Mokymo programos
Meno Dirbinių Iš Medžio Gamintojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 330021506
Kodas pagal ISCED: 31321
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Menas
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą ir siekiantiems vidurinio išsilavinimo
Baigimo sertifikatas: Profesinio mokymo diplomas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

Mokomasi bendrųjų (dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (meno ir medžio istorijos, žaliavų, braižybos, tautodailės, piešimo, kompozicijos, medienos pjovimo ir įvairių kitų jos apdirbimo technologijų, įrengimų ir įrankių panaudojimo, medinių gaminių gamybos, remonto ir restauravimo technologijos, geometrinės, bareljefinės, tūrinės drožybos, tekinimo darbų, skulptūros, medžio gaminių puošybos, pynimo iš vytelių, atlikti rankiniu ir mechanizuotu būdu įvairias staliaus darbo operacijas, įvairiai drožti medį, tekinti, gaminti buitinės paskirties stalių gaminius, suvenyrus, juos puošti, gaminti dirbinių kopijas, restauruoti nesudėtingus baldus ir kitus medžio gaminius, darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų ir praktinių gebėjimų.

Pagal 3-iosios pakopos meno dirbinių iš medžio gamintojo mokymo programą mokomasi bendrojo lavinimo dalykų pagal technologinio profilio bendrojo vidurinio ugdymo programas.

Mokomosios (29 savaičių) ir baigiamosios (19 savaičių) praktikos atliekamos mokyklų dirbtuvėse, medžio apdirbimo, suvenyrų gamybos, baldų gamybos ir restauravimo įmonėse.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Meno dirbinių iš medžio gamintojas-restauratorius gamina plokštuminius, reljefinius ir erdvinius meno kūrinius iš medžio bei juos restauruoja. Jis daro senųjų liaudies meistrų darbų kopijas, atkuria senų drožinių autentiškumą, gamina ir restauruoja etnografinius baldus, daro ir restauruoja bažnyčių altorius ir kitus senus meninę vertę turinčius medinius daiktus. Šis specialistas apdirba medį rankiniu būdu arba medžio apdirbimo staklėmis. Meno dirbinių iš medžio gamintojas-restauratorius tekina, šlifuoja, montuoja, klijuoja medį ir jo dirbinius; padengia juos įvairiomis impregnuojančiomis ir dekoratyvinėmis medžiagomis; iš kitos spalvos medžių gabalų dirbinių paviršiuje išdėsto ir sutvirtina ornamentus ir figūras. Meno dirbinių iš medžio gamintojas-restauratorius dirba dailės kombinatuose, medžio apdirbimo įmonėse, baldų kombinatuose, individualiose įmonėse. Tai ramus kūrybiškas darbas, bet gali būti šiek tiek pavojingas, jei netinkamai naudojamasi aštriais darbo įrankiais, nesilaikoma saugaus darbo taisyklių, dirbant staklėmis.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingam meno dirbinių iš medžio gamintojo-restauratoriaus darbui yra būtina išmanyti medienos rūšis, savybes ir ydas, rankinio ir mechaninio medienos apdirbimo technologiją, apdirbimui naudojamų įrankių, įrenginių ir staklių veikimo principus, restauravimo technologijas. Labai svarbu tokios asmenybės savybės kaip kruopštumas, gera erdvinė vaizduotė, kūrybiškumas, kantrumas ir pan. Taip pat gera fizinė ir psichinė sveikatos būklė (puikus regėjimas, dėmesio palaikymas, tiksli rankų judesių koordinacija, rankų jėga ir pan.). Meno dirbinių iš medžio gamintoju-restauratoriumi sunku sėkmingai dirbti žmonėms, turintiems regos bei kitų sveikatos sutrikimų.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Meno dirbinių iš medžio gamintojo-restauratoriaus profesija labai perspektyvi. Meno dirbiniai iš medžio populiarūs tiek mūsų šalyje, tiek užsienyje. Gražūs, skoningi, funkcionalūs tradiciniai medžio dirbiniai bei gaminiai yra ir bus neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Specialybė labai palanki privataus verslo kūrimui. Giminingos profesijos: stalius, stalius-staklininkas, dailidė, dailiojo medžio meistras.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
KURŠĖNŲ POLITECHNIKOS MOKYKLA Šiaulių r. Daugėlių g. 17, Kuršėnai
Alytaus dailiųjų amatų mokykla Alytus S. Dariaus ir S. Girėno g. 27
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju