Mokymo programos
Kompiuterio Ir Organizacinės Technikos Operatoriaus Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 330034603
Kodas pagal ISCED: 31334
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Verslas ir administravimas
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą ir siekiantiems vidurinio išsilavinimo
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (asmeninių kompiuterių, faksimilinių aparatų sandaros ir darbo technologijos, raštvedybos, programinės įrangos, darbo su Windows operacine sistema, MS Office taikomosiomis programomis, operacinės sistemos įdiegimo, maketavimo Page Maker sistema, įvairių dokumentų paruošimo ir spausdinimo, jų siuntimo faksu, elektroniniu paštu, interneto, vietinių ir globalinių tinklų naudojimo, profesinės etikos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Pagal 3-iosios pakopos telefakso, kompiuterio operatoriaus mokymo programą bus mokoma bendrojo lavinimo dalykų pagal technologinio profilio bendrojo vidurinio ugdymo programas.

Mokomosios (29 savaičių), baigiamosios (19 savaičių) praktikos atliekamos mokyklų praktinio mokymo kabinetuose, įstaigose, firmose, įmonėse, organizacijose.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Telefakso, kompiuterio operatorius maketuoja, redaguoja, spausdina įvairius dokumentus, siunčia ir priima informaciją bei dokumentus telefaksu arba kompiuteriniu paštu. Dirba Windows vartotojo terpėje: kuria, peržiūri katalogus ir failus, naudoja antivirusines programas, kuria ir kaupia informacijos archyvus ir kt.. Skenuoja, renka tekstą, maketuoja įvairius dokumentus pagal raštvedybos taisykles; dirba su apskaitai pritaikytomis programomis. Dirba su Office programų paketu (tekstų redaktorius, elektroninės lentelės, duomenų bazės). Spausdintuvu išspausdina paruoštus dokumentus, siunčia ir priima informaciją bei dokumentus telefaksu arba kompiuteriniu paštu. Telefakso, kompiuterio operatorius dirba įstaigos, įmonės, organizacijos biure/sekretoriate. Kai kuriose įstaigose telefakso, kompiuterio operatorius atlieka sekretoriato darbus: tvarko ir įformina dokumentus pagal raštvedybos taisykles, priima ir išsiunčia dalykinę korespondenciją, teikia informaciją klientams, veda dokumentacijos apskaitą ir kt. Intensyvus darbas prie kompiuterio kelia specifinius psichinius ir fizinius reikalavimus telefakso, kompiuterio operatoriaus profesijai

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą telefakso, kompiuterio operatoriaus darbą lemia IBM kompiuterio, telefakso žinios ir mokėjimai, informacijos apdorojimo, darbo su įvairiomis kompiuterio programomis įgūdžiai. Labai svarbios yra tokios asmenybės savybės kaip kruopštumas, organizuotumas ir pan., taip pat gera psichinė ir fizinė sveikatos būklė (ištvermė, dėmesingumas, pakantumas monotoniškam darbui). Pageidautina, kad pasirenkantys šią profesiją turėtų gerą regėjimą ir stiprų stuburą, nes prie kompiuterio ekrano tenka praleisti beveik visą darbo dieną. Telefakso, kompiuterio operatoriaus darbą sunku sėkmingai dirbti sulėtinto mąstymo ir reakcijos žmonėms, taip pat turintiems rimtų regos, rankų/pirštų motorikos sutrikimų ir kt.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Telefakso, kompiuterio operatoriaus profesija yra perspektyvi. Daugelis valstybinių, visuomeninių ir privačių įstaigų įsigyja šiuolaikinę kompiuterinę techniką ir joms yra reikalingi profesionalūs darbuotojai, galintys dirbti šiuolaikine programine įranga. Šių specialistų poreikis didėja, ypač provincijoje. Telefakso, kompiuterio operatoriaus profesija artima tokioms profesijoms kaip sekretorius-referentas, įstaigų ir įmonių administratorius bei kt. Profesijos socialines garantijas nusako LR įstatymai.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykla Klaipėda J. Janonio g. 13
Anykščių technologijos mokykla Anykščių r. Ažupiečių k., Anykščių sen.
Joniškio žemės ūkio mokykla Joniškio r. Upytės g. 77
Kupiškio technologijos ir verslo mokykla Kupiškio r. Smilgių k., Noriūnų sen.
Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės technologinė mokykla Panevėžys Aldonos g. 4
Tauragės profesinio rengimo centras Tauragės r. Aerodromo g. 7
Telšių regioninis profesinio mokymo centras Telšių r. S. Daukanto g. 6B, Varniai
Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykla Vilnius Islandijos g. 3/18
Elektrėnų profesinio mokymo centras Elektrėnai Rungos g. 18
Biržų politechnikos mokykla Biržų r. Skratiškių g. 6
Ukmergės technologijų ir verslo mokykla Ukmergės r. Kauno g. 108
Kauno ryšininkų mokykla Kaunas Laisvės al. 33
Alytaus profesinio rengimo centras Alytus Putinų g. 40
Šiaulių profesinio rengimo centras Šiauliai Gardino g. 4
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju