Mokymo programos
Kirpėjo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 330081501
Kodas pagal ISCED: 31381
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Paslaugos asmenims
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą ir siekiantiems vidurinio išsilavinimo
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (biologijos ir medicinos, moterų, vaikų ir vyrų kirpimo, įvairių šukuosenų, manikiūro, kosmetinių operacijų technologijų, žaliavų ir naudojimo, specialiojo piešimo pagrindų, šukuosenų modeliavimo, plaukų sušukavimo, dažymo, garbanojimo, gaminių iš plaukų komponavimo ir jų pritaikymo, naudotis kirpyklų darbo įrankiais ir įranga, bendravimo su klientais ir apskaitos, sanitarijos ir higienos reikalavimų, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.


Pagal 3-os pakopos kirpėjo mokymo programą bus mokoma bendrojo lavinimo dalykų pagal technologinio profilio bendrojo vidurinio ugdymo programas.

Mokomosios (29 savaičių), baigiamosios (19 savaičių) praktikos atliekamos mokyklų praktinio mokymo dirbtuvėse, kirpyklose ir grožio salonuose.

Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Kirpėjas aptarnauja įvairaus amžiaus klientus privačiose ir visuomeninėse kirpyklose, salonuose. Pataria ir paaiškina, kaip prisižiūrėti palaukus, kokias priemones naudoti įvairios struktūros plaukams. Priderina plaukų spalvą ir šukuoseną prie žmogaus veido. Kerpa plaukus, formuoja šukuosenas. Atlieka plaukų garbanojimą. Kerpa su įvairiais prietaisais, įrankiais, reikalingais grožiui formuoti, žino prietaisų veikimo principus, panaudojimo galimybes. Dirba su kasos aparatu. Moka dirbti su buhalterinėmis sąskaitomis.Esant būtinybei gali atlikti nesudėtingą makiažą ir manikiūrą. Intensyvus ir pastovus darbas ir bendravimas su klientais kelia specifinius psichinius ir fizinius reikalavimus kirpėjo profesijai.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą kirpėjo darbą lemia žinios ir mokėjimai kirpimo, makiažo, manikiūro, kirpimo įrangos ir priemonių, lankytojų aptarnavimo srityse. Pastovus tobulėjimas kirpėjo kokybės garantas. Svarbu tokios asmeninės savybės, kaip: darbštumas, komunikabilumas, gebėjimas kurti, modeliuoti, paslaugumas, dėmesingumas, tvarkingumas, ištvermė. Kirpėjo darbą sunku dirbti sulėtintos reakcijos, silpnos sveikatos žmonėms. Problemos kyla tiems, kurie turi polinkį alergijai.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Kirpėjo profesijos darbuotojų poreikis kyla, plečiantis kirpyklų tinklui. Ši profesija gimininga su tomis profesijomis, kurios propaguoja grožį ir meną: menu, kūryba. Iniciatyvus kirpėjas gali įkurti viešą kirpyklą, saloną. Profesijos socialines garantijas nusako LR įstatymas.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Viešoji įstaiga Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras Kaunas Karaliaus Mindaugo pr. 11
Panevėžio profesinio rengimo centras Panevėžys Staniūnų g. 68
Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykla Klaipėda J. Janonio g. 13
Kėdainių profesinio rengimo centras Kėdainių r. Šėtos g. 105
KURŠĖNŲ POLITECHNIKOS MOKYKLA Šiaulių r. Daugėlių g. 17, Kuršėnai
Gruzdžių žemės ūkio mokykla Šiaulių r. Jaunimo g. 1, Gruzdžių mstl.
Šilutės žemės ūkio mokykla Šilutės r. Mokyklos g. 3, Pagrynių k., Šilutės sen.
Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokykla Klaipėda Puodžių g. 10
Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras Vilnius Didlaukio g. 84
Alytaus profesinio rengimo centras Alytus Putinų g. 40
Šiaulių profesinio rengimo centras Šiauliai Gardino g. 4
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju