Mokymo programos
Auklės Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 330076101
Kodas pagal ISCED: 31376
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Socialinės paslaugos
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą ir siekiantiems vidurinio išsilavinimo
Baigimo sertifikatas: Profesinio mokymo diplomas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (ikimokyklinės pedagogikos, ikimokyklinio ugdymo metodikos, šeimos ir teisės pagrindų, ikimokyklinių vaikų įstaigų veiklos organizavimo, vaiko psichologijos, vaiko sveikatos ir sanitarijos, vaiko fiziologijos ir slaugos, maisto prekių mokslo pagrindų, maisto ruošimo technologijos, vaiko parengimo mokyklai, buities kultūros, rankdarbių, vaikų meninio ir fizinio ugdymo, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų, raštvedybos) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Pagal 3-iosios pakopos auklės programą bus mokomasi bendrojo lavinimo dalykų pagal technologinio profilio bendrojo vidurinio ugdymo programas.

Mokomosios (29 savaičių) ir baigiamosios (19 savaičių) praktikos atliekamos vaikų darželiuose, vaikų ir kūdikių namuose, šeimose.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Auklė dirba šeimose, vaikų darželiuose, vaikų ir kūdikių namuose. Prižiūri darbdavio vaikus, organizuoja jų kasdieninę veiklą namuose: teikia pagalbą prausiantis, rengiantis ar valgant; lydi vaikus į mokymo ir ugdymo įstaigas. Įvertina vaiko fiziologinę ir psichologinę brandą, poreikius ir galimybes, palaiko tinkamą psichologinį mikroklimatą šeimoje, prisiderindama prie šeimoje susiformavusių bendravimo ir vertybinių normų, jas teigiamai įtakoja. Užtikrina tinkamą tvarkos palaikymą vaikų miegamuosiuose bei žaidimų kambariuose: prižiūri vaikų drabužius, žaislus, avalynę ir patalynę. Planuoja vaikų dienos režimą, laikosi ir propaguoja sveiką gyvenseną, organizuoja žaidimus ir kūrybinę veiklą, lavina vaiko estetinį suvokimą, bei kūrybinius gebėjimus. Pagal poreikį suteikia pirmąją medicinos pagalbą vaikams, slaugo juos susirgus. Užsiima namų ruoša, gamina ir parenka maistą, užtikrina saugų vaikų elgesį gatvėje ir gamtoje. Auklei tenka dirbti nenormuotą darbo dieną arba savaitgaliais.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą auklės darbą lemia vaiko psichologijos, fiziologijos, ikimokyklinės pedagogikos pagrindų, ugdymo metodų ir principų išmanymas bei sanitarijos ir higienos įgūdžiai. Labai svarbios tokios asmenybės savybės kaip gebėjimas bendrauti ir suprasti vaiką, atsakingumas, įtaigumas, taip pat gera psichinė ir fizinė sveikatos būklė (puiki judesių koordinacija, gera atmintis, greitas mąstymas). Auklės darbą sunku dirbti lėtesnio mąstymo žmonėms, taip pat turintiems rimtų regos, klausos, judėjimo sutrikimų ir kt.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Profesija yra paklausi. Aukštos kvalifikacijos auklių poreikis turėtų didėti. Labiau jų reikia dideliuose miestuose nei provincijoje. Giminingos profesijos: mokinių palydovas, vaikų guvernantas, vaikų slaugytojas, auklė tarnaitė. Profesijos socialines garantijas nusako LR įstatymai.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykla Klaipėda J. Janonio g. 13
Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykla Kaunas V. Krėvės pr. 84
Kelmės profesinio rengimo centras Kelmės r. J. Janonio g. 11
Kėdainių profesinio rengimo centras Kėdainių r. Šėtos g. 105
Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės technologinė mokykla Panevėžys Aldonos g. 4
Gruzdžių žemės ūkio mokykla Šiaulių r. Jaunimo g. 1, Gruzdžių mstl.
Mažeikių politechnikos mokykla Mažeikių r. Ventos g. 18
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju