Mokymo programos
šaldymo įrengimų Mechaniko Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 330052209
Kodas pagal ISCED: 31352
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Inžinerija ir inžinerinės profesijos
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą ir siekiantiems vidurinio išsilavinimo
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (buitinių, pramoninių, automobilinių šaldytuvų, šaldymo vitrinų ir šaldymo kamerų sandaros ir remonto technologijų, bendrosios šaltkalvystės ir elektromontavimo darbų, šaldymo įrengimų montavimo, jų priežiūros, įrengimų gedimų nustatymo ir jų pašalinimo, šaldymo įrengimų transportavimo, elektrotechnikos, žaliavų, braižybos ir schemų skaitymo, pramoninės sanitarijos ir ekologijos reikalavimų, elektrosaugos ir darbų saugos, braižybos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Pagal 3-iosios pakopos šaldymo įrengimų mechaniko mokymo programą bus mokoma bendrojo lavinimo dalykų pagal technologinio profilio bendrojo vidurinio ugdymo programas.

Mokomosios (29 savaičių) ir baigiamoji (19 savaičių) praktikos atliekamos centro dirbtuvėse, šaldymo įrengimus montuojančiose, remontuojančiose ir eksploatuojančiose įmonėse.

Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS Šaldymo įrengimų mechanikas montuoja, derina, prižiūri ir eksploatuoja šaldymo įrengimus ir juos aptarnaujančius mechanizmus bei sistemas, sprendžia šaldymo įrengimų būklės problemas, nustato galimus gedimus, juos analizuoja, pašalina defektus; planuoja ir sistemingai atlieka šaldymo įrengimų techninę apžiūrą bei profilaktinį, vidutinį ir kapitalinį remontą. Remontinius darbus šaldymo įrengimų mechanikas atlieka kėlimo bei transportavimo mechanizmų, šaltkalvystės įrangos, staklių, matavimo įrankių ir prietaisų pagalba, tačiau tenka atskiras surinkimo ir montavimo operacijas atlikti ir rankomis. Darbuotojas privalo laikytis saugos, elektrosaugos ir priešgaisrinės apsaugos reikalavimų. Šaldymo įrengimų mechanikai dirba įvairiose gamybinėse, prekybos organizacijose, geležinkelyje ir kitose organizacijose.
PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Šaldymo įrengimų mechaniko turi nusimanyti apie šaldymo įrengimų ir mašinų konstrukcijas, eksploataciją, jų remonto technologijas. Labai svarbu tokios asmenybės savybės kaip pomėgis technikai, kruopštumas, loginis mąstymas ir pan. Taip pat gera fizinė ir psichinė sveikatos būklė (puikus regėjimas, puiki akių, rankų ir pirštų judesių koordinacija, ištvermė ir pan.). Šaldymo įrengimų mechaniko darbą sunku sėkmingai dirbti žmonėms, turintiems regos, judėjimo bei kitų sveikatos sutrikimų.
PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Šaldymo įrengimų mechaniko profesija yra pakankamai perspektyvi. Perspektyva priklauso nuo individualių specialisto savybių ir gebėjimų. Giminingos profesijos: ventiliacijos ir oro kondicionavimo sistemų gamintojas ir montuotojas, elektros ir automatikos įrenginių, laivų, pramonės mechanikai.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Kauno statybininkų rengimo centras Kaunas V. Krėvės pr. 114
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju