Mokymo programos
Floristo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 267021510
Kodas pagal ISCED: 33321
Lygmuo ir/ar tipas:
Darbo rinkos profesinis mokymas
Menas
Pakopa: Programos, skirtos suaugusiems įgyti profesinę kvalifikaciją
Baigimo sertifikatas: Kvalifikacijos pažymėjimas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 13 sav.

Anotacija arba apibūdinimas

PROGRAMOS BENDRASIS APIBŪDINIMAS

Kiekvieno žmogaus pasąmonėje slypi siekis išreikšti save kūryboje, sukurti grožį. Kūrybiškumas nuspalvina net pačią niūriausią kasdienybę, pakylėja, džiaugsmu paverčia bet kurį užsiėmimą. Tai itin aktualu neįgaliam žmogui. Dalyvavimas aktyvioje profesinėje veikloje gali įgyvendinti pagrindinį neįgalių žmonių socialinės integracijos principą - sukurti vienodas sąlygas visiems dalyvauti visuomenės gyvenime.
Lietuvoje augant gėlių salonų, individualių prekybos įmonių, viešbučių, restoranų skaičiui, vis aktualesniu tampa gėlių komponavimo menas bei interjero papuošimas floristiniais darbais. Floristo profesija sudaro sąlygas asmeniui su negale lygiomis teisėmis dalyvauti veikloje, būti mobiliu ar veikti savarankiškai.
Šios mokymo programos tikslas - parengti floristus, išmanančius gėlių komponavimo meną, sugebančius kurti skoningas ir profesionalias gėlių kompozicijas įvairioms progoms, žinančius patalpų ir renginių puošimo reikalavimus.
Programos trukmė - 520 mokymosi valandų (13 savaičių).
Programa taikytina neįgaliems asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą, bei pateikus medicininę pažymą, kad įvardintas asmuo yra pajėgus įsisavinti mokymo kursą, taip nėra alergiškas augalams ir nesergantis kvėpavimo takų ligomis.
Didžiausias dėmesys programoje skiriamas: floristinėms technikomis, floristiniam dizainui bei populiarioms floristinėms temoms ("Kalėdos ir Naujieji Metai", "Velykos", "Valentino diena", "Motinos diena", "Vestuvės", "Gedulas"). Taip pat, daug dėmesio ir laiko skiriama praktinių darbų atlikimui ir aptarimui. Besimokantieji užsiėmimų metu pilnai aprūpinami augalais ir žaluma, reikalingomis gamtinėmis medžiagomis, įvairiais aksesuarais, vazomis, pagalbinėmis floristinio darbo priemonėmis, vaizdine medžiaga.
Išklausę kursą besimokantieji laiko kvalifikacinį egzaminą iš pagrindinių programos dalykų. Už kitus dalykus atsiskaitoma kontrolinių darbų forma. Sėkmingai baigusiems mokymo programos kursą ir išlaikius kvalifikacinius egzaminus bus suteikta floristo kvalifikacija.
Mokymo programa siūlo 40 val. per savaitę mokomojo darbo režimą.
Įgiję kvalifikaciją floristai gali įsidarbinti gėlių parduotuvėse ar kitų parduotuvių gėlių skyriuose, salonuose ir firmose, kuriose reikalingi kvalifikuoti ir išmanantys floristiką darbuotojai.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

ĮGYJAMOS KOMPETENCIJOS:
1. Žinoti floristikos tradicijas ir šiuolaikinius reikalavimus.
2. Žinoti floristinių kompozicijų atlikimo technikas.
3. Dirbti su augalų katalogais.
4. Komponuoti gėles puokštėse.
5. Kurti kompozicijas iš įvairių augalų.
6. Atlikti floristinius užsakymus pagal temą.
7. Laikytis darbuotojų saugos ir sveikatos, darbo higienos reikalavimų

Duomenis rengusio asmens pareigos, vardas, pavardė: LDRMT Mokymo programų skyriaus vedėjas Valentinas Kavaliauskas 2006 12 14
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Viešoji įstaiga Vilniaus statybininkų rengimo centras Vilnius Laisvės pr. 53
Klaipėdos darbo rinkos mokymo centras Klaipėda Alyvų g. 10A
Panevėžio darbo rinkos mokymo centras Panevėžys J. Basanavičiaus g. 23A
Panevėžio darbo rinkos mokymo centras Panevėžys J. Basanavičiaus g. 23A
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju

2020-01-24

Laba diena. Noriu paklausti, ar šie kursai organizuojami tik neįgaliesiems?