Mokymo programos
Darbininko, Dirbančio Aukštalipių Darbus, Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 260086203
Kodas pagal ISCED: 23386
Lygmuo ir/ar tipas:
Darbo rinkos profesinis mokymas
Saugos paslaugos
Pakopa: Programos, skirtos suaugusiems įgyti profesinę kvalifikaciją
Baigimo sertifikatas: Pažymėjimas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 1 sav.

Anotacija arba apibūdinimas

Įvairiose gamybos ir aptarnavimo bei paslaugų teikimo srityse yra dirbami aukštalipių darbai - statyboje (pastolių surinkimas ir ardymas, stogo darbai, aukštų pastatų konstrukcijų montavimas), įrenginių montavime ( didelių matmenų įrenginių surinkimas, bokšto ir ryšio antenų erdvinių konstrukcijų montavimas bei kt.), energetikoje (veikiančių elektros įrenginių priežiūra ir taisymas, dūmtraukių signalinių šviestuvų priežiūra ir kt,), paslaugų teikimo sferoje (televizijos antenų įrengimas ir priežiūra, reklamos įrengimas, keitimas ir priežiūra bei kt.) ir pan. Ne retai tokiems darbams atlikti dar nėra sudarytų kokybiškų technologijų, organizacijos neturi būtiniausių techninių bendrų bei asmeninių saugos priemonių, darbai vykdomi nesaugiai, tą liudija nelaimingų atsitikimų statistika.
LR Vyriausybės 1994m. gruodžio 14d. nutarimu Nr.1251, bei LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 1997m. rugpiūčio 1 d. įsakymu Nr.2 darbai aukštyje (5m. nuo žemės, perdengimo ar darbo pakloto paviršiaus ir didesniame aukštyje) priskiriami prie pavojingų darbų.Dirbti pavojingus (aukštalipio) darbus leidžiama tik darbuotojams įgijusiems specialių žinių, turintiems praktinių įgūdžių ir atestuotiems nustatyta tvarka.
Mokymo programos tikslas supažindinti besimokančiuosius su pavojais vykdant darbus aukštyje, su saugaus darbo aukštyje organizavimo principais, reikalingomis priemonėmis darbų bei dirbančiųjų saugumui užtikrinti, saugaus darbo atlikimo taisyklėmis, su alpinizmo elementais ir taisyklėmis atliekant darbus ant laikinų bei nestabilių konstrukcijų (paviršių).
Statybos ir remonto darbuose tenka naudoti kopėčias, lipynes, įrengti įvairias paaukštinimo priemones (klotinius, pastolius). Reikalavimus, kad pastolius montuotų ir demontuotų apmokyti darbininkai sąlygoja juos gaminančios ir tiekiančios užsienio kampanijos.
Mokymo programa parengta atsižvelgiant į darbdavių poreikius ir LDRMT darbo rinkos profesinio mokymo bendrus reikalavimus ir skirta asmenims, turintiems pagrindinį bendrąjį išsilavinimą ir darbininko kvalifikaciją. Be to pristatoma medicininės tarnybos pažyma apie sveikatos būklę, leidžiančią dirbti aukštyje. Mokymosi trukmė numatyta 40val. Teoriniam mokymui skiriama 28 val., praktiniam -16 val. Programą galima naudoti kartu su profesine kvalifikacija teikiančiomis mokymo programomis, kai asmenys mokomi tam tikros statybininko specialybės(pvz. mūrininko, montuotojo, stogdengio ir pan.)
Baigę šią mokymo programą laiko egzaminą, kurį vykdo mokymo įstaigos vadovo sudaryta egzaminų komisija. Išlaikiusiems egzaminą išduodamas pažymėjimas( kodas 1114) suteikiantis teisę atlikti aukštalipio darbus ir atestacijos pažymėjimas.
Organizacijoms neturinčioms ir nenaudojančioms pastolių darbininkams tema Nr.5 ''Pastolių montavimas ir demontavimas'' gali būti nedėstoma. Tuomet išduodamame atestacijos pažymėjime įrašas , kad gali montuoti pastolius nedaromas.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas


Pagalba
| Apie sistemą |
English
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Ugniagesių gelbėtojų mokykla Vilnius Rolando Jankausko g. 2/28
Respublikinis energetikų mokymo centras Vilnius Jeruzalės g. 21
Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centras Vilnius Jeruzalės g. 53
Šiaulių darbo rinkos mokymo centras Šiauliai Dvaro g. 144A
Šiaulių darbo rinkos mokymo centras Šiauliai Dvaro g. 144A
Panevėžio darbo rinkos mokymo centras Panevėžys J. Basanavičiaus g. 23A
Panevėžio darbo rinkos mokymo centras Panevėžys J. Basanavičiaus g. 23A
Alytaus darbo rinkos mokymo centras Alytus Pulko g. 55
Varėnos technologijos ir verslo mokykla Varėnos r. J. Basanavičiaus g. 1
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju

2013-09-14

sveiki noreciau suzinot kursu kaina