Mokymo programos
Visuomenės sveikata Priima 2011 metais
Valstybinis kodas: 612A60001
Kodas pagal ISCED: 51172
Lygmuo ir/ar tipas:
Aukštojo mokslo universitetinės studijos
Biomedicinos mokslų studijų sritis
Pakopa: Bakalauras
Baigimo sertifikatas: Bakalauro diplomas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 4 m.

Anotacija arba apibūdinimas

Studijų programa skirta rengti aukštos kvalifikacijos, plataus biomedicinos išsilavinimo specialistus, reikalingus Lietuvos sveikatos apsaugos sistemai, gebančius dalyvauti formuojant visuomenės sveikatos politiką, atsižvelgiant į Lietuvos ir Europos Sąjungos šalių visuomenės sveikatos prioritetus, rūpintis aplinkos sauga, kontroliuojant infekcines ir neinfekcines ligas, organizuoti ir vykdyti sveikatinimo veiklą įvairiose gyventojų grupėse.
Stojantysis turi vykdyti priėmimo į universitetą konkursines sąlygas.
Būsimieji visuomenės sveikatos specialistai studijuoja bendrauniversitetinius dalykus: filosofiją, psichologijos įvadą su medicinine psichologija, kompiuterių taikymą, komunikacijos įgūdžius, logiką ir kt., bei specialybinius dalykus: bendrąją ir analizinę chemiją, žmogaus biologiją, parazitologiją ir genetiką, sveikatos ekonomiką ir vadybą, aplinkos veiksnių tyrimo metodus, vaikų ir paauglių sveikatos saugą ir kt.
Vykdoma profesinė praktika visuomenės sveikatos centruose. Praktinių studijų trukmė - 160 val. Jos metu studentai dirba kartu su aukštos kvalifikacijos specialistais, įtvirtinami ir tobulinami klientų poreikių nustatymo, konsultavimo, profilaktinių priemonių parinkimo, iškilusių problemų praktikos metu išsiaiškinimo bei sprendimo suradimo ir kt. gebėjimai.
Studijų programa baigiama baigiamuoju bakalauro darbu. Baigusiajam suteikiamas visuomenės sveikatos bakalauro kvalifikacinis laipsnis.
Baigus visuomenės sveikatos studijų programą, studijas galima tęsti biomedicinos mokslų srities magistrantūros studijų programose.
Visuomenės sveikatos studijų programa skirta asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą bei siekiantiems tapti visuomenės sveikatos specialistais.

Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

Visuomenės sveikatos bakalauro kvalifikacija reikalinga norint dirbti visuomenės sveikatos specialisto darbą.
Asmuo, įgijęs visuomenės sveikatos bakalauro kvalifikaciją, turi:
- gebėti šiuolaikiškai spręsti visuomenės sveikatos problemas, vykdyti visuomenės sveikatos saugą, analizuoti neinfekcinių ir infekcinių ligų paplitimą populiacijoje, siūlyti profilaktines priemones bei vertinti jų efektyvumą, dalyvauti sveikatos stiprinime ir ugdyme, teikti visuomenės sveikatos paslaugas įvairioms gyventojų grupėms, naudotis informacinėmis technologijomis
- žinoti Lietuvos, Europos Sąjungos šalių ir Pasaulio sveikatos organizacijos politiką ir prioritetus visuomenės sveikatos srityje, moderniosios visuomenės sveikatos kompetencijas
- mokėti dirbti atsakingai, kruopščiai ir savarankiškai, moksliškai mąstyti, organizuoti savo darbą, efektyviai bendrauti su kolegomis
Visuomenės sveikatos bakalauro kvalifikaciją galima įgyti universitetuose, vykdančiuose studijas pagal visuomenės sveikatos studijų programą.
Norintiems siekti visuomenės sveikatos bakalauro kvalifikacijos reikia turėti vidurinį išsilavinimą.
Neformaliuoju ar savaiminiu būdu išugdyti gebėjimai dirbti visuomenės sveikatos specialistu nėra pripažįstami.
Įgiję visuomenės sveikatos bakalauro kvalifikaciją asmenys gali dirbti visuomenės sveikatos ir asmens sveikatos priežiūros įstaigose, Valstybinėje maisto ir veterinarijos inspekcijoje, Valstybinėje ne maisto produktų inspekcijoje, Darbų saugos inspekcijoje, socialinės globos, vaikų ugdymo ir kitose valstybinėse ir privačiose įstaigose.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju

2010-12-08

o kokio lygio A ar B pazymio is chemijos arba matematikos reikia?

2010-01-31

Laba diena, as studijuoju Vilniaus kolegijoje Higienine ir Dekoratyvine kosmetologija. Po siu studiju noreciau studijuoti VU Visuomene sveikata. Kokius dokumentus man reikia paruosti?