Mokymo programos
Ventiliacijos, Oro Kondicionavimo Sistemų Gamintojo Ir Montuotojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 330052208
Kodas pagal ISCED: 31352
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Inžinerija ir inžinerinės profesijos
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą ir siekiantiems vidurinio išsilavinimo
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (pilietinio ir dorinio ugdymo, lietuvių kalbos ir kalbos kultūros, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (ventiliacijos ir oro kondicionavimo sistemų, jų gamybos ir montavimo technologijų, elektrotechnikos, žaliavų, braižybos ir sistemų schemų skaitymo, bendrosios šaltkalvystės, ortakių bei jų dalių išklotinių apskaičiavimo ir gamybos, įvairaus profilio ortakių gamybos, jų sujungimo ir tvirtinimo detalių, pneumotransporto ir aspiracijos gamybos ir montavimo, vėdinimo sistemų paleidimo ir derinimo, vėdinimo sistemų šilumos rekoperacijos, ventiliacijos ir oro kondicionavimo sistemų montavimo, pramonininės sanitarijos reikalavimų, gamtos ir darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.


Pagal 3-iosios pakopos ventiliacijos ir oro kondicionavimo sistemų gamintojo ir montuotojo mokymo programą bus mokoma bendrojo lavinimo dalykų pagal technologinio profilio bendrojo vidurinio ugdymo programas.

Mokomosios (29 savaičių) ir baigiamosios (19 savaičių) praktikos atliekamos mokyklų dirbtuvėse, statybos ir remonto, ventiliacijos ir oro kondicionavimo sistemų gamybos ir montavimo įmonėse.

Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Ventiliacijos bei oro sistemų gamintojas ir montuotojas gamina ir montuoja ventiliacijos įrengimus, vėdinimo sistemas, ortakius, stogines skardos dangas, stogalovių, stogvamzdžių konstrukcinius elementus, dengia metalinius pastatų stogus ir pan. Šios profesijos specialistas įrengia atramines konstrukcijas ventiliacijos įrengimams, montuoja ventiliacijos įrengimus, naudodamas specialia įranga ir mechanizmais; įrengia ortakių tvirtinimo detales. Paruošia pagrindą metaliniam stogui dengti, gamina iš lakštinės skardos reikiamas stoginės dangos detales jas montuoja ir tvirtina, taip pat gamina, montuoja ir tvirtina stogvamzdžius, stogalovius bei jų sudedamąsias dalis. Atlieka šaltkalvio darbus, pagal profesiją. Savo darbe ventiliacijos bei oro sistemų gamintojas ir montuotojas naudojasi darbo brėžiniais ir technologinėmis kortelėmis, pats gali sudaryti eskizus. Dirba cechuose, statybose, įrenginėjant įvairios paskirties pastatus.
PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingam ventiliacijos bei oro sistemų gamintojo ir montuotojo darbui yra būtina išmanyti apie medžiagas, naudojamas skardos dangoms, jų konstrukcinių elementų gamybos technologiją, vėdinimo sistemų detales, ventiliacijos sistemų veikimo ir montavimo principus. Labai svarbu tokios asmenybės savybės kaip pomėgis technikai, kruopštumas, erdvinis mąstymas ir pan. Taip pat gera fizinė ir psichinė sveikatos būklė (puikus regėjimas, greita reakcija, puiki akių, rankų koordinacija, ir pan.). Ventiliacijos bei oro sistemų gamintojo ir montuotojo darbą sunku sėkmingai dirbti žmogui, turinčiam regos, judėjimo bei kitų sveikatos sutrikimų.
PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Ventiliacijos bei oro sistemų gamintojo ir montuotojo įsidarbinimo perspektyvos yra gana geros. Jis gali dirbti įvairiose įmonėse ar firmose, kurti privatų verslą. Giminingos profesijos: šaltkalvis, suvirintojas.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Kauno statybininkų rengimo centras Kaunas V. Krėvės pr. 114
Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokykla Klaipėda Statybininkų pr. 39
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju