Mokymo programos
šaltkalvio Remontininko Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 210052109
Kodas pagal ISCED: 23352
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Inžinerija ir inžinerinės profesijos
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, neturintiems pagrindinio išsilavinimo
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 2 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų ir specialybės dalykų bei praktinių gebėjimų.

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (pilietinio ir dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (gamybos technologijos pagrindų, suvirinimo, karštojo ir šaltojo metalo apdirbimo įrengimų, jų remonto, metalo suvirinimo, kalvystės ir šaltkalvystės technologijų, žaliavų savybių ir panaudojimo, elektrotechnikos pagrindų, braižybos ir brėžinių skaitymo, techninių matavimų ir tolerancijų, bendrosios šaltkalvystės, įrengimų montavimo, priežiūros, ardymo, remonto, metalo suvirinimo ir nesudėtingų suvirintų konstrukcijų gamybos, metalo apdirbimo šaltuoju ir kalvišku būdais bei detalių gamybos, darbų kokybės kontrolės, gamtos ir darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokomosios (34 savaičių) ir baigiamosios (15 savaičių) praktikos atliekamos mokyklų (centrų) dirbtuvėse, įmonėse, atliekančiose šaltkalvystės, kalvystės, suvirinimo ir surinkimo darbus, žemės ūkio bendrovėse ir pas ūkininkus.

Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Šaltkalvis-remontininkas atlieka įvairių įrengimų (staklių, mašinų mechanizmų) profilaktinį, vidutinį ir kapitalinį remontą, daro detales ir vienetinius įrankius. Šios profesijos darbuotojas atlieka visas šaltkalvystės, remonto ir surinkimo operacijas, ruošia įrenginius, įrankius ir įtaisus darbui. Jis vykdo sudėtingų įrengimų, mašinų, svarbių mazgų ir mechanizmų techninį aptarnavimą, išardymą, reguliavimą ir bandymą, pakeičia ir remontuoja susidėvėjusias detales, gamina nesudėtingas mechanizmų dalis, paruošia ruošinius, juos suvirina, pašalina suvirinimo defektus. Gamindamas vienetinius įrankius, darbuotojas naudojasi rankiniais instrumentais ir tikslaus metalo apdirbimo staklėmis. Tai kruopštus darbas smulkiais įrankiais ir sudėtingais mechanizmais. Šaltkalvis remontininkas dirba įvairiose pramonės įmonėse, remontinėse dirbtuvėse. Darbo sąlygos priklauso nuo įmonės techninio aprūpinimo.
PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Šaltkalvis-remontininkas turi nusimanyti apie mašinų konstrukciją, atskirų mazgų bei mechanizmų darbo principus, mokėti deramai parinkti įrankius. Labai svarbu tokios asmenybės savybės kaip pomėgis technikai, kruopštumas, loginis mastymas ir pan. Taip pat gera fizinė ir psichinė sveikatos būklė (puikus regėjimas, gera akių, rankų ir pirštų judesių koordinacija, ištvermė ir pan.). Staklininko-šaltkalvio darbą sunku sėkmingai dirbti žmonėms, turintiems regos, judėjimo bei kitų sveikatos sutrikimų, nesugebantiems tiksliai atlikti pasikartojančių užduočių.
PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Nors šios profesijos specialisto poreikis nėra labai didelis, tačiau pramonės įmonėse, įvairiose dirbtuvėse visuomet reikalingi specialistas, gebantis remontuoti ir aptarnauti įrengimus ir mechanizmus. Giminiškos profesijos: šaltkalvis-suvirintojas surinkėjas, automechanikas, elektros ir automatikos įrenginių, pramonės mechanikai.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Marijampolės profesinio rengimo centras Marijampolė Kauno g. 117
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju