Mokymo programos
Statybininko Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 320058207
Kodas pagal ISCED: 33358
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Architektūra ir statyba
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą ir nesiekiantiems vidurinio išsilavinimo
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 2 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (pilietinio ir dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (pastatų konstrukcijos ir bendrosios statybos technologijos, medžio apdirbimo, apdailos darbų, mūrijimo technologijų, žaliavų savybių ir panaudojimo, braižybos ir brėžinių skaitymo, medžio apdirbimo, statybos įrengimų, mechanizacijos priemonių ir darbo operacijų, gaminių iš medžio gamybos ir montavimo, dailidės darbų, kloti lentų ir parketo grindis, atlikti dažymo, tapetavimo, tinkavimo, plytelių klojimo darbus, mūryti panaudojant įvairias medžiagas ir mūro rišimo sistemas, mūryti pastatų architektūrinius elementus, įvertinti darbų kokybę, bendrosios elektrotechnikos pagrindų, informacinių technologijų, gamtos ir darbų saugos, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų ir praktinių gebėjimų.

Mokomoji (36 savaičių) ir baigiamoji (15 savaičių) praktika atliekama mokyklų (centrų) dirbtuvėse, medžio apdirbimo, pastatų statybos ir remonto darbus vykdančiose įmonėse.

Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Statybų stalius apdailininkas-mūrininkas nužymi statomų pastatų pamatus, juos suniveliuoja, įrengia pamatus iš laukakmenio ir akmenbetonio, mūrija sienas iš plytų ir blokų, atlieka pamatų ir sienų hidroizoliaciją, montuoja sąramas, pertvaras, perdengimo plokštes; įrengia pastolius ir klojinius mūriniuose pastatuose, betonuoja. Statybų stalius apdailininkas-mūrininkas pagamina ir sumontuoja stalių gaminius statybose, apdorodamas medieną rankiniais ir elektriniais instrumentais bei medžio apdirbimo staklėmis. Jis stiklina, paruošia paviršių apdailai, jį dažo įvairiais būdais, klijuoja paviršių įvairiais apmušalais, tinkuoja, apdailina tinko lakštais, klijuoja plyteles. Statybų stalius apdailininkas-mūrininkas dirba įvairiose statybos-remonto ir statybos organizacijose. Darbo sąlygos priklauso nuo įmonės, kurioje dirba, dydžio, nuo atliekamo konkretaus darbo. Šis specialistas dirba tiek patalpose, tiek statybų aikštelėse. Jam tenka dirbti ir dideliame aukštyje. Darbo aplinka gali būti dulkėta ir purvina, todėl darbininkas yra aprūpinamas reikalinga specialia apranga.
PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Statybų stalius-apdailininkas-mūrininkas turi nusimanyti apie staliaus darbams, apdailai, mūrijimui naudojamas medžiagas, jų savybes, apdirbimo technologijas; įrankių, prietaisų, mechanizmų, naudojamų statybose paskirtį, veikimo principus; statybinių brėžinių skaitymo taisykles. Labai svarbu tokios asmenybės savybės kaip tvarkingumas, kruopštumas, kolektyviškumas ir pan. Taip pat gera fizinė ir psichinė sveikatos būklė (geras regėjimas, gera rankų judesių koordinacija, stiprios rankos, ištvermė ir pan.). Statybų staliaus apdailininko-mūrininko darbą sunku sėkmingai dirbti žmonėms, turintiems regos, judėjimo ar koordinacijos sutrikimų.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Statybų staliaus apdailininko-mūrininko poreikis nuolat auga, nes daugėja individualių statybų tiek mieste, tiek kaimo vietovėse. Be to, statybų stalius apdailininkas-mūrininkas, kaip ir kiti statybininkai, dėl puikios kvalifikacijos ir palyginti nebrangios darbo jėgos yra samdomi dirbti gretimose šalyse. Giminiškos profesijos: dažytojas-tinkuotojas-plytelių klojėjas, mūrininkas-krosnininkas-tinkuotojas, mūrininkas-dailidė-armuotojas-betonuotojas.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Viešoji įstaiga Vilniaus statybininkų rengimo centras Vilnius Laisvės pr. 53
Panevėžio profesinio rengimo centras Panevėžys Staniūnų g. 68
Kėdainių profesinio rengimo centras Kėdainių r. Šėtos g. 105
Tauragės profesinio rengimo centras Tauragės r. Aerodromo g. 7
Elektrėnų profesinio mokymo centras Elektrėnai Rungos g. 18
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju