Mokymo programos
Elektros įrengimų Montuotojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 330052212
Kodas pagal ISCED: 31352
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Inžinerija ir inžinerinės profesijos
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą ir siekiantiems vidurinio išsilavinimo
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (elektros įrenginių ir jų priežiūros bei remonto technologijų, žemos ir aukštos įtampos skirstomųjų įrenginių, surenkamųjų ir komplektinių skirstomųjų įrenginių, elektros tiekimo oro ir kabelinių linijų, elektrotechnikos ir elektronikos, žaliavų, braižybos, elektrinių matavimų, bendrosios šaltkalvystės, elektros įrenginių techninės priežiūros ir remonto sistemų, pagrindinių elektros įrenginių, relinės apsaugos ir automatikos, eksploatacijos ir remonto, elektros tiekimo oro ir kabelinių linijų priežiūros ir remonto, elektrosaugos ir darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.


Pagal 3-iosios pakopos elektros įrenginių elektromechaniko mokymo programą bus mokoma bendrojo lavinimo dalykų pagal technologinio profilio bendrojo vidurinio ugdymo programas.

Mokomosios (29 savaičių) ir baigiamosios (19 savaičių) praktikos atliekamos mokyklų dirbtuvėse, elektrinėse, elektros pastotėse, elektros tinkluose, pramonės ir verslo įmonėse, turinčiose elektros ūkį.

Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Elektros įrenginių elektromechanikas aptarnauja, surenka, reguliuoja, montuoja ir remontuoja elektromechaninius ir elektroninius įrenginius ir įtaisus. Atlieka šaltkalvystės ir elektros montavimo darbus, panaudodamas elektros matavimo prietaisus. Nagrinėja vidutinio sudėtingumo elektrines schemas, nusimano apie šių įrengimų konstrukcijas ir veikimo principus. Taip pat šios profesijos specialistas dirba elektros komunikacijų sistemos sferoje: tiesia ir eksploatuoja elektros tiekimo oro ir kabelines linijas. Aptarnaujančių elektros tiekimo linijas darbuotojų darbo sąlygos yra nelengvos: vienu atveju jis dirba aukštai keltuvose remontuodami ar montuodami oro linijas; kitu atveju - leidžiasi į šulinius darbui su kabelinėmis linijomis. Tai ganėtinai kruopštus darbas, reikalaujantis nepaprasto atidumo dirbant su smulkiomis jungtimis ir kontaktais. Atlikti remontinius darbus esant įtampai gali būti pavojinga. Elektromechanikas dirba įvairaus profilio įmonėse ir įstaigose, kur prireikia aptarnauti ar remontuoti elektroninius įrenginius, todėl privalo laikytis saugos, elektrosaugos ir priešgaisrinės apsaugos reikalavimų.
PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Elektros įrenginių elektromechanikas turi išmanyti elektrotechnikos, automatikos ir elektronikos pagrindus, turėti žinių apie elektromechaninių prietaisų konstrukcijas ir veikimo principus. Labai svarbu tokios asmenybės savybės kaip pomėgis technikai, kruopštumas, tikslumas, loginis mąstymas ir pan. Taip pat gera fizinė ir psichinė sveikatos būklė (puikus regėjimas, geros reakcija, puiki akių, rankų ir pirštų judesių koordinacija, ir pan.). Elektros įrenginių elektromechaniko darbą sunku sėkmingai dirbti žmogui, turinčiam regos, judėjimo bei kitų sveikatos sutrikimų, nesugebančiam tiksliai atlikti pasikartojančias užduotis.
PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Elektros įrenginių elektromechaniko įsidarbinimo perspektyvos yra gana geros, nes parengiamas plataus profilio specialistas, galintis dirbti įvairiose įmonėse ar firmose. Giminingos specialybės: buitinių prietaisų, elektros ir automatikos įrenginių elektromechanikai.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Viešoji įstaiga Kauno mechanikos mokykla Kaunas Taikos pr. 129
Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla Šilutės r. Lietuvininkų g. 72
Jonavos politechnikos mokykla Jonavos r. Kauno g. 75
Kėdainių profesinio rengimo centras Kėdainių r. Šėtos g. 105
Kaišiadorių technologijų ir verslo mokykla Kaišiadorių r. Girelės g. 57
Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokykla Rokiškio r. Konstantinavos k., Kazliškio sen.
Elektrėnų profesinio mokymo centras Elektrėnai Rungos g. 18
Smalininkų technologijų ir verslo mokykla Jurbarko r. Smalininkų k., Smalininkų sen.
Mažeikių politechnikos mokykla Mažeikių r. Ventos g. 18
Alytaus profesinio rengimo centras Alytus Putinų g. 40
Šiaulių profesinio rengimo centras Šiauliai Gardino g. 4
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju