Mokymo programos
Floristo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 330021513
Kodas pagal ISCED: 31321
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Menas
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą ir siekiantiems vidurinio išsilavinimo
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi
bendrųjų (kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir
specialybės (meno istorijos ir botanikos pagrindų, gėlininkystės pagrindų, žaliavų, specialaus piešimo, floristinio dizaino pagrindų, spalvų derinimo, pažinti augalus ir paruošti juos naudoti, puokščių, girliandų, vainikų, kitų gaminių gamybos technikos ir atlikimo, gaminti proginius ir teminius floristikos darbus, profesinės etikos ir aptarnavimo kultūros, verslo organizavimo vadybos pagrindų, buhalterinės apskaitos, teisės pagrindų, gamtos ir darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.


Pagal 3-iosios pakopos floristo mokymo programą mokomasi bendrojo lavinimo dalykų pagal technologinio profilio bendrojo vidurinio ugdymo programas.

Mokomosios (29 savaičių) ir baigiamosios (19 savaičių) praktikos atliekamos mokyklų dirbtuvėse, gėlėmis prekiaujančiose, interjerą įrengiančiose, ritualines paslaugas teikiančiose įmonėse.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Floristas daro įvairias dekoratyvines gyvų ir sausų augalų kompozicijas, riša progines, iškilmingas bei jubiliejines puokštes, daro gėlių girliandas, vainikus, paveikslus iš sausų augalų; puošia buities daiktus, vitrinas, gyvenamuosius būstus ir kitas patalpas augalais. Jis taip pat dekoruoja augalais kasdieninius, šventinius, pokylių ir ypatingoms progoms skirtus stalus, sales ar sceną. Floristas išmano augalų biologines savybes, kiekvienos augalų rūšies priežiūrą, sodina ir augina juos. Floristas dirba įvairiose gėlių parduotuvėse ir salonuose, kur aptarnauja klientus: komponuoja puokštes pagal užsakymus ir pageidavimus, pataria, kokie augalai ir kompozicija geriausiai tiktų vienai ar kitai progai. Tai labai kūrybiškas darbas.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingam floristo darbui yra būtina išmanyti kompozicijų kūrimo, spalvų derinimo principus, įvairių augalų asortimentą, jų priežiūros ypatybes. Labai svarbu tokios asmenybės savybės kaip meilė augalams, kūrybiškumas, puiki vaizduotė, kruopštumas, žmonių poreikių supratimas, komunikabilumas ir pan. Taip pat gera fizinė ir psichinė sveikatos būklė (puikus regėjimas, gebėjimas jausti spalvas ir jas derinti, dėmesio palaikymas, gera rankų judesių koordinacija ir pan.) Floristu sunku sėkmingai dirbti žmonėms turintiems regos sutrikimų, taip pat alergiškiems augalams ar kvėpavimo takų ligomis sergantiems asmenims.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Floristo profesija yra perspektyvi. Gražiai, skoningai ir profesionaliai augalais papuoštos patalpos, vitrinos, sukomponuotos proginės puokštės tampa neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalimi. Profesija labai palanki privataus verslo kūrimui. Floristo profesijai giminingos dauguma meninės pakraipos specialybių, taip pat sodininko profesija.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykla Klaipėda J. Janonio g. 13
Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykla Kaunas V. Krėvės pr. 84
Kelmės profesinio rengimo centras Kelmės r. J. Janonio g. 11
Marijampolės profesinio rengimo centras Marijampolė Kauno g. 117
Aukštadvario žemės ūkio mokykla Trakų r. Technikumo g. 1, Aukštadvario mstl.
Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokykla Klaipėda Puodžių g. 10
Panevėžio prekybos ir paslaugų verslo mokykla Panevėžys Klaipėdos g. 146
Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras Vilnius Didlaukio g. 84
Alytaus profesinio rengimo centras Alytus Putinų g. 40
Šiaulių profesinio rengimo centras Šiauliai Gardino g. 4
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju