Mokymo programos
Elektros Apskaitų Elektriko Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 265052204
Kodas pagal ISCED: 23352
Lygmuo ir/ar tipas:
Darbo rinkos profesinis mokymas
Inžinerija ir inžinerinės profesijos
Pakopa: Programos, skirtos įgyti papildomą profesinę kvalifikaciją
Baigimo sertifikatas: Pažymėjimas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 8 sav.

Anotacija arba apibūdinimas

Elektros energijos panaudojimas yra plačiai taikomas šalies ūkyje. Pramonės įmonėse, organizacijose yra naudojama įvairių kėlimo kranų, elektrinių talių ir kitų kėlimo įrengimų, kuriuose yra įrengti kintamos ar pastovios srovės elektros varikliai, kuriuos reikia prižiūrėti, remontuoti ir savo laiku atlikti techninę apžiūrą, todėl ir darbo rinkoje yra poreikis rengti kranų elektrikus.
Kranų elektriku gali dirbti tik elektrikas, turintis ne mažesnį vienų metų darbo stažą, atestuotas komisijos ir turintis pažymėjimą.
Čia pateikiama kranų elektriko rengimo programa numato 2-jų savaičių mokymo trukmę (teorijai skiriama 41 val., praktiniams darbams - 48 val.). mokymo programa parengta prisilaikant kėlimo kranų įrengimo ir saugaus eksploatavimo taisyklių bei veikiančiais saugos darbe norminiais aktais.
Programos tikslas - suteikti techninių žinių apie kranų elektros variklius, jų priežiūrą, eksploataciją, kontaktinių žiedų, šepetėlių mechanizmo valdymą ir reguliavimą, detalių susidėvėjimo leistinas normas, jų remonto būdus ir tvarką.
Mokantis programoje numatytus mokymosi dalykus, besimokantieji praplečia savo turimas žinias ir jie gali specializuotis kėlimo kranų elektros įrengimų pritaikymo srityje.
Baigęs šią mokymo programą kranų elektrikas gali vykdyti kranuose ir kituose įrengimuose esančios elektros įrangos techninę priežiūrą, išardyti ir surinkti elektros variklius , jų valdymo, komutacijos įrenginius, pastatyti elektros variklius, juos centruoti ir prijungti, surasti pasitaikančius elektros įrenginių sutrikimus ir juos šalinti.
Kranų elektrikas, sėkmingai baigęs šią mokymo programą, gebės savarankiškai dirbti įmonėse, firmose, organizacijose, kurios eksploatuoja kranus ir kitus kėlimo mechanizmus, kuriuose yra montuojami įvairaus tipo elektros varikliai.
Mokymas baigiamas žinių patikrinimu, kuris vykdomas egzamino forma mokymo institucijos sudarytoje komisijoje. Sėkmingai išlaikiusiems egzaminą, išduodamas nustatytos formos pažymėjimas, leidžiantis dirbti kranų elektriku.

Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas


Pagalba
| Apie sistemą |
English
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Respublikinis energetikų mokymo centras Vilnius Jeruzalės g. 21
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju