Mokymo programos
Dailiųjų Medžio Dirbinių Drožėjo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 262021503
Kodas pagal ISCED: 23321
Lygmuo ir/ar tipas:
Darbo rinkos profesinis mokymas
Menas
Pakopa: Programos, skirtos suaugusiems įgyti profesinę kvalifikaciją
Baigimo sertifikatas: Kvalifikacijos pažymėjimas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 13 sav.

Anotacija arba apibūdinimas

Medis ir drožyba siejasi ir yra du tarsi neatskiriami dalykai.
Lietuvių liaudies drožybos menas, gimęs iš glaudžiausio žmogaus ryšio su žeme ir simboliškai atspindintis konkrečius gamtos reiškinius. Liaudies menas yra savita nacionalinės kultūros apraiška, todėl domėjimasis juo išliko iki šių dienų.
Medžio drožėjo profesinis pasirengimas yra svarbus tuo, kad būsimasis specialistas praturtins save objektyviomis žiniomis bei informacija savo profesinėje srityje.
Jis turi turėti lakią fantaziją ir neišsenkančią mąstyseną, tai kūrybinio impulso žmogus.
Kūryba jam - tai vidinių regėjimų suvokiama realybė, kurioje nėra antagonizmo, išnyksta riba tarp išorinio pasaulio ir dvasinio gyvenimo, o gamta ir buitis neišsemiamas kūrybos šaltinis.
Ši mokymo programa yra skirta parengti medžio dirbinių drožėją, sugebantį piešti įvairius ornamentus, sukomponuoti apimtinį vientisą gaminį, pjaustinėti įvairius raštus, drožti suvenyrinės paskirties medžio dirbinius, suteikti jiems prekinę išvaizdą.
Programa taikytina rengti dailiųjų medžio dirbinių drožėjus darbo rinkos mokymosi įstaigose.
Numatoma mokymosi trukmė - 13 savaičių.
Dailiųjų medžio dirbinių drožėjo profesijos gali mokytis asmenys, sulaukę 18 metų, todėl numatomas mokymosi režimas 40 akademinių valandų per savaitę.
Pagal šią programą teorinio mokymo užsiėmimuose mokiniai susipažins su drožybos technologija, drožybai naudojama žaliava bei medžiagomis, medžio drožinių asortimentu ir kompozicija, piešimo pagrindais, etninės kultūros istorija, ergonomika, verslo ekonomikos ir teisės pagrindais bei darbų sauga.
Dailiųjų medžio dirbinių drožėjas profesinių praktinių žinių ir įgūdžių mokysis gamybinėse įmonėse, realioje aplinkoje.
Dailiųjų medžio dirbinių drožėjo mokymas baigiamas kvalifikaciniu egzaminu, kurio metu mokiniai vertinami už atskirų dalykų teorijos žinias ir praktinį darbą (žr. mokymo planą).
Sėkmingai baigusiems mokymą ir išlaikiusiems kvalifikacinį egzaminą asmenims suteikiama dailiųjų medžio dirbinių drožėjo kvalifikacija, ir jiems išduodamas nustatytos formos valstybės pripažintas kvalifikacijos pažymėjimas (serija 2100).
Įgijęs kvalifikaciją dailiųjų medžio dirbinių drožėjas gali įsidarbinti privačiose įmonėse ar akcinėse bendrovėse, užsiimančiose dailiųjų dirbinių gamyba arba užsiimti individualia veikla.
Mokymo programą rengė Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centro specialistai.

Pasidalink Facebook'e
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centras Vilnius Žirmūnų g. 143
KURŠĖNŲ POLITECHNIKOS MOKYKLA Šiaulių r. Daugėlių g. 17, Kuršėnai
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju