Mokymo programos
Moterų Kirpėjo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 262081504
Kodas pagal ISCED: 23381
Lygmuo ir/ar tipas:
Darbo rinkos profesinis mokymas
Paslaugos asmenims
Pakopa: Programos, skirtos suaugusiems įgyti profesinę kvalifikaciją
Baigimo sertifikatas: Kvalifikacijos pažymėjimas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 26 sav.

Anotacija arba apibūdinimas

Kirpėjas - tai labai atsakinga profesija. Klientas patiki kirpėjui savo plaukus, todėl kirpėjas turi būti atsakingas ne tik už jų grožį, bet ir gerai apkirpti, sušukuoti, parinkti tinkamą spalvą, kuri derintųsi prie kliento, drabužių, stiliaus, užimamų pareigų. Kirpėjui tenka visą dieną bendrauti su klientais. Nuo to, kaip kirpėjas aptarnauja klientus, nuo kirpėjo takto, profesinio, psichologinio, pasirengimo labai priklauso kliento nuotaika.
Ši mokymo programa yra skirta rengti moterų kirpėjus darbo rinkos profesinio mokymo įstaigose. Programa parengta remiantis anksčiau taikytomis suaugusiųjų profesiniame mokyme programomis, įvertinant šiandieninius reikalavimus bei darbdavių poreikius profesiniam moterų kirpėjų pasirengimui.
Numatyta šios mokymo programos trukmė - 26 savaitės. Baigę mokymąsi pagal šią mokymo programą, besimokantieji žinos apie kirpėjo profesiją, kirpimų ir šukuosenų meno vystymosi raidą, kirpyklas, įrengimus ir eksploataciją, darbo įrankius, darbo ir priešgaisrinę saugą. Taip pat gaus etikos, estetikos, sanitarijos, psichologijos, užsienio kalbos ir kt. žinių, išmoks kirpėjo darbo technologijos.
Moterų kirpėjo specialybės mokytis pagal šią programą gali asmenys, turintys pagrindinį bendrąjį išsilavinimą. Asmenims, turintiems aukštesnį išsilavinimą ar kirpėjo darbo patirtį, mokymo įstaigą mokymosi trukmę gali sutrumpinti.
Mokymas susideda iš dviejų etapų: teorinio ir praktinio mokymo.
Teoriniame mokyme pagrindinis dėmesys skiriamas kirpėjo darbo technologijos, sanitarijos ir higienos, darbų saugos, aptarnavimo kultūros reikalavimų išmokimui. Be to mokymo programa numato piešimo pagrindų bei specialybės užsienio kalbos mokymąsi, o taip pat supažindina su elektroniniais kasos aparatais.
Praktiniuose užsiėmimuose moterų kirpėjai įgis praktinių įgūdžių, atliekant įvairius kirpimus bei šukavimus, bendravimo meno su klientais bei lavins juos.
Mokymas baigiamas kvalifikaciniu egzaminu, susidedančiu iš teorinių ir praktinių žinių patikrinimo.
Sėkmingai baigę mokymo programą ir išlaikę kvalifikacinį egzaminą asmenys įgyja moterų kirpėjo kvalifikaciją, ir jiems išduodamas nustatytos formos kvalifikacijos pažymėjimas (serija 2100), suteikiantis teisę dirbti kirpyklose ar pradėti savo verslą.
Mokymo programą rengė Kauno Naujamiesčio darbo rinkos mokymo centro profesijos mokytoja L.Ivaškevičienė. Atsižvelgiant į ekspertų pastabas programą koregavo Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnybos Mokymo programų skyrius.
Pasidalink Facebook'e
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Panevėžio profesinio rengimo centras Panevėžys Staniūnų g. 68
Kėdainių profesinio rengimo centras Kėdainių r. Šėtos g. 105
Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centras Vilnius Žirmūnų g. 143
Klaipėdos darbo rinkos mokymo centras Klaipėda Alyvų g. 10A
Šiaulių darbo rinkos mokymo centras Šiauliai Dvaro g. 144A
Šiaulių darbo rinkos mokymo centras Šiauliai Dvaro g. 144A
Panevėžio darbo rinkos mokymo centras Panevėžys J. Basanavičiaus g. 23A
Panevėžio darbo rinkos mokymo centras Panevėžys J. Basanavičiaus g. 23A
Alytaus darbo rinkos mokymo centras Alytus Pulko g. 55
Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras Vilnius Didlaukio g. 84
Šiaulių profesinio rengimo centras Šiauliai Gardino g. 4
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju