Mokymo programos
Automobilių Elektromechaniko Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 330052501
Kodas pagal ISCED: 31352
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Inžinerija ir inžinerinės profesijos
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą ir siekiantiems vidurinio išsilavinimo
Baigimo sertifikatas: Profesinio mokymo diplomas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (automobilių sandaros, jų elektros įrengimų, instaliacijos ir remonto technologijų, elektrotechnikos ir elektronikos pagrindų, elektrinių matavimų, žaliavų, braižybos ir elektros schemų skaitymo, bendrosios šaltkalvystės ir elektromontavimo darbų technologijų, automobilių instaliacijos, įpurškimo sistemų, apšvietimo ir kontrolės-matavimo prietaisų techninės priežiūros, reguliavimo ir remonto, darbo su diagnostikos prietaisais ir remonto technologine įranga, nesudėtingų pakabos, transmisijos remonto darbų, kelių eismo taisyklių, automobilio vairavimo ir saugaus eismo pagrindų, darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Pagal 3-iosios pakopos automobilių elektromechaniko mokymo programą mokoma bendrojo lavinimo dalykų pagal technologinio profilio bendrojo vidurinio ugdymo programas.

Mokomosios (29 savaičių) ir baigiamoji (19 savaičių) praktikos atliekamos mokyklų dirbtuvėse, laboratorijose, automobilių servisuose, autocentruose, autotransporto įmonėse ir įmonėse, kuriose atliekami automobilių diagnostikos ir remonto darbai.

Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Automobilių elektromechanikas atlieka automobilio elektromechaninių mazgų ir agregatų remonto ir aptarnavimo darbus: suranda automobilio elektros įrengimų bei variklio maitinimo sistemų gedimus, nustato jų priežastis ir jas pašalina; vykdo einamąjį, vidutinį ir kapitalinį remontą, surinkimo, tikrinimo, reguliavimo bei išbandymo darbus. Žino remontuojamų ir surenkamų įrengimų, automobilio mazgų konstrukciją, paskirtį, atlieka vidutinio sudėtingumo šaltkalvio darbus, braižo ir skaito vidutinio sudėtingumo brėžinius, įvairias schemas. Nusimano apie bendrą automobilio sandarą ir veikimą, automobilio elektroninių mazgų, blokų, spausdintų plokščių tikrinimo metodus; kontrolinių automobilio diagnostikos priemonių naudojimą, elektros matavimo prietaisų paskirtį, jų konstrukcijos ir veikimo principus. Savo darbe laikosi darbų saugos, elektrosaugos, priešgaisrinės apsaugos taisyklių, gali suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiam. Automobilių elektromechanikas dirba remonto dirbtuvėse, darbo sąlygos priklauso nuo dirbtuvių techninio aprūpinimo lygio.
PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Automobilių elektromechaniko darbo sėkmė priklauso nuo įgytų žinių, gebėjimo jas pritaikyti praktikoje, pomėgio technikai. Labai svarbios tokios asmeninės savybės kaip kruopštumas ir atidumas, atsargumas, pareigingumas, atsakomybės jausmas, taip pat gera psichinė ir fizinė sveikatos būklė-greita orientacija, gera judesių koordinacija, fizinis pajėgumas. Sėkmingai šį darbą sunku dirbti sulėtintos reakcijos, silpnesnės dėmesio koncentracijos žmonėms.
PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Gausėjant įvežamų iš užsienio naujų ir naudotų automobilių, reikalingas kvalifikuotas remontininkas, galintis diagnozuoti automobilių kėbulų techninę būklę ir atlikti kokybišką jų remontą tiek didelėse autoremonto įmonėse, tiek smulkiuose, privačiuose automobilių garažuose. Automobilių elektromechanikas reikalingas šalies pramonės ir verslo įmonėse, autocentruose ir autoservisuose, susivienijimuose bei individualiose įmonėse. Profesija palanki kurti privatų verslą. Giminingos profesijos: automechanikas, automobilių techninės priežiūros jaunesnysis inžinierius.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Viešoji įstaiga Kauno mechanikos mokykla Kaunas Taikos pr. 129
Panevėžio profesinio rengimo centras Panevėžys Staniūnų g. 68
Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykla Klaipėda J. Janonio g. 13
Vilniaus automechanikos ir verslo mokykla Vilnius Geležinio Vilko g. 16
Elektrėnų profesinio mokymo centras Elektrėnai Rungos g. 18
Šiaulių profesinio rengimo centras Šiauliai Gardino g. 4
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju