Mokymo programos
Statybos Verslo Paslaugų Teikėjo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 330034725
Kodas pagal ISCED: 31334
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Verslas ir administravimas
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą ir siekiantiems vidurinio išsilavinimo
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (verslo įmonių steigimo ir statybos darbų vykdymo organizavimo, vadybos, rinkodaros pagrindų, darbo apskaitos, statybos darbų technologijų, braižybos ir brėžinių skaitymo, paruošti ir naudoti statybos techninę dokumentaciją, žaliavų ir jų naudojimo, mūrijimo, tinkavimo, dažymo ir apdailos darbų, dirbti mechanizmais ir mechanizacijos priemonėmis, prekybos pagrindų, statybos normų ir taisyklių reikalavimų, raštvedybos, darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Pagal 3-iosios pakopos statybos verslo organizatoriaus mokymo programą bus mokoma bendrojo lavinimo dalykų pagal technologinio profilio bendrojo vidurinio ugdymo programas.

Mokomosios (29 savaičių), baigiamosios (19 savaičių) praktikos atliekamos mokyklų verslo praktinio mokymo firmose, kabinetuose, praktinio mokymo dirbtuvėse, statybos ir remonto darbų įmonėse.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Statybos verslo organizatorius dirba statybos vadybininko padėjėju, atlieka įvairias jo pavestas funkcijas. Sudaro darbų užduotis, vykdo atliekamų darbų apskaitą. Rūpinasi optimaliu medžiagų ir žaliavų, gamybinių pajėgumų naudojimu. Tikrina medžiagų kokybę, rengia techninę dokumentaciją, sudaro darbų grafikus, apskaičiuoja darbo jėgos bei mechanizmų poreikį, nustato racionalų jų naudojimo režimą. Organizuoja statybinių medžiagų tiekimą, rūpinasi transportu ir kt. Paruošia techninę dokumentaciją; tikrina medžiagų ir konstrukcijų kokybę, skaičiuoja jų poreikį. Prižiūri vykdomus darbus, įrankių bei mechanizmų panaudojimo teisingumą ir saugumą. Specializuojasi statybos ar medžio apdirbimo srityse, dirba kompiuteriu. Rūpinasi statybos materialine bei technine baze. Sprendžia statybos darbų technologijos, pastatų priėmimo, muitų ir licenzijų klausimus. Judrus ir dažnai nenormuotas darbas kelia specifinius reikalavimus statybos verslo organizatoriaus profesijai.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą statybos verslo organizatoriaus darbą lemia statybos, vadybos mokslų teorinės ir praktinės žinios. Labai svarbios tokios asmenybės savybės kaip ryžtingumas, lankstumas, gebėjimas bendrauti, konfliktinių situacijų valdymas, gebėjimas dirbti skirtingu paros metu ir pan., taip pat gera fizinė ir psichinė sveikatos būklė (ištvermė, analitinis mąstymas, gera judesių koordinacija, kalbos aiškumas ir kt.). Statybos verslo organizatoriaus darbą sunku sėkmingai dirbti žmonėms, turintiems rimtų kalbos, judėjimo, regos ir kitų sveikatos sutrikimų.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Statybos verslo organizatoriaus profesija yra paklausi. Augant šalies ekonomikai, plėtojantis gyvenamųjų namų statybai, didėja aukštos kvalifikacijos specialistų poreikis. Ši profesija gimininga statybos vadybininko, statybos inžinieriaus ir pan. profesijoms. Jos socialines garantijas nusako LR įstatymai.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Viešoji įstaiga Vilniaus statybininkų rengimo centras Vilnius Laisvės pr. 53
Panevėžio profesinio rengimo centras Panevėžys Staniūnų g. 68
Marijampolės profesinio rengimo centras Marijampolė Kauno g. 117
Utenos regioninis profesinio mokymo centras Utena Aukštaičių g. 5
Joniškio žemės ūkio mokykla Joniškio r. Upytės g. 77
Plungės žemės ūkio ir verslo mokykla Plungės r. Mendeno g. 7
Telšių regioninis profesinio mokymo centras Telšių r. S. Daukanto g. 6B, Varniai
Kauno statybininkų rengimo centras Kaunas V. Krėvės pr. 114
Klaipėdos statybininkų mokykla Klaipėda Taikos pr. 67
Elektrėnų profesinio mokymo centras Elektrėnai Rungos g. 18
Alytaus profesinio rengimo centras Alytus Putinų g. 40
Šiaulių profesinio rengimo centras Šiauliai Gardino g. 4
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju