Mokymo programos
Elektromontuotojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 330052201
Kodas pagal ISCED: 31352
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Inžinerija ir inžinerinės profesijos
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą ir siekiantiems vidurinio išsilavinimo
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (elektromontavimo ir suvirinimo elektra technologijų, žaliavų, elektrotechnikos ir elektrinių matavimų, elektronikos pagrindų, elektros energijos gamybos ir perdavimo, braižybos ir elektrinių schemų skaitymo, elektrosaugos, elektros variklių, generatorių, transformatorių, jėgos, apšvietimo, elektrinio šildymo įrengimų, eksploatacijos ir remonto, elektros linijų, įrengimų ir prietaisų montavimo, ardymo ir surinkimo, nesudėtingų konstrukcijų suvirinimo elektra, matavimo priemonių naudojimo, darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.


Pagal 3-iosios pakopos elektromontuotojo mokymo programą bus mokoma bendrojo lavinimo dalykų pagal technologinio profilio bendrojo vidurinio ugdymo programas.

Mokomosios (29 savaičių) ir baigiamosios (19 savaičių) praktikos atliekamos mokyklų dirbtuvėse, elektros tinklų, statybos ir remonto organizacijose, pramonės įmonėse, žemės ūkio bendrovėse ir kitose įmonės, turinčiose elektros ūkį.

Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Elektromontuotojas-suvirintojas elektra specialistas įrankiais paruošia lizdus, griovelius ir angas elektros instaliacijai kloti, įrengia tvirtinimus, įleidžia laidus į plastmasinius ir metalinius vamzdžius, kanalus, montuoja įvairią elektrotechninę armatūrą, paruošia ir įrengia, rozetes ir sujungimo dėžutes, visų tipų šviestuvus; sujungia visų tipų elektros laidus ir kabelius, esant reikalui montuoti laikinus elektros tinklus, naudodamiesi elektromontavimo įrankiais ir įranga. Montuoja elektros variklius, atlieka jų sufazavimą, prijungimą per įvairius komutacinius aparatus; nustato ir šalina elektros variklių gedimo priežastis; atlieka izoliacinius matavimus specialiais prietaisais. Taip pat atlieka visus su elektromontavimu susijusius suvirinimo darbus elektra. Elektromontuotojas-suvirintojas elektra dirba statomuose arba jau eksploatuojamuose pastatuose, fabrikuose, cechuose ir pan. Šios profesijos atstovo darbas priskiriamas padidintos rizikos grupei, nes tenka dirbti su veikiančiais elektros įrenginiais, aukštyje, dulkėtoje aplinkoje.
PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Elektromontuotojas-suvirintojas elektra turi išmanyti pagrindinius elektrotechnikos dėsnius, elektros montavimo medžiagas ir jų savybes, įrankius, elektros montavimo darbų technologiją, suvirinimo elektra darbų technologiją, mokėti skaityti elektrines schemas. Labai svarbu tokios asmenybės savybės kaip kruopštumas, sąžiningumas, pareigingumas, loginis mąstymas, organizuotumas ir pan. Taip pat gera fizinė ir psichinė sveikatos būklė (geras regėjimas, gera atmintis, dėmesio koncentracija, gera judesių koordinacija ir pan.). Elektromontuotojo-suvirintojo elektra darbą sunku sėkmingai dirbti žmogui, turinčiam regos sutrikimų.
PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Elektromontuotojo-suvirintojo elektra profesija yra populiari, turi tvirtą paklausą. Elektros energija yra viena pigiausių ir populiariausių energijos rūšių, todėl ir specialistų poreikis nemažės. Giminingos profesijos: elektros ir automatikos įrenginių mechanikas, elektros įrenginių, buitinių prietaisų elektromechanikai.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Kupiškio technologijos ir verslo mokykla Kupiškio r. Smilgių k., Noriūnų sen.
Kauno statybininkų rengimo centras Kaunas V. Krėvės pr. 114
Šeduvos technologijų ir verslo mokykla Radviliškio r. Jaunimo g. 12, Raudondvario k., Pakalniškių sen.
Mažeikių politechnikos mokykla Mažeikių r. Ventos g. 18
Šiaulių profesinio rengimo centras Šiauliai Gardino g. 4
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju