Mokymo programos
Mūrininko Betonuotojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 330058205
Kodas pagal ISCED: 31358
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Architektūra ir statyba
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą ir siekiantiems vidurinio išsilavinimo
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (pilietinio ir dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (pastatų konstrukcijos ir bendrosios statybos technologijos, mūrijimo, dailidės darbų, armatūros paruošimo ir betonavimo technologijų, žaliavų savybių ir naudojimo, bendrosios elektrotechnikos pagrindų, statybos braižybos ir brėžinių skaitymo, statybos normų ir taisyklių reikalavimų, darbo su įrengimais ir mechanizacijos priemonėmis, medžiagų paruošimo darbo operacijoms, pastatų pamatų montavimo ir betonavimo, hidroizoliacijos, įvairių medžiagų rišimo į mūro sistemas, architektūrinių pastatų elementų mūrijimo, betoninių ir gelžbetoninių statybos konstrukcijų montavimo, medinių pastolių, klojinių ir kitų dailidės gaminių gamybos, klojinių montavimo ir betonavimo, darbų kokybės įvertinimo, informacinių technologijų, gamtos ir darbų saugos, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Pagal 3-iosios pakopos mūro montavimo ir betonavimo darbų mokymo programą bus mokoma bendrojo lavinimo dalykų pagal technologino profilio bendrojo vidurinio ugdymo programas.

Mokomoji (29 savaičių) ir baigiamoji (19 savaičių) praktika atliekama mokyklų dirbtuvėse, pastatų statybos ir remonto darbus vykdančiose bei statybų gaminius gaminančiose įmonėse.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Mūrininkas-dailidė-armuotojas-betonuotojas mūrija sienas ir pamatus iš plytų, blokelių, laukakmenio, šlako ir kitų medžiagų; armuoja mūrą, montuoja pamatus, rūsio sienas, pastatų karkasus, karkasinių pastatų sieninius panelius, sąramas, sijas, perdangų ir denginių plokštes, laiptų aikšteles, stogelius virš įėjimų, balkonų plokštes ir karnizus, stambiapaneles pertvaras mūriniuose pastatuose; gamina, surenka ir stato klojinius sąramoms mūryti ir betonavimo darbams atlikti, armuoja mūrą; paruošia pagrindą pamatams, grindims betonuoti bei juos betonuoja; įrengia pamatų, rūsio sienų ir grindų hidroizoliacija, gamina statybinį inventorių iš medienos. Mūrininko-dailidės-armuotojo-betonuotojo darbas daugiausia rankinis. Tai sunkus fizinis darbas, dažnai tenka kelti sunkumus. Darbo aplinka gali būti dulkėta ir purvina, todėl darbininkas aprūpinamas specialia apranga. Mūrininkas-dailidė-armuotojas-betonuotojas dirba atvirose statybos aikštelėse ir uždarose patalpose, bet kokiame aukštyje, įvairiomis oro sąlygomis.
PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Mūrininkui-dailidei-armuotojui-betonuotojui reikia nusimanyti apie mūrijimo-armavimo-betonavimo naudojamas medžiagas, jų savybes, technologijas; įrankių, prietaisų, mechanizmų, naudojamų statybose paskirtį, veikimo principus; statybinių brėžinių skaitymo taisykles. Labai svarbu tokios asmenybės savybės kaip tvarkingumas, kruopštumas, kolektyviškumas ir pan. Taip pat gera fizinė ir psichinė sveikatos būklė (puikus regėjimas, gera akių, rankų ir pirštų judesių koordinacija, stiprios rankos, ištvermė ir pan.). Mūrininko-dailidės-armuotojo-betonuotojo darbą sunku sėkmingai dirbti žmogui, turinčiam regos, judėjimo ar koordinacijos sutrikimų.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Mūrininko-dailidės-armuotojo-betonuotojo darbas yra svarbus, jo reikšmė ir poreikis nuolat auga, nes daugėja individualių statybų tiek mieste, tiek kaimo vietovėse. Be to mūrininkas-dailidė-armuotojas-betonuotojas, kaip ir kiti statybininkai, dėl puikios kvalifikacijos ir palyginti nebrangios darbo jėgos yra samdomi dirbti gretimose šalyse. Giminiškos profesijos: mūrininkas-krosnininkas-tinkuotojas, statybų stalius-apdailininkas-mūrininkas.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Viešoji įstaiga Vilniaus statybininkų rengimo centras Vilnius Laisvės pr. 53
Panevėžio profesinio rengimo centras Panevėžys Staniūnų g. 68
Utenos regioninis profesinio mokymo centras Utena Aukštaičių g. 5
Vabalninko žemės ūkio mokykla Biržų r. S. Nėries g. 8, Vabalninkas
Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokykla Rokiškio r. Konstantinavos k., Kazliškio sen.
Kupiškio technologijos ir verslo mokykla Kupiškio r. Smilgių k., Noriūnų sen.
Kauno statybininkų rengimo centras Kaunas V. Krėvės pr. 114
Alytaus profesinio rengimo centras Alytus Putinų g. 40
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju