Mokymo programos
Pienininkystės Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 261062104
Kodas pagal ISCED: 23362
Lygmuo ir/ar tipas:
Darbo rinkos profesinis mokymas
Žemės ūkis, miškininkystė ir žuvininkystė
Pakopa: Programos, skirtos suaugusiems įgyti profesinę kvalifikaciją
Baigimo sertifikatas: Kvalifikacijos pažymėjimas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 5 sav.

Anotacija arba apibūdinimas

Lietuvos gyvulininkystės institute parengta pienininkystės mokymo programa yra skirta asmenims, ūkininkaujantiems ar ketinantiems ūkininkauti pieno galvijininkystės krypties ūkiuose ir turintiems pagrindinį išsilavinimą, tačiau neturintiems profesinio gyvulininkystės specialybės parengimo pagrindų.
Šios programos tikslas - supažindinti su pienininkystės naujovėmis, ekologinio ūkininkavimo principais bei saugaus darbo reikalavimais.
Mokymo programą sudaro teorinis ir profesinis praktinis mokymas. Praktiniam mokymui skiriama apie 70 procentų viso mokymo laiko.
Teorinio mokymo metu klausytojai mokomi pieno fermų tvarkymo pagrindų, rinkos ekonomikos pagrindų, supažindinami su gamtosaugos ir darbo bei civilinės saugos reikalavimais. Praktinius užsiėmimus numatoma atlikti privačiuose ūkiuose ir valstybinėse veislininkystės įmonėse. Mokymo metu taip pat numatoma organizuoti mokomąsias išvykas į pavyzdingus ūkius.
Pienininkystės ūkių ūkininkų mokymas baigiamas egzaminu, kurio metu vertinamos teorijos žinios ir profesiniai praktiniai darbo įgūdžiai.
Sėkmingai baigusiems mokymą išduodamas valstybės pripažintas nustatytos formos kvalifikacijos pažymėjimas (serija 1500), kuris parodo tinkamą kvalifikaciją ūkininkauti privačiame pienininkystės ūkyje.
Programa numato egzamino laikymo eksternu galimybę, jei to pageidauja valstybės kvalifikacinį pažymėjimą norintis įsigyti asmuo, turintis pakankamai žinių apie pienininkystės ūkio tvarkymą ir galintis laikyti baigiamąjį mokymo programos egzaminą.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas


Pagalba
| Apie sistemą |
English
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Alantos technologijos ir verslo mokykla Molėtų r. Technikumo g. 2, Naujasodžio k., Alantos sen.
Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokykla Pasvalio r. Narteikių k., Joniškėlio apylinkių sen.
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju