Mokymo programos
Elektrinių Buitinių Prietaisų Remontininko Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 330052210
Kodas pagal ISCED: 31352
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Inžinerija ir inžinerinės profesijos
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą ir siekiantiems vidurinio išsilavinimo
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (buitinių prietaisų, mechaninių ir elektrinių prietaisų sandaros ir remonto technologijos, elektrotechnikos ir elektronikos pagrindų, žaliavų savybių ir naudojimo, braižybos ir elektros schemų skaitymo, elektromontavimo darbų, techninių ir elektrinių matavimų, bendrosios šaltkalvystės, darbo su įrengimais ir mechanizacijos priemonėmis, prietaisų veikimo įvertinimo, jų defektų nustatymo, pašalinimo bei prietaisų išbandymo, bendravimo su klientais ir apskaitos pagrindų, gamtos ir darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.


Pagal 3-iosios pakopos buitinių prietaisų elektromechaniko mokymo programą bus mokoma bendrojo lavinimo dalykų pagal technologinio profilio bendrojo vidurinio ugdymo programas.

Mokomosios (29 savaičių) ir baigiamosios (19 savaičių) praktikos atliekamos mokyklų dirbtuvėse, buitinės technikos remonto įmonėse.

Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS Buitinių prietaisų elektromechanikas atlieka įvairių buitinių prietaisų (šaldytuvų, skalbimo mašinų, dulkių siurblių, elektrinių virdulių, laidynių ir t.t.) priežiūrą ir remontą. Tam naudojami įvairūs kontroliniai, matavimo, remontiniai įrankiai ir prietaisai. Šie specialistai taip pat vykdo elektros montavimo darbus (elektros instaliacija ir remontas butuose), nustato buitinių prietaisų gedimus, juos išardo ir surenka, remontuoja elektrines ir mechanines prietaisų dalis, suderina ir išbando suremontuotus prietaisus. Buitinių prietaisų elektromechanikas dirba buitinių prietaisų remontinėse dirbtuvėse ar įmonėse. Dirbti remontinius darbus, esant įtampai, yra pavojinga, todėl reikia griežtai lakytis elektrosaugos taisyklių. Šios profesijo atstovas turi gerai nusimanyti apie elektrines ir principines prietaisų veikimo schemas, kad išvengtų klaidų: klaidingi sprendimai gali visiškai sugadinti remontuojamus ir aptarnaujamus elektros prietaisus. Tai kruopštus darbas, reikalaujantis nepaprasto atidumo dirbant su smulkiomis jungtimis ir kontaktais.
PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Buitinių prietaisų elektromechanikas turi išmanyti elektrotechnikos, automatikos ir elektronikos pagrindus, turėti žinių apie buitinių prietaisų konstrukcijas ir veikimo principus. Labai svarbu tokios asmenybės savybės kaip pomėgis technikai, kruopštumas, loginis mąstymas ir pan. Taip pat gera fizinė ir psichinė sveikatos būklė (puikus regėjimas, greita reakcija, puiki akių, rankų ir pirštų judesių koordinacija, ir pan.). Buitinių prietaisų elektromechaniko darbą sunku sėkmingai dirbti žmonėms, turintiems regos, klausos bei kitų sveikatos sutrikimų, nesugebantiems tiksliai atlikti pasikartojančių užduočių.
PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Buitinių prietaisų elektromechaniko profesijos perspektyvos yra gana geros, nes parengiamas plataus profilio specialistas, galintis dirbti įvairiose įmonėse ar firmose. Giminingos profesijos: elektros ir automatikos renginių mechanikas, elektros įrenginių elektromechanikas, elektromontuotojas-suvirintojas elektra.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Panevėžio profesinio rengimo centras Panevėžys Staniūnų g. 68
Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla Šilutės r. Lietuvininkų g. 72
Ukmergės technologijų ir verslo mokykla Ukmergės r. Kauno g. 108
Šiaulių profesinio rengimo centras Šiauliai Gardino g. 4
Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras Vilnius Kalvarijų g. 159
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju