikos inžinerijos bakalauro laipsnis.


 

Analizuojantis, vertinantis, kritikuojantis, kuriantis, besimokantis, skleidžiantis, ugdantis, puoselėjantis, netylintis, idealizuojantis, atsiveriantis, mylintis.

Mums svarbu: bendražmogiškos vertybės, pilietiškumas, drąsa, tiesa

Kviečiame rinktis bakalauro studijų programas: Baltijos regiono kultūros, Etnologija, Filosofija, Istorija, Lietuvių filologija, Anglų filologija, Prancūzų filologija, Vokiečių kalba ir kultūra, Anglų ir vokiečių filologija.

 

2011/2012 mokslo metais Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakultete vėl skelbiamos „Prancūzų filologijos“ bakalauro studijos prancūzų kalbos iš viso nesimokiusiems arba tiems, kurie mokėsi ją kaip antrą kalbą, lankė prancūzų kalbos fakultatyvą. Programa numato intensyvų prancūzų kalbos mokymąsi, leisiantį trečiaisiais ir ketvirtaisiais studijų metais klausyti specialybės dalykų prancūzų kalba.

Kas yra smegenys? Ar tai 1,5kg košės? O gal tai galingas superkompiuteris? Jau nuo seno žmonėms knieti atsakyti į šį klausimą. Ir, atrodo, šiame diodų ir tranzistorių amžiuje turime daug galimybių tą padaryti. Kompiuteriai, be kurių šiandien neišsiverčiame nei vienas, supaprastino daugelį darbų. Tačiau prie atsakymo nepriartėjome ir netgi panašu, kad vis tolstame nuo jo.

Konkursas vyks 2010 m. gruodžio - 2011 m. balandžio mėnesį. Kiekvieno mėnesio 10 dieną bus skelbiamos naujos užduotys, kurių sprendimus reikia atsiųsti iki sekančio mėnesio 10 dienos. 

Jau paskelbtos balandžio mėnesio užduotys!

Darbo skelbimų tinklalapis careercast.com paskelbė 200 geriausių 2011 metų darbų. Profesijų reitingas buvo sudarytas atsižvelgiant į tokius kriterijus: pajamos, karjeros prognozės, aplinkos veiksniai, stresas, fizinių sugebėjimų ir išvaizdos poreikis. „Dėl smarkiai išaugusios „iPod“ grotuvų, išmaniųjų telefonų, planšetinių kompiuterių ir kitų prietaisų paklausos į pirmąją vietą pakilo programinės įrangos kūrėjo profesija, – skelbiama oficialiame pranešime. – Blogiausiai vertinami paprastų darbininkų purvini, pavojingi ir daug streso keliantys darbai, kaip tai parodė Meksikos įlankoje nutikusi naftos išsiliejimo nelaimė.“

Viena iš perspektyviausių alternatyvios energetinės ateities vizijų yra vandenilio energetika. Šiandieniame pasaulyje tai gali būti vienas efektyviausių būdų išspręsti susidariusias globalines aplinkosaugos problemas. Vandenilis yra labiausiai Visatoje paplitęs elementas. Žemėje vandenilis yra sukauptas įvairiuose junginiuose, daugiausia jo yra vandenyje. Norint vandenilį naudoti kaip energijos šaltinį, jį reikia išskirti iš cheminių junginių. Šiam išskyrimui reikalinga energija, kurią galima naudoti iš atsinaujinančių energijos šaltinių.

Pokalbio metu grožėjausi kompiuteriu kurtais paveikslais ir klausiausi niekur anksčiau negirdėtos įdomių sąskambių muzikos. Ir tai tikrai nebuvo romantiškas pasimatymas. Su jaunu ir talentingu VDU Informatikos fakulteto absolventu Andriumi Balčiūnu kalbėjomės apie vieną didžiausių jo pomėgių – 3D meną.